Сьогодні проблематика українського суспільства складається з багатьох чинників, що так чи інакше пов'язані з кожним із нас. Такі проблеми не являють сьогодні поодиноких абстрактних ідей чи роздумів, це цілий комплекс психологічної, політичної та практичної різноманітності. Розберімо по порядку:
1. Український менталітет та звички. Сьогодні багато хто може скаржитись на корупцію, кумівство, в той же час і хвалити за усвідомлення багатьох важливих речей. Все це - український менталітет, і саме він формує основну психологію нашого народу. Менталітет буває різним, але для українців важливо "випалити" всі ті негативні сторони, які у ньому є та показати усю чесність/безчестя. Просто подумайте, суспільство, що не знає великих чвар, зрад та шоку - це ідеал майбутнього. Майбутнє, яке пророкує нам або світле життя, або остаточну загибель. І для того, щоб зробити таку непросту справу, одних умовних "уроків толерантності" - недостатньо, дуже недостатньо. Для того, аби змінити в позитивну сторону менталітет, нам перш за все потрібна подія, яка стане логічним початком причинно - наслідкового зв'язку, який врешті решт зробить те, що нам потрібно. Така подія вже сталась - повномасштабне вторгнення московії на наші землі, у наш дім, і дійсно вплив на людей був. Багато хто показав себе зрадником Вітчизни і готовність працювати на орду, але також багато хто показав свою гідність, честь, та найголовніше - совість, адже щоб вміти протистояти ворогу, взагалі будь - де, треба в першу чергу совість мати. Але вплив навіть такої руйнівної події виявився малим в середньостроковій перспективі, що вже говорити про довгострокову. І тому, особисто я пропоную ідею, щоб ті, хто ще не повністю "увімкнувся" - відчули усе те, що якимось чином змусить їх внутрішньо стати тією частиною суспільства, завдяки якій багато благородних цінностей ще не зникли, і я про громадянсько - активну частину. Саме ця частина повинна будь - що будь докладати зусиль, аби максимально применшити негативні риси народу, і збільшити позитивні. В практичному плані це виявляється через:
а) Відвідування тих місць, які безпосередньо показують наслідки незлагодженості і негативних рис українського менталітету (місця трагедій, що стались внаслідок зарозумілості, зради або егоїзму деяких українців)
б) Повчально - виховні лекції, які більше в розумовому плані будуть акцентувати на необхідності психологічної трансформації кожного з нас
в) Масштабний і всесильний тиск на владу з метою проконтролювати процеси виконання поставлених громадським суспільством задач та ультиматум, що у разі непокори - буде кара з гори і з низів.
2. Стратегія існування. Сьогодні в нашої нації, а тим більше народу (як потенційної майбутньої частини нації) немає якоїсь повноцінної стратегії розвитку та існування, а вона є одним з найголовніших чинників буття цивілізації. Багато хто з наших співвітчизників хоче виїхати з України адже реальних перспектив тут - мало. І дійсно, в чомусь їх можна зрозуміти, але для того, щоб цього не відбувалось - треба своя стратегія. Це абстрактне поняття не повинно мати відповідний характер, а на практиці вписуватись у життя кожного з нас. Наприклад, одним з прикладів такого порядку може стати наступний комплекс дій:
а) Форуми і думки простих людей, де вони б змогли висловити свою думку, розповісти про свої проблеми, проблеми суспільства та особисте бачення шляхів їх вирішення.
б) На основі таких думок можна скласти відповідну таблицю й створити прямий канал між нами і владою, щоб через нього могло просуватись те, що потрібно. Сьогодні такого каналу не існує, і ми бачимо як всякі Єрмаки, Татарови, Гончаренки, Тищенки і інші не дуже хороші люди м'яко кажучи - просто чхати хотіли на суспільство. Такими гуманоїдами постійно займається суто громадське, але активне об'єднання "Бігус інфо". На практиці, по тій системі, яку було описано вище, "бігус" мав би напряму взаємодіяти з ними усіма, посилаючи пропозиції та ультиматуми у разі потреби. І ось, якщо таких "бігусів" буде багато, а чиновників у владі стільки ж - вони тупо не зможуть цьому протистояти, їм прийдеться йти на наші умови, їм прийдеться робити те, що хочуть люди.
Висновок. Українське суспільство знаходиться на межі роздоріжжя, з однієї сторони - можливість змінитися на краще, а з другої - інтелектуальна, а за нею і фізична смерть. Вибір очевидний, і тому всім потрібно прагнути до нього...