В пошуках українського контенту для малюків

Скріншот відео з каналу “Ладоньки-ладоньки”

Коли ми з Артурчиком були в Британії, мали нагоду побувати на безкоштовних розвивальних заняттях для малюків від 0 до 3 років. Раз на тиждень у місцевій бібліотеці збираються діти, щоб разом погратися і поспівати пісеньки, що звуться nursery rhymes. 

Проводить заняття мила леді в окулярах, з талантом акторки та організаторки дитячих свят. У неї завжди з собою іграшки, щоб ілюструвати пісні. Діти й батьки/бабусі/дідусі збираються в колі на килимі, охоче підспівують та повторюють рухи за ведучою. 

Ми також залюбки підспівували б, але Артур ще надто малий, а я спершу банально не знала слів. Минуло всього кілька місяців, і я вивчила, мабуть, вже 50 найвідоміших пісень англійською. Ми вже давно не в Сполученому Королівстві, але Youtube Kids переповнений якісним англомовним контентом для найменших. 

Хочеться, щоб український контент не відставав ні за кількістю, ні за якістю. Тому наразі я в пошуках українських пісень, навчальних роликів для малят 1-2 років. Якщо знаєте такі канали, напишіть в коментарях. А я поки поділюся дитячими англомовними та українськими каналами, які мені трапилися.

Super Simple Songs https://www.youtube.com/@SuperSimpleSongs 

Найулюбленіший канал Артурчика. Ми почали зі знайомства з ним, бо саме там є відома пісенька про акулу — “Baby Shark”, і вона гарно проілюстрована. На каналі сотні англійських пісень, що веселять, навчають слів, цифр, букв та рухів. 

Героями “кліпів” є здебільшого тварини, веселі монстрики чи антропоморфні овочі/фрукти. Є й більш старі ролики, де діють ляльки, як у “Маппет-шоу”. Наразі одна з таких ляльок продовжує “вести” розвивальні відеозаняття з ведучою — виконавицею більшості пісень на каналі. 

Окрім каналу, є сайт Super Simple https://supersimple.com/  із розвивальними завданнями та картинками, що можна роздрукувати. Наприклад, для розмальовок або декору на свято з яскравими героями.

“Baby Shark” — пісня, під яку Артур починає танцювати з перших нот: https://youtu.be/8ljHzljQrY8 

Cocomelon https://www.youtube.com/@CoComelon 

Менш улюблений канал, але і тут є цікаві пісні та відеоряд. А ще є субтитри, які, зокрема, допомагають, якщо не дуже добре розумієте мову на слух. Саме з простих пісеньок я підхопила чимало англійських слів, які тепер знаю. 

На каналі тривимірна анімація, на відміну від попереднього. Є відео з тваринами, є ролики з дітками, які виконують пісні й танцюють на імпровізованій сцені з декораціями. Тут є повчальні відеопісні, в яких мама за допомогою іграшок вчить малюка на ім'я Джей-Джей їсти корисні овочі, мити руки, дбати про природні ресурси тощо. 

Пісня, яка підкорила моє серденько — “Belly Button Dance”: https://youtu.be/LA2q3QwhG54

Dave and Ava https://www.youtube.com/@DaveAndAva 

Найбільш красиво оформлений канал, де виконуються ті ж самі пісні, але в різних варіаціях. Дія відбувається в казковому містечку, де живуть хлопчик Дейв та дівчинка Ейва. Їхній будиночок скидається на пряниковий, а тато — всім відомий фермер МакДональд, тільки не сивий, а рудий.

Пісню “OldMacdonald had a farm” додаю: https://youtu.be/Y7T0WvaeGUU 

З любов'ю до дітей https://www.youtube.com/@SonechkoProject 

Цей канал має містить оригінальні україномовні пісні, які виконують діти. На жаль, жодна з пісень, окрім “Бульки”, так і не припала мені до душі. Що ж завадило? Чи то аранжування “з нульових”, чи то відсутність дійсно цікавих і водночас простих текстів й мелодій, чи то строката анімація всіх кольорів веселки. А може, все це разом.

Дитячий спів — безумовна фішка каналу, але значно легше сприймати уніфікований контент, озвучений професійними виконавцями.

Весела пісня “Булька” до вашої уваги: https://youtu.be/dOhEafTg2L8 

Ладоньки-ладоньки https://www.youtube.com/@Ladonki_Ladonki 

Тут немає пісень, зате є мультики для вивчення звуків тварин, абетки, тварин Африки та Австралії, птахів або морських мешканців. Є чарівливий ролик про звірів та їхніх дитинчат, який ніби малюють від руки. А от віршики про тварин перекладені з російської.  

Мій особистий топ — абетка, складена за першими літерами назв тварин, у вигляді анімованої книжечки-панорамки. Ось вона: https://youtu.be/EYTJug3jm6E 

Першосвіт https://www.youtube.com/@pershosvit 

Цей канал має доволі приємний візуальний ряд, але контент — здебільшого перекладені пісні з англійської на українську. 

Ось, приміром, вже знайома пісня про МакДональда у версії каналу: https://youtu.be/ThMcJPXnX6A 

HeyKids https://www.youtube.com/@HeyKids_ua 

Мультимовна платформа, де є пісні, зокрема, перекладені українською. Є переклади не лише англійських пісень, а й російських: про коровай, про ведмедя й шишки, про кашку та бражку. Часто переклад не найкращий. До анімації також є питання, бо люди у виконанні художників часто виходять незуграні, а от тварини — милі. Але трапляються і дуже класні відео, які ми залюбки дивимося.

Один з таких роликів — про собаку Бінго: https://youtu.be/OrvJg5MPpsY 

На основі десятків годин перегляду відео для найменших, маю власні побажання для потенційних розробників дитячого контенту українською:

використовуйте українські віршики та пісні, а не переклади;

обирайте максимально прості мелодії, які можна підспівувати; 

створіть оригінальний відеоряд, який можна буде дивитися, як мультик;

додавайте субтитри;

віддавайте перевагу професійному, а не аматорському озвученню пісень;

обирайте корисні теми, що допомагатимуть малюкам розвиватися.

Якщо ви знаєте інші канали з дитячими піснями та розвивальними мультиками для діток до 3 років — діліться.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Василенкова
Катерина Василенкова@katerynav

Блог про книги

961Прочитань
30Автори
17Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 червня

Більше від автора

  • Колір магії — Террі Пратчетт

    Давно хотіла познайомитися з цим автором і його славнозвісним Дискосвітом. Террі Пратчетт — маестро гумористичного фентезі, він писав дотепно і легко, йому справді вдалося кілька разів мене розсмішити. Це — один із беззаперечних плюсів книги.

    Теми цього довгочиту:

    Відгук Про Прочитане
  • Місто дівчат — Елізабет Ґілберт

    “Місто дівчат” — про Нью-Йорк 40-50-х років минулого століття. Авторка вивчила тонну літератури, провела десятки годин за розмовами з людьми, які знали “той самий” Нью-Йорк. Тому історія вийшла не надто вже вигадана, а багато в чому правдива.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Вам також сподобається