Warkings. Подорожуємо сторінками історії під найчистіший power metal

Раніше я вже писав про гурт Serenity австрійського історика Георга Нойхаузера. Але музична сторона його діяльності не обмежується одним гуртом. Cьогодні інший його гурт Warkings випустив свіжий альбом, а отже саме час поговорити про них і їх метал натхненний минулим.

Взагалі жанр power metal любить історію. В тематиці пісень і гуртів цього напряму популярніше мабуть лише фентезі. Sabaton, Civil War Serenity, Vision of Atlantis… Історичні сеттинги постійно надихають такі гурти на нову творчість. Warking не виключення.

Як сам гурт описує себе:

“Провести вічність у вимірі богів це максимальна честь для всіх хоробрих і відважних воїнів. Сам Одін обирає бійців гідних увійти у його чертоги. І так відбулась дуже малоймовірна зустріч цих чотирьох героїв: римського Трибуна, дикого воїна Норда, відданого Хрестоносця і смертельного Спартанця.

Віднині названі Warkings, а чистий і непідробний метал став їх релігією і вони поширюють правдиві історії про свої битви серед людства”

Трибун, Вікінг, Хрестоносець і Спартанець це псевдоніми наших сьогодняшніх головних героїв. До яких пізніше ще доєднається одна героїня (якщо її можна так назвати). Наш давній знайомий Георг Нойхаузер ховається під маскою Трибуна. Він же вокаліст цього колективу.

Троє інших учасників представляють колектив Watch Me Bleed: гітарист Хрестоносець, басист Вікінг і ударник Спартанець:

Ця четвірка вперше зібралась в 2018 році і їх першим синглом став “Gladiator”:

WARKINGS - Gladiator

Яскраві образи, високий рівень виконання і дистильований павермет. Вже з першого знайомства ставало зрозуміло що цей гурт вартий того, щоб до нього придивитись.

Кліп, як нескладно помітити, містить явну відсилку до всім відомого одноіменного фільму “Гладіатор” режисера Рідлі Скота.

Цей сингл передував виходу їх першого альбому “Reborn” і ще ряду синглів, які увійшли в нього. Як наприклад “Hephaistos”.

WARKINGS - Hephaistos

Але справді здивувати вони змогли вже після виходу альбому. В 2019 вишов епічний і потужний трек “Sparta”.

WARKINGS feat. The Queen of the Damned - Sparta

Для нього вони запросили королеву гостьових виступів Меліссу Бонні, яка з ними виступила під псевдо The Queen of the Damned. І це поєднання додало контрастів і різноманіття звучанню, що вивело пісню на новий рівень (перший альбом містив ранню версію пісні без Бонні).

До речі, якщо мені не зраджує пам’ять, для мене тоді на релізі ця пісня стала і першим знайомством з творчістю Мелісси. Творчістю з якою потім довелось багато знайомитись як в її основних гуртах, так і чисельних гостьових записах з іншими гуртами.

Ця версія стала початком дороги до їх другої збірки “Revenge” (2020).

А першим передвісником цього альбому став сингл “Warriors”:

WARKINGS - Warriors

Тримаючи планку задану першим альбомом гурт впевнено рухався вперед. Хай і не отримуючи уваги на рівні зірок цього напрямку, всеодно колектив отримав власну стабільну аудиторію, що вже є непоганим досягненням для проекту, який є радше сайд-проектом для музикантів зайнятих в їх основних гуртах (і університеті у випадку з вокалістом).

WARKINGS - Maximus

Тонко відчувши наскільки участь “Королеви проклятих”, себто Мелісси Бонні, додає їм якості її запросили і на цей альбом. Разом вони випустили “Odin's Sons”.

WARKINGS ft. The Queen of the Damned - Odin's Sons

Наразі це нажаль їх остання спільна робота. Мелісса у якої на той момент вже було 2 чи 3 постійних гурти, намічався ще один і купа колабів з іншими гуртами, була змушена від частини робіт відмовлятись, бо вже фізично не встигала всюди. Схоже цей колаб і псевдо “The Queen of the Damned” стали якраз частиною цієї оптимізації. Менше з тим, 2 пісні за її участі і досі залишаються на 1 і 3 місці по кількості прослуховувань/переглядів в історії гурту. Гідний доробок!

А Warkings продовжували свій рух вперед. І на черзі був альбом “Revolution” (2021), головною окрасою якого стала композиція “Fight”, заснована на багатьом знайомій пісні італійських партизанів “Bella Chiao” (мелодію оної доволі легко впізнати в приспівах).

WARKINGS - Fight

Доволі цікавою в цьому альбомі вийшла і пісня “Spartacus”, записана за участі вокаліста Lord of the Lost Кріса Хармса, який взяв для неї псевдо The Lost Lord:

WARKINGS ft. The Lost Lord - Spartacus

Східний мотив в інтро і агресія яку привніс Хармс помітно виділяють її в альбомі.

2021 був щедрим на яскраві релізи в power metal жанрі вцілому і конкретно у лейбла Napalm Records, з яким працює гурт. Схоже саме цим можна пояснити що статистично їх слухач обділив увагою в цей період. Тож на дуже хороших роботах як “Spartacus” або “We Are The Fire” нажаль абсолютно несерйозні цифри переглядів.

WARKINGS - We Are The Fire

Скоріше за все, саме дивлячись на цю статистику, а також на магію Мелісси в їх колишніх колабах, наші королі вирішують що їм потрібна партнерка для виступів. Тож вони запросили вокалістку гурту Thwart Сесілію Сен записати з ними кілька пісень для нової збірки. Сесілія взяла собі псевдо Моргана Ле Фей (Morgana le Fay), а альбом отримав назву “Morgana” (2022).

