Сучасна репрезентація Криму та кримських міст має купу проблем, зокрема це використання основних символів міст.

Тому у мене виникла ідея познаходити дійсно хороші символи для кримських міст, і зокрема зробити з ними серію зображень.

Чотири з них, про Акмєсджит та Ак’яр, я вже публікував, а це публікація з наступними двома, про Кєрич. Ще раз подякую за них авторці.

Кєрич (Керч). Церква Іоана Предтечі

Церква Іоана Предтечі, Кєрич (Керч)

Перша писемна згадка церкви датується 1334 роком. Проте, науковці датують закладення церкви VIII століттям, що робить її однією з найстаріших церков України. Її найстаршими частинами є вівтарна частина та східний фасад.

Після захоплення міста російськими військами у 1771, та анексії міста у 1774 році, церква була захоплена РПЦ.

Звідтоді не один раз перебудовувалася. Зокрема, північний притвор та дзвіницю у стилі класицизму спроєктував Амбарцум Карапетов наприкінці XIX століття.

Кєрич (Керч). Єні-Кале

Єні-Кале, Кєрич (Керч)

Османська фортеця модерного часу, кримськотатарською yeñi (діалектне, літературне yañı) — нова, qale — фортеця. У 1696 році московські війська захопили фортецю Азак, зараз російське місто Азов, і тому у 1699 році османи почали будувати Єні-Кале, “нову фортецю”.

Зведенням фортеці керував італієць-мусульманин Голоппо, а в будівництві допомагали французькі інженери. У 1703-1706 роках зведення було завершено, і фортеця стала головним штабом османської оборони Причорномор'я. Її гарнізон становив близько 800 османських і 300 кримськотатарських воїнів.

У 1771 році Єні-Кале була захоплена російськими військами, і з часом втратила військове значення. Селище навколо фортеці перетворилося на місто-супутник Керчі, і як окреме місто входило у Керч-Єнікальське градоначальництво. У 1948 році Єні-Кале перейменовано на Сіпягине, а у 1960-х роках увійшло до складу міста Керч.

***

Дякую за увагу! Підписуйтесь на мій канал у тґ або у вотсапі.�

Якщо хочете пришвидшити створення нових малюнків, можете підтримати загальний проєкт репрезентації Криму копійчиною на donatello.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
wolfigelkott
wolfigelkott@wolfigelkott

Крим, історія, деколонізація.

1.7KПрочитань
7Автори
35Читачі
На Друкарні з 28 липня

Більше від автора

  • Про Кримську Демократичну Республіку

    26 грудня 1917 року (13 грудня за старим стилем) Курултай кримськотатарського народу проголосив Кримську Демократичну Республіку. Але що цьому передувало, і чому ми так мало знаємо про Кримську Демократичну Республіку?

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про лєнінопад у Криму

    8 грудня 2013 року, з падінням пам'ятника лєніну на Бесарабці у Києві у нас почався лєнінопад. Не оминув він і Крим.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про Кафу-Феодосію-Кєфє

    Часто можна побачити, що історія Феодосії становить 25 століть, чи що місту 2500 років. Але чи правда, що Феодосія як місто була заснована саме під цією назвою? Спробуємо розібратися, з якого часу можна відраховувати час заснування міста, і яка назва для нього є більш історичною.

    Теми цього довгочиту:

    Крим

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається