Текстові рольові ігри та де їх шукати.

У цьому дописі я не займатиму менторську позицію та не розповідатиму нікому, що є текстова рольова гра, якою вона має бути, що можна та чого не можна. Оскільки текстові рольові - це вид письмової творчості, то й її реалізація залежить від кожної людини. У кожного різні смаки та потреби, тож не може існувати якогось загального стандарту. Це не спортивне змагання та не літературний конкурс у школі, текстові рольові не мають бути обмеженими та підпасованими під чиїсь погляди.

Так, я не радитиму дослухатися до порад на кшталт “як ви маєте будувати сюжет та які літературні прийоми використовувати”, не казатиму, що є справжні рольовики, а є аматори, і що ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ робити так і тільки так, як хтось сказав. Зрештою, якщо ви дотичні до текстових рольових ігор, ви вже знаєте що робити та як. Якщо ж ви тільки починаєте - шукайте себе та робіть те, що радує вас та тих, хто з вами грає. Нема сенсу підлаштовуватись під статті, написані людьми, що хочуть нав’язати вам свою експертність. Врешті-решт, якщо оцінити рівень художника чи письменника, який видає статті з порадами, ми можемо, то як ви оціните експерність людини, яка вважає себе майстром текстових рольових?

Що я хочу зробити, то це порадити місця де можна знайти зацікавлених співгравців. Гадаю, я не відкрию велику таємницю, якщо скажу, що після повномасштабного вторгнення численні українські рольовики втратили ресурси, на яких перебували роками, а отже й кількість рольових зменшилась. Відмовитись від ворожих ресурсів є безумовно правильним рішенням. Розвивати український рольовий простір - також.

Під час війни всі ми переживаємо стрес, нервуємося, боємося за рідних та близьких. Звісно, війна щось забрала у кожного з нас. Домівку, друзів, щоденний комфорт, звичне життя. І багато хто з нас потребує повернення комфортної зони, щоб впоратись з негативними почуттями та труднощами війни. Звісно, не всім зараз вистачає ресурсу на творчість, а для когось навпаки - це спосіб відволіктися та розвіятися, щоб продовжити жити.

Зараз кожному з нас треба вкластися у спільну справу, щоби створити україномовне середовище, де кожен матиме те, до чого звик. Просто відмовитися від хоббі та порвати з ним не є найкращим рішенням, якщо, звісно, це не відповідає вашим бажанням. Що нам дійсно варто зробити, то це кожному, як мурасі у мурашнику, зробити свій маленький вклад у майбутнє. “Разом нас багато”. І разом ми зможемо створити україномовний віртуальних простір, де кожен знайде своє - ігрові спільноти, форуми для спілкування, фандомні осередки, ресурси для хоббі й, звісно, текстові рольові.

То де ж їх шукати прямо зараз?

Найпоширенішим на зараз форматом пошуку співгравців є групи в телеграмі. Просто введіть у поле пошуку “Пошук співгравців”, “Пошук рольових” і ви натрапите на два найбільших канали, також є трохи менший за кількістю учасників “Бандерівські рольовики”.

Існують й інші телеграм-канали для пошуку співгравців, вище наведені є відомими мені особисто.

Для тих, хто не звик до текстових рольових у форматі телеграм-спільноти (знаю, що велика кількість рольовиків раніше грали на форумах) поясню: немає абсолютно нічого складного та страшного. Кожний чат має закріплені правила, ознайомившись з якими можна одразу отримати усю необхідну інформацію - що є забороненим, у який спосіб шукати співгравців та як опублікувати власний пошук. Вам потрібно просто заповнити шаблон анкети та надіслати її - або безпосередньо до спільноти, або скориставшись чат-ботом чи зв’язком з модератором. Якщо ви дотримуватиметесь правил, у вас не виникне жодних проблем з публікацією свого пошуку.

Тим же, кому не до вподоби формат телеграм-спільноти з анкетами та написанням тегів від руки, можу порадити StoryPlay. Це український сайт для анонімних текстових рольових. Гадаю, ті, хто знайомі з цим форматом, вже зрозуміли, що це за платформа. Якщо ж ви раніше з цим не стикалися - нічого страшного! Просто ознайомтеся з правилами, вони є доволі вичерпними та пояснюють основі функції сайту. Від форуму чи рольового чату у телеграмі він відрізняється тим, що вам не обов’язково писати анкету, писати біографію персонажа тощо, ви просто публікуєте свою ідею або сюжет та обираєте з запропонованих тегів ті, що підійдуть до вашого пошуку. А далі чекаєте, коли хтось відгукнеться. Проте, хоч StoryPlay й є умовно анонімним, ви все ще маєте можливість заблокувати користувача, якщо вам щось не сподобається.

Також є форум “Rolivka online”, який виглядає закинутим, проте на ньому й досі можна відшукати активні рольові (мені зустрілася одна). Можливо, з необхідною кількістю активних користувачів у нього є перспективи до відновлення та зростання.

Не бійтеся пробувати щось нове та пам’ятайте, що кожний з нас є важливим. У будь-якій творчості потрібні різноманіття, можливість вибору. Давайте створювати їх разом.

Якщо ви знаєте ще якісь українські ресурси для текстових рольових ігор - діліться ними. Нумо наповнювати український віртуальний простір!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
bookworm
bookworm@bookworm

2.8KПрочитань
35Автори
64Читачі
На Друкарні з 27 серпня

Більше від автора

  • Метаморфози, або Золотий віслюк Апулей

    Зі шкільної програми кожен памятає про такі памятки Античної культури, як Одісея, Енеїда, Іліада. В уяві вони нерозривно повязані зі специфічною віршованою формою, що була поширена у давні часи. Поряд з цими поемами зберігся не менш значущий твір - Метаморфози Апулея.

    Теми цього довгочиту:

    Огляд Книг
  • Луд-в-імлі / Заімлений Луд Гоуп Мірліз

    Відгук на чудове фентезі, що оповідає про людей більше, ніж про дива. Про одну з напрекрасніших та найнедооцінених книг ХХст. за думкою Ніла Ґеймана. Відгук на "Lud-in-the-mist", Луд Заімлений.

    Теми цього довгочиту:

    Література

Вам також сподобається

Коментарі (11)

Ваш довгочит дуже цікавий! 🤩

Завтра його буде опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Вітаємо!

Вам також сподобається