І першим результатом їх спільної роботи став сингл “Monsters”:

WARKINGS - Monsters feat. Morgana le Fay

Такого ефекту як з Бонні від першої колаборації з Морганою не вийшло. Але це поєднання ще зіграє свою позитивну роль в майбутньому.

Вцілому альбом вийшов схоже таким собі приводом притормозити і переосмислити свої дії. Як часто буває, швидкий темп випуску альбомів (3 альбоми за 3 роки) не надто сприяв росту якості. Не можна сказати щоб вони деградували, але і не можна сказати щоб вони на цьому етапі пропонували щось принципово нове, або яскраве.

WARKINGS - To The King

Найкращий відгук серед поціновувачів з цього альбому отримала пісня “Hellfire” записана разом з Морганою. І схоже саме це визначило подальший розвиток подій.

WARKINGS - Hellfire feat. Morgana le Fay

При підготовці п’ятого альбому її було введено в склад гурту вже як повноцінну учасницю, а опис на сайті гурту розширився додатковим параграфом

“Після років битв в світі живих, Warkings були захоплені моторошним і надзвичайним голосов “злої” чаклунки Моргани Ле Фей. Помішана на ідеї розповісти людству власну версію її історії, відьма надихнула Warkings впустити її в своє коло, щоб вони бились в наступних битвах як ковен створений для вічності”

І от після 3х річної паузи вони видали “Armageddon” (2025). Одноіменні сингл і альбом. І це мабуть їх найкраща робота за весь час!

WARKINGS - Armageddon

Потужна, мелодійна, епічна, монументальна і пробивна одночасно. Ця пісня станом на сьогодні цілком може претендувати на головний power metal хіт щонайменше першої половини цього року.

І сьогодні зранку до неї комплектом вийшов і сам альбом. Також доволі високої якості.

Одним з хедлайнерів по натхненню для павермет гуртів цього літа явно слугував Чингіс Хан. Пісні присвячені оному випустили як визнані метри історично-металюжного жанру Sabaton, так і наші герої в компанії з фронтменом Orden Ogan:

WARKINGS - Genghis Khan

А оскільки фанати і напалми люблять колаби, то принцип “більше колабів богу колабів” було продовжено ще і за рахунок залучення фронтмена молодого і перспективного гурту Dominum (за сумісництвом дуже успішного екс-продюссера ряду напалмівських гуртів, як наприклад моїх улюбленців Feuerschwanz і Vision of Atlantis):

WARKINGS - Hangman's Night (ft. DOMINUM)

В певному сенсі це навіть символічно, що гурт який описує себе як загиблих воїнів з Вальхалли зустрівся з лідером зомбі-метал гурту.

Як бонус-трек гурт ще і заколабився з німецьким фолк-рок гуртом Subway to Sally і це доволі цікаве по звучанню поєднання:

SUBWAY TO SALLY x WARKINGS - Stahl auf Stahl

Скрипка і колісна ліра додають цій пісні унікального як для дискографії Warkings шарму.

Титульною піснею альбому гурт підняв планку дуже високо. Але навіть попри це не можна сказати щоб наприклад “Kings of Ragnarök” надто від неї відставала:

WARKINGS - Kings of Ragnarök

Ще один супер-енергійний і епічний “бангер” який доводить що іноді паузи в творчості дуже сильно йдуть на користь.

Ще одним приємним відкриттям при прослуховуванні альбому для мене стала “Troops of immortality”.

Troops of immortality

Інтенсивність і робота з акцентами в ній мають помітний резонуючий ефект. При прослуховуванні важко утриматись і не синхронізувати свої рухи з ритмом пісні.

Порадувала і велична баллада “Nightfall”:

Nightfall

і славень “Varangoi”:

Varangoi

Вцілому альбом залишив по собі дуже приємне враження. Гурт зробив потрібний і дуже якісний крок вперед. Тож можна насолодитись результатом їх трудів і з цікавістю чекати чим вони ще здивують в майбутньому.

А на сьогодні на цьому все. Да прибуде з вами найепічніша Музика!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
РОКова скарбничка
РОКова скарбничка@ROKova_skarbnychka

Про маловідомий рок і метал

3.7KПрочитань
0Автори
51Читачі
На Друкарні з 20 вересня

Більше від автора

  • Who said Rock’N’Roll is dead? Crazy Lixx. Досі живий дух вісімдесятих

    Поки я шукаю натхнення щоб повернутись до свого циклу про рок-класику з 80их, виникло бажання поговорити про один сучасний гурт, який продовжує справу мастодонтів з золотої епохи року. Гурт з ХХІ сторічча який має ностальгічне звучання тих прекрасних часів. Crazy Lixx.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • Естетика абсурду. Метал кліпи де комедія виведена на максимум

    Цього тижня на просторах ютуба з’явився фолк-метал кавер на вже дещо підзабуту корейську пісеньку, що свого часу лунала з кожної праски. Кавер супроводжувався веселим і доволі абсурдним кліпом. Що і підштовхнуло мене зібрати певну підбірочку такого комедійного музичного відео.

    Теми цього довгочиту:

    Музика
  • Eisbrecher. Німецький індастріал. Не Rammstein єдиними

    В цьому блозі я ще не чіпав найвідоміший чисто німецький напрям важкої музики. Про мастодонтів цього напряму (Rammstein) я писати не планую (їх і так всі знають), а от про декого з їх однокласників згадати цілком доцільно. І Eisbrecher мій особистий фаворит напряму.

    Теми цього довгочиту:

    Метал

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається