Блискавичні темпи сучасного світу змушують нас постійно тримати ритм та швидкість: в навчанні, в роботі, в маршруті: робота-дім (й добре, якщо дім, а не просто місце, де ти ночуєш), в постійних змінах, в нестабільності, в відсутності довгострокових планів на майбутнє. Й в таких умовах зупинка часто лякає. Бо здається, що тільки-но нога почне тиснути на оцю педаль, так обов’язково щось трапиться: не встигнеш, забудеш, не зможеш знову почати рухатись (або відмітьте свій варіант).
Як казав мій знайомий, якщо ляжу, то вже не встану. Читай, якщо зупинюсь, то зрозумію, що сили вже закінчуються.
Й ось вже в своєму темпі я зупинилась й зрозуміла, що вересень пройшов. Й жовтень почався. А це означає, що та пора, коли ввечері хочеться лише ковдри та чаю вже вступила в свої права. Й для мене з цим осіннім затишком гармоніює книга в руках. Зараз вибір впав на вже знайомого автора та новинку.
Не дивлячись на те, що Фредріка Бакмана часто називають «попсовим автором», в мене він асоціюється з простотою, відпочинком та душею. В його книгах-історіях можна відчути багато тепла й знайти розуміння.
«Шляхи життя» - збірка двох оповідань, об’єднаних лінією пам’яті та швидкоплинності часу. Перша історія про втрату спогадів, яка передує втраті життя, друга – про ціну, яку треба заплатити для порятунку життя. Й якщо « І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» пронизана сімейними цінностями й отим коханням, яке одне та на все життя, то «Справи твого життя» виявилась відображенням сумної осені.
- Мені страшно, зізнався я, але вона похитала головою.
- Ти не боїшся. Ти просто сумуєш. Ніхто не каже вам, людям, що ваш сум відчувається як страх.
- За чим ми сумуємо?
- За часом.
Й Бакман пише, звертаючись до усіх нас, тих, що раптово дізнаються про завершення ще одного місяця:
«Єдина цінність, яку має Земля, - це час. Одна секунда – це завжди одна секунда, домовитись неможливо».