The Forme of Cury

The Forme of Cury

У 1390 році, в середньовічній Англії, було написане зібрання рецептів, яке згодом стало одним з найвідоміших  середньовічних кулінарних рукописів у світі.

Назвався цей збірник, який насправді був 6 метровим сувоєм – «The Forme of Cury», дослівно – «Засоби приготування їжі». Автором вважається шеф-кухар короля Річарда II, який, за велінням короля не бажаючого відставати від французів, зібрав більше 200 рецептів найрізноманітніших страв.
Існує близько десятка неповних копій «The Forme of Cury», але первісний документ 1390, ймовірно, назавжди втрачений.
Найповніша копія - це сувій пергаменту, що зберігається в Британському музеї.
Рецепти зібрані унікальні для Англії та покликані навчити кухарів приготування, як простих рецептів, так і вишуканих бенкетних страв.
Бенкетами Річард II демонстрував двору та світу свою спроможність та багатство. У трапезах вільно використовувалися як дорогоцінні на той час спеції і цукор (який теж вважався спецією), а й сушений виноград без кісточок і сушена смородина, також без кісточок. Усе це відокремлювалося вручну, слугами. А щоб надати стравам з птиці арабський колорит і пофарбувати в червоний колір, кухарі додавали порошок сандалового дерева. Готували з китів, журавлів, тюленів, вальдшнепів та чапель.
Також використовували гарбуз, оливкову олію, мускатний горіх, гвоздику та імбир.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.6KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається