Актив та пасив. Планування. Частина 2.

Перший мій довгочит “Актив чи пасив” на цю тему набрав найбільше оплесків та коментарів зі всіх моїх довгочитів . Всім дякую за активність, дуже приємно мати з вами звортній зв’язок.
Повторюсь, ані активність, ані пасивність - це не погано і не добре, це скоріш про спосіб мислити, про спосіб життя.

Я дійсно багато думаю про це, бо щоденно витісняю з себе ту пасивність. Бо, знаєте, активність - це не щось таке з чим народжуєшся, це навичка, яку прокачуєш, це робота над собою. Хтось приходить до цього раніше - бо оточення і батьки навчити бути активним і проявлятись. Хтось до цього приходить у свідомому віці, а комусь і зовсім не до цього. Всі різні і це норм, бо ми себе створююємо протягом всього життя. Так, не шукаємо, а саме створюємо.

Всі ми любимо отримувати задоволення. А ще й наш мозок сам по собі лінивий, і наприклад, соціальні мережі, фаст фуд, солодощі та нікотин це - на ізі, ну, бо швидке задоволення, а от книга, розминка для тіла та вивчення мови або нового ремесла якогось - тут треба прикласти зусилля, тут вже треба мотивація, планування, розуміння для чого ти це робиш - тобто бути свідомим тут вже треба. Але книга, розминка для тіла, вивчення мови та нове ремесло - це про довгострокове і більш вагоме, ніж просто задоволення, це про..успіх?!

Власне, про планування.
Я прибічниця того, що все треба записувати. Скажімо так, я ефективніше працюю або щось роблю, коли бачу структуру і ціль, для чого я це роблю і які кроки мені необхідно проробити. Я займаюсь плануванням вже років 5. Іноді, коли хтось ділиться своїми планами зі мною і я бачу що це реально, що це круто і що це класна ідея, то я можу не втриматись і буквально викрикнути: “ Запиши собі десь це обов’язково!”. Особливо це стосується тих людей, за чий успіх і благополуччя я щиро вболіваю. Тому ж і раджу записувати, нотувати, друкувати собі десь ці свої плани/ідеї.

Що планування дає:
Ви могли помітити, що сммники розроблюють контент-план, або круті компанії розробляють план-стратегію, ну або успіхом закінчується добре спланована, наприклад, військова операція, також при відвідуванні лікаря вам можуть запропонувати план лікування і тд.
Короче кажучі, план і структуризація всьому голова. Бо це швидко, якісно та ефективно.

Розглянемо на прикладі сммника: якщо в нього не буде плану - буде пусто, так? Уявімо, він робить публікації інтуїтивно, або ще гірше, коли є на це час, ідеї, фантазії, тощо. Робота буде йти повільніше, не буде стабільних публікацій, сторіс, як висновок не буде клієнтів і відповідно не буде роботи. А його робота заключається у розповсюдженні, постійному коннекті з підписниками і в тому, щоб його побачив новий потенційний глядач і в подальшому - клієнт. Щоб до вас йшли і хотіли ваші послуги - про себе треба заявляти. Який би чудовий і неповторний продукт ви на руках не мали, про нього ніхто не дізнається, поки ви про нього не почнете говорити, писати, постити всюди, де це тільки можливо. А зараз для цього є всі можливості.

До речі, скоро ще буде довгочит про те, як же заявити про себе, і головне - кому ж це треба - заявити. Він є в списку моїх планів, тому підписуйтесь.

Окей, йдем далі.

Маючі план ми можемо побачити, що ми вже зробили. І це дуже класно, бо це зайвий привід себе похвалити за активність, за рух, за здійснення того, про що колись раніше було лише написано, а вже здійснено. І це надихає мріяти і реалізовуватись ще.

Ах так, це я зараз так вам впевненно та оптимістично розповідаю про планування, а раніше я писала і планувала якось інтуїтивно, не усвідомлювала наскільки це важливо і як це працює.
Спочатку це був список справ на день в блокноті, потім то був список мрій та планів у Trello, потім це став календар з проєктам в google таблицях, тепер це вже невід’ємна частина мого життя. І щоб щось планувати - я теж спеціально планую час для цього. Зараз я маю кілька “проєктів” зі своїми справами, наприклад, є проєкт “робота” - там є моя основна робота, і плетіння дредів. Є “дім” домашні справи, прибирання,готовка тощо. Є “час для себе” - там про здоров’я, спорт, б’юті і тд. Є “розваги” - це сходити в кино, на виставку, почистити/додати нові пісні в плейлисти, шопінг, пікнік, купити свіжі квіти - тут вже про задоволення.

Це моє життя зараз, і тут видно на що і скільки я приділяю часу. Мене це не зовсім влаштовує і тут я ставлю цілі і планую так, щоб змінити це. Ну, явно хатніх справ багато.


Одного разу на коуч сесії мала такий діалог:
- Чи бувало так, що твої плани здійснюються. І що все якось так складається, як ти і хотіла? - питає коуч
- Так, часто, постійно. Я прям ловлю себе на тому, що те, що б я хотіла раніше - я вже маю і це надихає планувати ще, далі, але це мабуть якісь співпадіння, бо я в ту всю магію не вірю, типу “запиши, матеріалізуться”, то так не робе - відповідаю я
- Так, звісно не робе, бо то робе твій мозок. Ти коли знаєш куди рухатись і маєш план - то все складається, тому що ти хапаєшся за можливості, щоб здійснити заплановане.

І тут в мене життя заграло новими фарбами. Я відчула, ніби вийшла за свої ж власні кордони, обмеження, упередження, я можу все, що запланую, при умові, що я щиро цього хотітиму і розумітиму, для чого мені все це, і що саме я маю для цього зробити: деталі, дедлайни і тд.

Я от згадую, коли я жила без планувань - це реально якесь життя за течією. Просто як то кажуть “свято місце пусто не буває” - і це про ваш час, і про те, як працює ваш мозок, якщо час не спланувати, не забити важливими справами, направленими скажімо на реалізацію мрій, то цей час піде в тік-токи, в ютуб, в трубу, в прокрастинацію.

І ще один нюанс, який важливо усвідомити.
Нічого само не стається, просто ви берете і робите.
Мрії не збуваються самі по собі - ви їх здійснюєте.
Товар/продукція/послуга не продається - ви її продаєте, заявляєте про неї і поширюєте.
Життя не змінюється - ви берете і його змінюєте, зараз.
Успіх не приходить - ви його здобуваєте.

Ось вам і активність.

Так що змінюйте навіть в мові отакі фрази , які я вважаю - ні про що :“так сталося, пощастило, нічого не змінеться” і тд. Ви зробите, зміните і здійсните, якщо захочете, звісно.

Усе, в мене далі за планом домашка з англійської.

До нових довгочитів!


Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Lika
Lika@OM_Lika

614Прочитань
7Автори
9Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Я плету безпечні дреди

    Короче, дреди це про неповторний стиль, про зручність та експерименти.

    Теми цього довгочиту:

    Дреди

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається