Що таке щастя?

Що таке щастя? Чи можете ви дати свою відповідь на це питання? Чи шукаєте взагалі його?

Будьте щасливими як ця квітка!

Гадаю кожна людина хоче бути щасливою. Проте сьогоднішнє уявлення про щастя досить спотворене. Купи це, купи інше - і будеш щасливий. Найвищою точкою омріяного щастя сьогодні буде дорогий та величезний будинок і дорога брендова машина. Проте, чи принесуть вони вам таке бажане та омріяне щастя. Мабуть, ні… Скоріше за все ви вигорите, безжально працюючи, або навіть, не дай бог, заплатите здоров'ям на шляху до цього. Однак, якщо ви і досягнете цих матеріальних благ і багатств, то щастя вам принесе не сама їх присутність, а, скоріше за все, сам результат досягнення цілі. Це можна порівняти як з золотою медаллю для спортсмена, або кубком Ліги Чемпіонів у футболі (це якщо ви командний гравець).

Щастя залежить від того наскільки високо ви підіймаєте планку очікуваного. Якщо ви не будете ставити занадто високих цілей та будете сповідувати смиренність, то відчуття щастя не омине вас. Зазвичай, ми нещасні від того, що багато прагнемо у житті, багато хочемо, на багато надіємось. Потрібно знизити планку очікуваного. Чим менше ми бажаємо, тим ближче до заповітного щастя. Щастя - це відчуття, котре потрібно пережити, щоб збагнути його. Це важко описати словами… скоріше, це почуття глибокого задоволення та любові водночас.

Який він шлях до щастя?

Всім нам доводиться працювати, і, скоріше за все, робота не є улюбленою справою, проте, якщо все навпаки, і ви займаєтесь тим ділом, котре вам до душі - то ви, напевно, щаслива людина. Але щоб відволіктися від роботи та чимось розважити себе, ми вигадуємо собі хобі. Хобі - це та справа, яка приносить задоволення, і перший найкоротший шлях до щастя - це займатися улюбленою справою. Нерідко саме ця забаганка, котра вдихала у вас сили та життя, переростає у діло всього життя.

Проте робота, хоч і значна частина нашого життя, вона не є головною та домінуючою. У людини є духовна сфера життя. І нерідко люди, котрі прийшли до віри, у будь-якій із релігій, теж почуваються щасливими. До цього їх спонукають молитви, медитація або читання мантр. Також читання священних текстів та жага до мудрості і спокою - ведуть в обитель під назвою щастя.

Здоровий сон та гарна їжа ведуть до гарного самопочуття, що в свою чергу дозволяє нам почуватися щасливими. Малий час для сну негативно сказується на нашому загальному емоційному фоні та нашому самопочутті загалом. Саме під час сну запускаються процеси самовідновлення, що впливають на наше самопочуття та здоров’я. Щаслива людина - це здорова людина. Тому спати потрібно не менше 7-8 годин на добу.

Що стосовно їжі, то тут, теж загальновідомі факти, котрих слід дотримуватися: не переїдати, бо це веде до надмірної ваги, їсти овочі та фрукти, і урізноманітнювати свій раціон. З-за столу потрібно вставати з легким відчуттям голоду, так радять лікарі.

Взагалі, задоволення суто біологічних потреб, це приблизно 25-30% нашого рівня щастя. Решту займає наша самореалізація: творчість та пошук свого істинного “Я”.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Денис Широкопояс
Денис Широкопояс@shyrokopoyas

2.1KПрочитань
33Автори
19Читачі
Підтримати
На Друкарні з 2 жовтня

Більше від автора

  • Я пливу за течією, чи мені тільки так здається?

    Цей запис я відкопав у своєму щоденнику за 26 жовтня 2020 року... ще до повномасштабної війни, і ще до того, як я не почав так багато часу проводити онлайн. Він трохи песимістичний, проте, як на мене, також трохи цікавий.

    Теми цього довгочиту:

    Щоденник
  • Чому ми починаємо писати?

    Чому ми починаємо писати та створювати художні або публіцистичні тексти? Звідки в нас така жага до створення нових історій, оповідань та романів? Нижче хочу привести ці причини на мій власний суб’єктивний погляд.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво

Вам також сподобається

Коментарі (11)

Так-то воно так, та трішечки не так. З точки зору психлогії питання не таке складне. Але вирішити його не так просто на індивідуальному рівні. І ніякого “істинного я” не існує. Його марно шукати. Себе можна створювати, своє “Я” можна плекати й розвивати. Щастя з’являється як необов’язковий побічний продукт самореалізації.

Вам також сподобається