Борис Антоненко-Давидович написав чудовий роман, якій порушує тему батьків і дітей.
На цю книгу натрапив випадково і в мене не було ніяких сподівань щодо неї.
Думав що це якийсь детектив, але помилився. З перших сторінок книга зацікавила, затягнула у сюжет. Життя людей, що може бути цікавішим.
Це глибоко психологічний роман, в якому автор показує безмежну материнську любов. Трагічна історія молодого лікаря, якій за своєю роботою та сімейними проблемами не бачить, що його мати відчуваючи свою непотрібність занедужала на смертельну хворобу. Та коли він зрозумів, що втрачає мати було надто пізно щось виправляти.
Письменник майстерно змалював образ лікаря, привертає увагу до його внутрішнього світі. Кількома важливими штрихами він показує нам завжди зосереджену зовнішність, серйозність тощо. Але за цією зосередженістю, головний герой не помічає родинні проблеми щодо відношень дружини з матір’ю, виховання сина.
Головний герой ніби складається з двох людей. Одна рішуча, енергійна на роботі. Дуже професійно підходить до виконання своїх обов’язків. Друга - безхребетна, слабка у сім'ї.
Крім образу головного героя, автор майстерно зобразив дружину лікаря. Яскраво показав «русскую душу» та так вміло, що хотілося придушити цю жінку. Цей персонаж викликав тільки огиду, та бажання, щоб з нею щось трапилось недобре. Пуста всередині та зовні, вона вважає себе талановитою художницею, але бездарність не сховати.
Образ матері. Безкорисний. Душевний. Характер матері автор передав через її ставлення до людей, через її вчинки. Така собі свята, яка жила заради сина. А тепер вона живе за ширмою у кабінеті. Одинока й не потрібна.
В неї натягнуті відношення з невісткою, син її не помічає. Але її любов до сина настільки міцна, що вона готова на все ради нього. Змиритися зі своїм становищем тощо.
Другорядні персонажі теж цікаві. Вони показують читачу образи людей того часу.
Автор заглиблюється у психологію персонажів, розкриває їхній внутрішній стан.
Важко передати всі почуття, які виникали під час читання. Цю книгу треба прочитати, щоб зрозуміти й можливо не один раз.
А вам сподобалась ця книга? Яке враження залишилося у вас? Пишіть у коментарях.
***********************************************************************************
Ставте вподобайку. Шукайте «Хроніки Книголюба» у соцмережах. Рекомендуйте своїм знайомим та друзям.
Хроніки Книголюба у соцмережах : Фейсбук, LiveJournal, Telegram, Twitter, Tumblr, Крок вперед! Instagram
*****************************************************************
Якщо знайдено помилку в тексті – пишіть
*****************************************************************