Про смерть Бальдра, причетність Локі і початок кінця

Вступ

Бальдр -другий син Одіна і Фрігґ, бог світла, радості й весни. Настільки гарний і чистий душею, що від нього йшло сяйво. Його любили всі, крім Локі🦦

Його також описували як наймудрішого з усіх богів. Коли Бальдр ухвалював рішення, усіх вражали його мудрість і справедливість. Його дім, зала під назвою Брейдаблік, був місцем втіхи, музики та знань.

Важливим для нас є наступний факт - Бальдр, хоч і був другим сином, формально був спанкоємцем Одіна. Так, Тор був великим воїном, але його матірʼю була велетня Фьоргюн, одна з багатьох коханок Всеотця.

А Бальдр вважався улюбленим сином Одіна.

Про клятви і маленьку омеллу

Бальдр здається був прекрасний у всьому за, що брався (  мало історій про його досягнення, як воїна, але несумнівно він і в цьому був непоганим ).

У нього була гарна дружина Нанна і безтурботне життя, була лиш одна проблема - нічні жахіття.

В них він бачив свою смерть і це всіх налякало, особливо Фрігґ.

Вона вирушила у мандри й у всього, що траплялось їй на шляху, брала клятву не завдавати йому шкоди. Вона звернулась до вогню, і він пообіцяв не пекти його; вода дала клятву не топити його ….. і все суще пообіцяло, що його вид ніколи не завдасть шкоди Бальдру.

Все крім маленької, такої незначної омелли, на яку вона не звернула уваги.

Фрігґ вернулась і запевнила, що від нині ніщо не завадить йому. Однак у її словах засумнівався навіть Бальдр. Тоді Фріґґ підняла камінь і жбурнула його у свого сина. Камінь відскочив від нього.

Ну і тут почалось, всі хотіли пересвідчитись в його невразливість. Всі почали кидати в нього зброю, намагались задушити і всіляко по-іншому веселились, так сказати.

Всі були веселі крім Локі і Хьода — сліпого брата Бальдра.

І якщо Хьод просто був збитий спантелику через свою сліпоту, то Локі вже будував план…

Заздрість чи далекоглядність

Спойлер, Локі стане каталізатори смерті Бальдра😶

Але навіщо ? Можна відповісти просто, що він просто лихий, от і все… Скільки всього він учудив раніше. Наприклад, відрізав волосся Сіф, хоча вона ж потім отримала, ще гарніше, а в додачу аси отримали Мйольнір  і  інші дари.

Але, через нього аси майже втратили сонце, місяць і саму Фрігґ ! Але наче в результаті нічого не втратили і отримали стіну, яку навіть найвищий великан не перелізе.

Звісно не можна сказати, що всі його витівки були зроблені з благою ціллю, можливо це лиш співпадіння, або він просто гарно вмів розрулювати проблеми, які сам і створював (щоб не отримати покарання).

Але памятаєм - Локі це Хаос, він дозовано випускає Хаос, щоб світ не застоювався. Так порядок і спокій це добре, але він не дає людям розвиватись.

( Хороші часи народжують слабких людей. Слабкі люди створюють важкі часи.)

Бальрдр, якому і так все занадто легко давалось, отримавши безсмертя, на думку Локі, розлінився б в край.

А він нагадаю, мав стати наступником Одіна.

Так от згадаєм омеллу…

Смерть Бальдра

Локі дізнався про слабість Бальдра ( прикинувшись старою жінкою розпитав в Фрігґ )підійшов до Хьода і мовив:

Всі веселяться, гарно проводять час, а ти стоїш сумний. Давай я допоможу тобі випробувати безсмертність твого брата. Я дам тобі стрілу, допоможу прицілитись і ти разом з іншими випробуєш його.

Хьод погодився, вистрілив стрілою (яка була зроблена з омелли), але замість сміху чомусь всі замовкли…

Стріла влучила, Бальдр помер…

Про причетність Локі

Випадковий бог: Локі, ти знаєш, що тобі тут не раді.Локі: давай, заспокойся трохи. Я ж не вбив Бальдра чи щось подібне. Чи всеж ?Одін: що?Локі: це був гарний жарт, я знаю, я знаю. Тепер ви Можете сміятися!Усі аси: анітрохи не сміються🦦

Заперечення, гнів, торг та прийняття

Зрозумівши, що трапилось боги зібралися навколо — вони ридали, заливаючи сльозами одяг. Хтось хотів помститися і кинувся на Хьода, але вмішався Одін, мовив, що ще не час..

Фрігґ, як найкмітливіша запропонувала звернутись до Хель ( так як Бальдр помер не в битві то потрапив не в Вальгаллу, а в Хельхейм до Хель богині підземного світу, ну і дочки Локі )

Хель висунула умову, якщо все суще сумуватиме за Бальдром, то я його відпущу.

( а Бальдр доречі і там влаштувавсь не погано він сидів в покоях Хель, влаштувавшись за столом, як почесний гість )

Так от, всі на світі тужили, окрім старої великанши Токк, якою виявився Локі, який відмовився плакати за Бальдром.

Ну і Хель Бальдра не повернула..🤧

Трохи про похорони Бальдра

Коли розпалили багаття, привели коня Бальдра і принесли його в жертву. Нанна, його дружина, не витримала втрати і також кинулась в полум’я.

Бальдрове тіло палало, мов сонце.

Трохи цікавої інформації на кінець

Після Рагнарека

Одін упав. Локі впав. Тор упав. Але життя все одно тривало. Час нікого не чекав би. Має бути хтось, щоб продовжувати спадщину. І це був Бальдр.

Це була якась доля. Усі вони були налаштовані на виконання своїх обовʼязків. Поки Хель все ще була лідером підземного світу, Бальдр повернувся додому і знову відбудував Пантеон.

Повернувшись до днів похорону, можна сказати що, Одін одного разу подарував Бальдуру свій перстень Драупнір, можливо, це було своєрідне пророцтво Одіна.

Хьода всеж вбив Валі, його брат Бог справедливості.А також варто зазначити, що кара для Локі всеж прийшла😶
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Kleo
Kleo@kleo

~шуршить книгою~

12.4KПрочитань
15Автори
40Читачі
На Друкарні з 27 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Відсутність уяви

    Ну що ж, повертаємося до безсмертної [поки] теми, а саме того, як бачили колонізатори чи, наприклад, єзуїти туземців. Зокрема, від яких відповідних звичок по їхньому відношенню варто було б давно відмовитися, побачив ширшу, складнішу картину.

    Теми цього довгочиту:

    Сприйняття Реальності

Коментарі (3)

Неймовірно сильно захоплююся Скандинавською міфологією.

Дякую Вам за такий Чудовий допис. Чекаю на нові.

Не підкажете де черпали знання, що читали, та що порекомендуєте?

Вам також сподобається

  • Відсутність уяви

    Ну що ж, повертаємося до безсмертної [поки] теми, а саме того, як бачили колонізатори чи, наприклад, єзуїти туземців. Зокрема, від яких відповідних звичок по їхньому відношенню варто було б давно відмовитися, побачив ширшу, складнішу картину.

    Теми цього довгочиту:

    Сприйняття Реальності