вступ
У кожній розмові коли вона заходить на тему нашої мови, не рідко можна почути від когось тезу — друга за милозвучністю у світі. Але мало хто запитував: звідки пішла ця теза і хто її автор?
пояснення
Від багатьох Ви мали чути такі слова:
«УКРАЇНСЬКА МОВА в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана, як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.»
Уся проблема полягає у тому, що ніяких джерел щодо існування цього паризького конкурсу немає, а цьому міту років не більше пару десятиліть. Ресурс «По той бік новин» який спростовує фейки та маніпуляції — підтвердив, що ніякого паризького конкурсу краси мов НЕ БУЛО.
звідки пішов цей міт?
Згадка про це пішла від емігрантів українців(русинів) в США, які заснували свою власну газету «СВОБОДА». В одній із статтей є речення:
Нашу руска мова якъ каже одинъ ученый прфесоръ Бантишъ-Камҍнскiй есть второю по италіяньской що до звучности, що до солодкости, що до придатности подъ безсмертни ноти всесвҍтных музикальних композиторовъ
Висновок
Як виявилось, увесь цей міт пішов від газети українських емігрантів з США, де запам'яталась усім відома теза “українська мова друга за милозвучністю після італійської”. Через що, згодом її перетворили у віруючий міт, який вказує рейтинг, складеним нібито Паризьким конкурсом.