Сьогодні в Техасі спалахнула дійсно масштабна «пожежа», масштабів якої ще не бачив американський народ:
22 січня Верховний Суд наказав керівництву Техасу зняти колючий дріт на кордоні із Мексикою.
Техас відмовляється передавати контроль над кордоном федералам.
Байден ставить ультиматум губернатору Техаса, який передбачав передачу кордону Вашингтону до 26 січня.
І президент, і губернатор заявили про готовність до збройного конфлікту.
Як ми бачимо, Білий Дім повністю втратив контроль над ситуацією, яка ще більше роздмухує нестабільну політичну ситуацію й, більш того, СТАЄ ЇЇ ЧАСТИНОЮ.
Для початку треба сказати, що проблема міграції зʼявилась ще задовго до каденції Байдена, але при ньому досягла неймовірних масштабів. Точніше завдяки його політиці "кількісного лояльного електората".
*За даними CNN тільки за грудень число мігрантів, нелегально перетнувши кордон, становило 225 000 чоловік, а за весь 2023 рік це число становить 3 000 000. Значна більшість з мігрантів після перетину одразу осідають в південних штатах, особливо у Техасі, що суттєво погіршує криміногенну ситуацію в штаті.*
А тепер розглянемо цю подію з точки зору американських праймеріз.
Зі мною можуть більшість не погодитися, але ми отримуємо "продовження фільму, який вийшов в 2020 році: за крісло змагатиметься Байден, який є консолідованим варіантом демократів, та Трамп (перемога Гейлі, попри бажання її спонсорів, малоймовірна).
Я не дивуюсь, що цей внутрішній «бум» відбувається саме зараз, коли усі новини з США бурлять навколо республіканців, які "діють за наказом", навіть Макконел (ворогує з Дональдом) - лідер меншості в Сенаті, підтримав маніпуляцію Трампа стосовно проекту про кордон - "або все, або нічого".
Наразі формується дві версії:
вибух на кордоні - частина кампанії Трампа
вибух на кордоні був просто вчасно використаний Трампом.
З точки зору об’єктивності, Джо Байден, роками ігноруючи проблему, власноруч допустив катастрофу, яка може вилитись у громадянську війну.
Для Трампа ж це створило ідеальні умови задля знищення рейтинга опонента, і він вже вчасно підлив масло у вогонь та закликав усі штати до дій. Й вийшло, 25 губернаторів підтримали (тобто усі республіканські міста).
З іншої сторони слід розуміти, що Трамп не зацікавлений у безпеці «червоного» Техасу та реального вирішення проблеми. Він спокійно міг піти на маніпуляцію та просто кинути в сірника в те, що вже палало (ситуація з мігрантами була критичною вже близько місяця). Уся його кампанія побудована на імміграції та аморфності чинної адміністрації в цьому питанні.
Як не крути, але ця ситуація згубна для Байдена:
ввести війська, отже, фактично, очолити заголовки, що сам став заручником своєї політики.
Не вводити війська - створить прецендент для інших південних штатів щодо самостійних та силових рішень у питанні мігрантів.
Конфлікт з Техасом дає Трампістам ще один важіль - газ, адже штат є найбільшим виробником газу у США. Втрата контролю Білого Дома спричинить стрибок в цінах на газ.
Чи буде громадянська війна?
Ні. Ймовірно все розтягнеться, Байден піде на домовленість з губернатором штату Ебботтом, що той самостійно контролюватиме кордон. Або інший варіант: Джо федералізує Національну гвардію Техасу, тобто виведе її з підпорядкування влади штату і підпорядкує безпосередньо Вашингтону.
Проте найголовніше те, що:
інформаційно Байдену було нанесено поразку.
Трамп отримав можливість "показати до чого призвела політика дідуся Джо", що вже створює йому сильну позицію на дебатах, яку Джо не зможе парирувати.
Підтримати: https://t.me/conflictcapital/180