Постать під ліхтарем

Його серце належало шматочку брауні з лимонним курдом з самого відкриття “Вівату” – майже чотири роки тому. Він приходив туди фотографувати книги, говорити з людьми, пригощати друзів чимось смачнішим за київський торт і дівчат чимось кращим за обгоріле 3в1. А через деякий час вже приходив сам стояти за кавовою машинкою, з восьмої по дев'яту три через два. І кожної п'ятниці бачив з вікна незнайомий силует під вуличним ліхтарем.

Спочатку Андрій не звертав на нього уваги: платили пристойно, місце хороше, начальниця чудова, контингент в книгарню-кав'ярню приходив інтеліґентний, тому йому і не хотілося бачити очевидний великий мінус. Але, коли бариста все ж таки його помітив, то вже не міг розгледіти.

Це був високий, майже двометровий чоловік. Або широкоплеча жінка. Але Андрій більше схилявся, що чоловік. Він носив довге приталене пальто з каптуром і гостроносі черевики.

Дивний силует приходив о восьмій і стояв під ліхтарем годину – аж до закриття. Декілька разів Андрій виходив – хтозна, можливо, чоловік соромиться, або думає, що зачинено? – і кликав його всередину, але той в секунду стрімголов йшов геть. А наступного вечора знову повертався. І знову. І знову.

Андрій викликав поліцію – але кожного разу отримував лише штрафи за хибний виклик.

Чоловік під ліхтарем нічого не робив. Не наближався, не віддалявся, не підходив до вікон і дверей. Не лякав своєю присутністю відвідувачів. Здавалося, вони взагалі його не бачили.

Не говорив ні з ким з перехожих, що проходили повз ліхтар, не рухав ні руками, ні ногами, не міняв пози. Стояв рівно і прямо. Дуже незручно для звичайної людини, яку завжди хилить убік.

– Я вам клянуся, – божився працівник начальниці, – він постійно тут стовбичить! А потім іде!

– Він не завдає ніякої шкоди, – відмахувалася начальниця, – працюй.

І Андрій працював. Зціпивши зуби, вже не відчуваючи насолоди ні в каві, ні в відвідувачах, але працював. Бо злетів зі стипендії. Працював, бо в 21 треба мати хоча б якісь гроші.

А потім перестав. В один момент просто не вийшов на роботу. Йому всі телефонували, начальниця грозилася звільнити – але не було кого звільняти, якщо фізично людина відсутня.

Її серце належало лимонній корзинці з “Вівату” з того часу, як у них пропав бариста. Лєра допомагала в його пошуках – її пес Рудольф не пройшов екзамен службового собаки, виявився занадто добрим, і тато подарував його їй. Мало в кого окрім поліції був такий привілей, як пес-нюхач.

Вона приходила у “Віват” підтримувати власницю, стару татову знайому, говорити з людьми, пригощати друзів чимось смачнішим за київський торт і дівчат чимось кращим за обгоріле 3в1. А через деякий час вже приходила сама стояти за кавовою машинкою, з восьмої по дев'яту три через два. Рудольфа лишала на найкращого друга, з яким вони ділили квартиру. І кожної п'ятниці бачила з вікна незнайомий силует під вуличним ліхтарем.

Спочатку Лєра не звертала на нього уваги...

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Софія Гуд
Софія Гуд@sofie_hood

518Прочитань
3Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

  • Зірки

    Дзинь-дзинь-дзинь.

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Про молодість

    Ні разу, зовсім ніхто не підіймав тезу про те, а як, власне, бути зараз початківцям? Що їм робити? Куди їм іти? Як їм вчитися? Де публікуватися?

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Як писати (прозу)?

    Пам'ятаю, колись мій колега, який переходив від лірики до прози, у мене запитав: «Софіє, що робити, якщо я пишу вибірково – спочатку кінцівку, потім епізод із середини, потім – початок?» Я відповіла: «Плакати, бо з вірогідністю у 70% якась із сюжетних ліній у тебе не зійдеться».

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Дякую ❤️

Вам також сподобається