Проблеми Британії, на яких спекулю опозиція, щоб перемогти Сунака
Останніми тижнями західне інфополе було зайняте новинами про прем’єра Британії Ріші Сунака.
-Кейр Стармер, очільник Лейбористської партії, звинувачує Сунака в тому, що він "надає перевагу шампанському над школами".
-Ріші заявив, що він міг би відмовитися від екологічної політики, яка тягне значні витрати з бюджету
-Британія знову приєднається до наукової програми ЄС після перерви через Brexit
Усі ці новини є важливою складовою майбутньої виборчої гонки до парламенту країни.
Британська економіка наразі займає 2 місце ЗНИЗУ серед країн G7. Причина тут проста: помилкова ставка на жорстку економіку в 2010 (знизити соц підтримку, зменшити к-сть держ службовців). Стратегія не спрацювала, до того ж коронавірус добив її. Зараз Британія поступово нарощує темпи ВВП, але Сунак обіцяв зниження інфляції та оговтатися після коронавірусу, чого не сталось. Інфляція падає лише останні 3 місяці.
Що до зеленої політики, то Сунак опинився в скрутному положені:
-Дії щодо кліматичної кризи мають дуже високий рівень громадської підтримки у Великій Британії. Боротьба з нею є пріоритетом для прихильників торі та лейбористів
-Теперішня економіка Британії важко переживає тягар курсу до нульового показника викидів. До того ж уся зелена програма зав’язана на літії, германії та інших критичних ресурсах. А обмеження з боку Китаю, який є головним світовим постачальником, змушують шукати інші шляхи отримання, що є дорогою та затяжною компанією. Як варіант, ЄС бореться з Китаєм за латиноамериканський літій. Зростає значення його латиноамериканських видобувачів - особливо Аргентини, Болівії та Чилі, які мають більшу частину світових покладів. ЄС розглядає літій як одну зі своїх стратегічних сировинних матеріалів і прагне створити для нього стабільні ланцюжки постачання.
- Лейбористи також роблять ставки на підтримку зеленої політики. Вони просто не могли розтиражувати заяву Сунака, яка дуже вдало підвернулась під руку.
Серед британців зростає тенденція "помилки" стосовно виходу з ЄС.
- 58% - не вірне рішення
- 32% - рішення було правильним
Долучення до програм ЄС - спроба залучитися більшою кількістю прихильників. При виході ВБ вийшла з більшості програм та фондів ЄС, що вдарило по "соц можливостям населення". Навіщо це Сунаку?
В липні чистий рейтинг підтримки прем'єр-міністра сягнув -40, що на 6 відсоткових пунктів менше, ніж минулого місяця. 47% сказали, що ставляться до прем'єра позитивно, тоді як 43% – негативно. Це значне падіння його рейтингу порівняно з червнем, коли 51% респондентів були прихильні до нього, порівняно з 40%, які мали протилежну думку.
Рейтинги прихильності до лідера опозиційної Лейбористської партії Кіра Стармера також впали: з -14 наприкінці червня до -22 зараз. За даними опитування, кожен третій респондент позитивно ставиться до лідера опозиції, тоді як 54% – негативно.
Головним опонентом Сунака розглядають Кейра Стармера - народився в сім’ї лікаря та працівника на заводі, вивчився на юриста й став відомим завдяки висуванню звинувачень McDonalds за порушення робочих умов та вирубку лісів, був посвячений в лицарі, в 2014 визнаний найкращим юристом країни, обраний лідером Лейбористів.
Загалом я б назвав його яскравим, проте більш ліберальним за своїх попередників лейбористів. У лютому він приїжджав до України, де запевнив, що у разі його обрання лейбористи продовжуватимуть підтримку України, вірять в нашу перемогу. В ці слова можна вірити. Стармер цілком розуміє вигоду від підтримки України, а населення Британії дуже добре підтримує цю ідею, що не дасть втратити електорат. До того ж він є активним борцем за права людей.
Загалом обидва кандидати не є вже такими різними. В коментарях є інфографіки "обіцянок" обох сторін. Я впевнений, що Британія економічно стабілізується. З іншого боку дії Сунака можуть поставити на ньому крест, але це не має вплинути на підтримку України.
Підтримати:
Patreon: patreon.com/user?u=100268319
BuyMeACoffee: https://www.buymeacoffee.com/ConflictCapital
Monobank: https://send.monobank.ua/jar/86T3vDVrdr