Будь-яка збірка оповідань від різних авторів це зручний спосіб познайомитись з кимось новим для себе.
«Хроніки незвіданих земель» цим і привернула мою увагу, бо раніше я не читала книг жодної з авторок та і не була впевнена чи воно мені треба, бо все ж таки янг едалт мене чіпляє рідко.
Якщо ви прихильник жанру - то скоріш за все збірка сподобається. Я ж буваю доволі прискіпливою до історій що читаю, тож до деяких оповідань є в мене питання.
Світлана Тараторіна - «Заради Афродити і всіх її облич».
Анотація від видавців: Історичне фентезі «Заради Афродіти і всіх її облич» запрошує читачів в античний Крим, на територію Боспорського царства (15 рік до н. е.), де владарює сильна та незбагненна для простих смертних цариця Динамія. Котіс, молодик із невизначеним минулим і таким само химерним майбутнім, понад усе в світі хоче знайти чашу Афродіти, яка нібито здатна виконувати бажання. Та з чим зустрінеться він, коли розкопає древній курган?
І, як на мене, це було доволі слабенько. Мені не сподобався стиль - короткі, трохи рублені речення не пасують міфології, сама історія в цілому непогана, але текст не занурює в свою атмосферу, не дає уяві змалювати картинку і відчути подих вітру та моря, хоча вони десь там поруч. А шкода.
Наталія Довгопол «Damsel in distress, або Аліса в біді»
Анотація від видавців: Історичне фентезі, в якому переплітаються події минулого (ХVI століття) та сучасності. Легенди про звитяжні ристалища, лицарів і дам їхніх сердець перевертаються догори дриґом на фестивалі історичної реконструкції в Меджибізькому замку на Хмельниччині.
Оповідання принесло задоволення, сімнадцятирічна я була б в захваті, сьогоднірічна я приємно здивована, бо історія доволі мила, при тому має в собі трохи містики, гарно написана та відносить в прекрасні часи подорожей з друзями. Ото б зараз їхати кудись потягом веселою компанією, потім сидіти біля багаття до самого ранку, а не оце все.
Заглянула в інформацію про авторку: протягом десятиріччя займалася історичною реконструкцією та театром — одразу зрозуміло чому так віриться в ту атмосферу.
Ірина Грабовська «Найближчі до пекла»
Анотація від видавців: Міське містичне фентезі в антуражі індустріального селища Юзівка та його околиць часів освоєння Донбасу (1913 рік). На шахті невідома сутність убиває людей, що добувають чорне золото українських степів: наглі смерті молодих та дужих чоловіків складно списати на нещасний випадок. Розгадати таємницю беруться молодий шахтар Степан і донька священника Тося.
Захоплива історія з детективною ноткою. Написано дуже легкою мовою, ідеальний баланс описів, дій та діалогів - чудовий варіант щоб відпочити та спробувати разом з героями відгадати що ж за чортівня коїться у шахті.
Стиль авторки сподобався, тож закинула собі в список на майбутнє її стімпанковську дилогію «Леобург».
Наталія Матолінець «Спілка порятунку кахлів і людей»
Анотація від видавців: Пригодницьке урбан-фентезі на тлі Львова 30-40-х років ХХ століття. Історія про двох львів’ян, роз’єднаних часом, але об’єднаних спільною справою. Оповідання нагадує про те, яка тонка межа пролягає між цілковитим спокоєм мирного існування та воєнним пеклом, коли замість креденсів і марципанів навколо тебе обертається на попіл саме життя.
Це оповідання поєднало в собі те, що я так люблю - міське фентезі, стрибки у часі, приємних героїв. Не обійшлось без паралелей з сьогоденням, адже події відбуваються у Львові 40х, коли його по черзі шматували то німці, то совєти.
Авторка зачарувала своєю мовою і сама історія є класним прикладом як в доволі короткому за обсягом тексті встигнути і розкрити персонажа, і занурити в історію міста, і зацікавити сюжетом. Я б з задоволенням почитала окрему книгу про львівських алхіміків.
«Спілка порятунку кахлів і людей» сподобалась найбільше з усієї збірки.
Дарія Піскозуб «Земля обітована»
Анотація від видавництва: Космоопера, події якої розгортаються у ХХІІІ столітті. Через двісті років виснажливої боротьби з північно-східним сусідом українське суспільство пережило чимало трансформацій. Тож, у космічну місію на українську станцію на Фобосі вирушили й аугментовані неокозаки, й мілітаризовані північани, східняки, що після розвалу росії зблизилися з Китаєм, і «крейсеряки» з Галичини — усі такі відмінні, але здатні швидко згуртуватися у важкі часи.
Гарна ідея, але моя любов до наукової фантастики каже, що реалізація слабенька та доволі сумбурна. Відчуття, що авторка хотіла дати якомога більше деталей, але формат оповідання не дає їх розкрити і виходить, що ти не встиг ні команду запам’ятати, ні особливостей світу, а вже все відбулось і кінець. Отут просилась повноцінна книга з гарно розкритими персонажами та прописаними подробицями.
Більше відгуків, анонсів та білякнижкових новин на моєму телеграм-каналі - https://t.me/Ukrainian_Ironbelly