Одноденний візит президента Таїпа Ердогана сьогодні, 25 вересня, до Нахічеванської автономної області Азербайджану, по якій проходить кордон Азербайджану з Туреччиною, має важливе значення для зміни політичного і військового балансу на Кавказі.
Візит Ердогана, рішення про який було прийнято на запрошення президента Азербайджану Ільхама Алієва, відбувається після військової операції Азербайджану 19-20 вересня, яка призвела до капітуляції вірменських угруповань, що розпочали нове збройне повстання в Нагірному Карабаху.
В день зустрічі Ердогана та Алієва в Нахічевані новини про арешти за звинуваченнями в спробі державного перевороту, що надходять зі столиці Вірменії Єревана, підвищують важливість візиту. Однією з причин триваючих протестів проти Пашиняна в Єревані є те, що Вірменія відвернулася від Росії, свого традиційного захисника, і співпрацювала з США і Францією.
Ердоган та Алієв разом закладуть основу газопроводу Ігдир-Нахічевань і разом відкриють «модернізований Нахічеванський військовий комплекс». Відокремлений від материкової частини Азербайджану Зангезурським коридором, Нахічевань отримуватиме енергетичну підтримку з багатого нафтою і природним газом Баку через Туреччину. Військовий комплекс посилить військову співпрацю між Туреччиною та Азербайджаном.
Ердоган та Алієв також підкріплюють, що Зангезурський коридор має бути відкритий для безпечного транспортування. Таким чином, брати участь у китайському проєкті «Один пояс, один шлях» стане простіше. Зміна статусу Зангезурської області, яка була передана Вірменії радянською адміністрацією Азербайджану в 1920 році для забезпечення прямого російсько-іранського зв'язку, не вигідна ні Ірану, ні Росії.
Очікується, що питання Зангезура буде включено в порядок денний зустрічі Ердоган-Алієв. Проте зняття з порядку денного проблеми Нагірного Карабаху може відкрити двері для нових подій на Кавказі, які підуть на користь як Туреччині, так і Росії та послаблять вплив США та Франції.
Джерело: Yetkin Report
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Європа виходить із зони комфорту. Що було за лаштунками саміту ЄС, який сказав Україні "так" — ВВС
Десь за годину після того, як стали відомі перші висновки саміту ЄС, я вибіг на швидку каву зі своїм давнім брюссельським знайомим, дуже далеким від політики.
Теми цього довгочиту:
АналітикаВтрати важкого озброєння: Період створення втраченої під час повномасштабного вторгнення військової техніки (за 2023 рік)
Активне використання того чи іншого виду озброєння або техніки збільшує ризик втрати цього озброєння або техніки. Відповідно, кількість втрат техніки того чи іншого виду, періоду створення або приналежності може корелюватися з його застосуванням на полі бою.
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніОпитування: зірка Зеленського згасає серед країн НАТО - Responsible Statecraft
Після двох з половиною років війни дедалі більше людей замислюються, чи «правильно» чинить український лідер.
Теми цього довгочиту:
Зеленський