Експозиція критикуюча
Вікіпедія каже, що “Професі́йна деформа́ція — комплекс негативних змін у структурі особистості, що виникають під впливом змісту, організації та умов службової діяльності.” Наводить також приклади з різних професій. Менеджерства там немає, тому казатиму з власного досвіду.
Профдеформація часто є предметом насмішок у суспільстві. Згадаймо наприклад Гермеса з “Футурами”. Бюрократ, який без додаткових паперів не може прийняти рішення в особистому житті.
Хто ж тоді менеджер? Всіх планує, всіх муштрує, розказує як жити. Вихідний менеджера починається з виконнання списку завдань, які він написав вчора. Все по плану, все з дедлайнами. Дістає оточуючих, якщо вони (як йому здається) неорганізовані та б̶е̶з̶в̶і̶д̶п̶о̶в̶і̶д̶а̶л̶ь̶н̶і̶ не вкладаються в терміни. Йому треба знати все наперед, що він буде їсти протягом тижня, куди піде, коли відпустка буде та, особливо, час для близьких людей. Буває так, що недосвідчений менеджер так захоплюється всіма попередніми пунктами, що до останнього він просто не доходить.
Йому платять за швидкість, якість і головне - вирішування проблем. Цікаво виходить, що вирішування чиїхось проблем з часом (та браком вміння розділяти професійне та приватне життя) стає звичною справою і менеджер починає вирішувати проблеми оточуючих в особистому житті. Потім же, це переростає в бажання, аби проблеми менеджера вирішували вже його оточуючі в особистому житті, що не є правильним.
Як результат, виходить так, що близьких і не залишається, бо всіх або дістало, що хтось постійно їм вказує, дає поради та контролює, або, що хтось постійно ниє, але сам нічого робити не хоче, бо очікує це від когось. Люди не хочуть брати відповідальности за когось, деякі навіть не готові взяти цю відповідальність за своє життя.