Зірки

Крапелька - уламочок синього скла - із дзвоном впала на підлогу. Так характерно, по-музичному, ніби і зовсім не крапелька: дзинь. А потім: дзинь-дзинь.

І ще тричі. Дзинь-дзинь-дзинь.

Із таким звуком падають зірки. Я не чула - вони самі казали. Вони багато говорять, варто лиш прислухатися: щось про атмосферний тиск, болючі на дощ коліна і вередливих дітей. Ще вони сміються - і тоді пульсують, як серце, сліпучим жовтим світлом, що подекуди їх плутають з супутниками і станціями. А інколи вони спеціально так пульсують - щоб їх плутали.

Зірки соромляться. І бояться. Я не знаю - вони самі шепотіли. Вони часто шепочуть, варто лиш звернути увагу: щось про далекі гавані космічних глибин, біль у голові від постійного світіння і сонних дітей. Ще вони плачуть - і тоді ховаються за першою-ліпшою хмарою, щоб витерти ніс і очі. Інколи вони спеціально так ховаються - коли не хочуть бачити, що відбувається на Землі.

Зірки говорять мовою любові - забутою настільки, що навіть діти, єдині живі її носії, вже ледь-ледь вимовляють слова.

Інколи зірки спускаються на щогли кораблів і повисають на верхівочках, плутаючи моряків. Осідають на флюгерах домівок, і коли дме вітер - їхні блискітки опадають на землю. Потім вони проростають: хто ракушками, хто вапняком. Вчені скажуть, що колись на цьому місці був океан, і зірки засміються, пульсуючи.

А коли на ракушки і вапняк бризне кров, щогли знесе уламком, а флюгери проваляться всередину будинку - зірки заховаються за хмарами. І не захочуть виходити.

Я говорю з тобою мовою любові, зірко.

На щастя, я поки не знаю інших мов.

Чому ти мовчиш?

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Софія Гуд
Софія Гуд@sofie_hood

519Прочитань
3Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

  • Про молодість

    Ні разу, зовсім ніхто не підіймав тезу про те, а як, власне, бути зараз початківцям? Що їм робити? Куди їм іти? Як їм вчитися? Де публікуватися?

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Як писати (прозу)?

    Пам'ятаю, колись мій колега, який переходив від лірики до прози, у мене запитав: «Софіє, що робити, якщо я пишу вибірково – спочатку кінцівку, потім епізод із середини, потім – початок?» Я відповіла: «Плакати, бо з вірогідністю у 70% якась із сюжетних ліній у тебе не зійдеться».

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво
  • Деталі у прописі фокалу персонажів

    За довгі роки написання “Соборних норн” я вивела багато цікавих лайфхаків, способів та інструментів, що допомагають мені робити тексти легшими та цікавішими. І тепер я радо ділюся ними і з вами.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається