У цій главі я напишу роздуми про розуміння слів. Це досить цікава для мене тема, особливо, якщо зважати на те, що я навчався деякий час на філологічному.
Почну з того, що слова - це віддзеркалення явищ з реального світу. Існують слова, які позначають явища, які можна сприйняти органами почуттів, а також абстрактні, які не мають прямого матеріального відповідника.
З самого дитинства ми чуємо мову, але спочатку ніяк не можемо зрозуміти, що значать звуки. Навіть розвиток слуху (як і зору та інших почуттів) займає певний час, коли формується організм та мозок.
А далі ми починаємо бачити закономірності та зв'язки за рахунок когнітивних функцій. І раптом трапляється так, що мозок зв'язує певний об'єкт реальності з його звуковим позначенням. Це формує нейронні зв'язки між сенсорним досвідом, зокрема між зоровою та слуховою інформацією. Ми бачимо машинку - батьки називають її - мозок це зв'язує. А потім ми і самі навчаємося говорити.
І от якщо взяти машинку - перше розуміння цього слова - це просто зв'язок того, що бачить дитина, та слова, яким називається об'єкт. Дитина ще не знає кольорів, назви матеріалів, не знає що таке колесо, та не знає ще багато іншого. І звісно ж, не знає, що таке справжня машина, та як вона працює.
З часом, словниковий запас росте. І коли з'являються певні більш складні поняття, особливо абстрактні, то їх засвоєння вже залежить від глибини розуміння кожного конкретного слова, яким володіє людина. Якщо одна людина більш глибоко розуміє 2-3 певних слова, які використовуються для пояснення поняття, а інша людина більш глибоко розуміє інших 2-3 певних слова, то і розуміти це поняття вони будуть по-різному, беручи до уваги специфіку розуміння попередніх слів.
Також відчуваю потребу вказати, що дуже багато слів переплетені між собою, і є, так би мовити, взаємозалежними. Якщо зробити словник, в якому на кожне слово з визначення додати посилання на визначення кожного цього слова - це буде найточніша ілюстрація того, що я маю на увазі.
Також слід пам'ятати, що кожне слово має певний емоційний заряд, і це вже є суто індивідуальна річ. Одні слова мають негативний відтінок, інші - позитивний. У визначенні певних слів можуть застосовуватися слова як з позитивною, так і з негативною енергетикою. І все це створює надскладну систему.
А що тоді казати, про такі поняття, як Щастя, Справедливість, Свобода, Успіх? Ці слова є в кожній культурі, і вони в цих культурах розуміються по-різному. Але, окрім того, вони ще й на індивідуальному рівні розуміються по різному. Знову ж таки, якраз через глибину розуміння окремих слів та їхній взаємозв'язок.
Сподіваюся, я зміг розкрити тему глибини розуміння слів таким чином, щоб ви побачили її з мого кута зору.
І мені було б дуже цікаво подивится на цю тему вашими очима, тому чекаю на ваші коментарі!