Друкарня від WE.UA

Смерть та її сприйняття. Простими словами про складне.

Зараз я торкаюсь дуже важкої теми, і прошу вас розуміти що я ділюсь власними думками, не закликаю до будь-яких дій. Та хочу, щоб ви розуміли: кожен сприймає смерть по своєму. В кожного різний фактор сприйняття цієї даності.

Цей пост не буде схожий на минулі пости, тому що тут я не буду казати про те «як я дію в таких ситуаціях», це я пишу для того, щоб:

  1. Мені полегшало;

  2. Люди котрі зараз когось втратили — знали що вони не одні.

Вперше я «познайомилась» зі смертю коли мені було років 8-10. Я тоді зранку збиралась до школи, і вдома померла моя прабабуся.

Памʼятаю деякі речі дуже смутно, а деякі дуже чітко. З чіткого — в очах моєї бабусі (донька загиблої) було полегшення, тому що прабабуся мучилась. Ну і дивна традиція, класти покійника на щось високе, в кімнаті де всі люди… А потім вже проводити поминки на вулиці…
Дивно, скажіть?

Я тоді була дитиною, тому для мене це не було шоком. І дякую батькам за це. Вони все зробили, щоб для мене це не було травматичним досвідом.

А далі були тільки травматичні.

Моя бабуся (та сама донька прабабусі) померла вдома, біля нас, в муках, від раку. Мені тоді було приблизно 17-19 років.

Потім померла моя інша бабуся. В неї був Альцгеймер… в останній раз коли ми бачились вона мене вже не впізнавала. На наступний день померла.

Далі був тато. Він згорів в домі. В нас були погані відносини. На похованнях з родини була тільки я.

Далі був друг. Розбився на мотоциклі.

Далі був колишній. Помер на війні.

Зараз померла моя хрещена — від раку. Згоріла за місяць.

Кожен раз коли я стикаюсь зі смертю, я впадаю в апатію, відчай, істерику.

Потім я думаю про своє життя. І (по)ставити собі питання «якби я завтра померла, то про що б я жаліла?»

Деякі відповіді дуже схожі, деякі ні.

Кожен раз коли я похованнях, то це струс  - «ПРОКИНЬСЯ ТА ЖИВИ» говорю я собі. Тому що кожен день може бути останнім.

Смерть не обирає статус, звання, гроші, добра людина чи ні. Смерть просто забирає.

Зараз, коли я в депресії — смерть погіршує цей стан. Тому що ти намагаєшся повернутись до життя, почати їм цікавитись і тут один дзвінок може все обірвати.

Головні принципи горювання — це дати собі час прожити це горе та сприймати його.

Єдина ціль цього поста — виговоритись, тому що цей метод мені допомагає найкраще, та дізнатись як ви проживаєте смерть близької людини?

Обіймаю, просто Рі.

#смерть #втратаблизькоїлюдини #втраталюдини #відчай #депресія #апатичнийстан #власнадумка #підтримка

#death #loss_of_close_people #lossofpeople #despair #depression #apatheticstate #ownopinion #support

Статті про вітчизняний бізнес та цікавих людей:

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Просто Рі
Просто Рі@prosto_ri

7Довгочити
431Перегляди
11Підписники
На Друкарні з 9 травня 2023

Більше від автора

Це також може зацікавити:

  • Чорний монах

    Колись туди приїхав один молодий пан. Гарний, високий, статечний. І дуже просився щоб монахи його прийняли до себе.

    Теми цього довгочиту:

    Вічність
  • Слідкування за фондами відновлення України - Project Syndicate

    Український уряд та громадянське суспільство вже розробляють інформаційні системи для моніторингу відновлення. При їх впровадженні корисно взяти до увагу нещодавні програми реконструкції, що дають уроки про ефективне використання цифрових інструментів.

    Теми цього довгочиту:

    Аналітика
  • Вірш «…»

    вона дихає в моїх легенях,

    Теми цього довгочиту:

    Вірші

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Це також може зацікавити:

  • Чорний монах

    Колись туди приїхав один молодий пан. Гарний, високий, статечний. І дуже просився щоб монахи його прийняли до себе.

    Теми цього довгочиту:

    Вічність
  • Слідкування за фондами відновлення України - Project Syndicate

    Український уряд та громадянське суспільство вже розробляють інформаційні системи для моніторингу відновлення. При їх впровадженні корисно взяти до увагу нещодавні програми реконструкції, що дають уроки про ефективне використання цифрових інструментів.

    Теми цього довгочиту:

    Аналітика
  • Вірш «…»

    вона дихає в моїх легенях,

    Теми цього довгочиту:

    Вірші