Стівен Кінг: ТОП-10 порад як стати кращим письменником

Фото - suspilne.media

Нещодавно, 21 вересня 2023, Стівену Кінгу виповнилося 76 років.

З такого приводу вирішила поділитися з вами ТОП-10 порад від майстра слова (не будемо заганяти його в межі тільки жанру жахів, правда? 🙃) про те, як стати кращим письменником.

Отже,

1. Прямо до суті. 

Читачі мінливі, вони не можуть фокусуватися на чомусь одному надто довго. Не ризикуйте знудити читача та не затягуйте, рухайтеся прямо до суті — вам так доведеться менше писати, але текст не втратить цікавості!

2. Напишіть першу чернетку і відкладіть. 

Багато хто з вас уже знає на власному досвіді: щойно написану чернетку можна редагувати до втрати пульсу, але так і не вдовольнитися результатом. Відкладіть щойно завершений текст і дайте йому відлежатися, а вашим мізкам — відпочити. Через пару тижнів поверніться до тексту та огляньте його свіжим оком — і наступне редагування вийде набагато якіснішим. 

3. Скорочуйте свій текст.

Коли ви повернетеся до чернетки після перерви — скоротіть ваш текст приблизно на 10%. Сміливо позбувайтеся усіх зайвих та непотрібних слів, речень, описів. Зробіть так, аби кожне ваше слово мало значення. Так ваш текст стане чіткішим та сильнішим.

4. Будьте щирими та чесними. 

Говоріть про речі так, як вони є. Не використовуйте химерні та переускладнені слова, найчастіше читачі через них лише плутаються та відволікаються. Користуйтеся тими словами, що першими спали на думку. (В цьому пункті я з паном Стівеном не зовсім згодна, бо правильний підбір слова, а не використання першого-ліпшого, що спало на думку — це окремий процес покращення тексту. А що ви думаєте? Пишіть в коментарі!)

Також Кінг пропонує наділяти персонажів як добрими, так і поганими сторонами, страхами, переживаннями — це робитиме їх більш живими та близькими читачеві, дозволить йому співпереживати героям та асоціювати їх із собою.

5. Не надто зважайте на думку інших. 

Якщо ви перейматиметеся думкою кожного критика та скептика, скоріш за все ви швидко вигорите та закинете письмо. Незалежно від того, наскільки ваша книга хороша, ви завжди отримаєте негативні відгуки. Тож будьте до цього готові і не здавайтеся. 

6. Багато читайте. 

Всі найуспішніші письменники — завзяті читачі. Читаючи, ми підсвідомо переймаємо різні техніки та прийоми, вчимося розкриттю персонажів, новим словам та граматиці, вивчаємо нові для себе явища.

“У мене немає часу на читання!” — скажете ви? Авжеж є! Але його потрібно знайти. Візьміть книжку із собою в метро, в залу очікування, чи якщо є шанс приїхати на зустріч раніше запланованого. Скоротіть час серфінгу в соцмережах чи переглядання серіалів. Врешті решт, слухайте аудіокниги — під час прогулянки, побутових справ, монотонного рукоділля. Незчуєтеся, як дочитаєте книжку!

7. Багато пишіть. 

Якщо ви не користуєтеся будь-якою навичкою - вона “заіржавіє”, та з кожною спробою повернутися до неї буде складніше і складніше. Пишіть часто, хоч потроху, навіть якщо не маєте натхнення — воно прийде в процесі, просто сядьте і почніть. Кінг рекомендує писати щодня, і йому найбільше підходять ранкові години. Я найкраще пишу серед ночі та перед сном. Коли найзручніший час для вас? 

Якщо ви писатимете щодня, це ввійде в звичку, і з кожним разом вам буде все легше і легше поринути у текст.

8. Пробуйте нове. 

Не треба притримуватися тільки “правильних ідей”, заганяти себе в рамки жанру, відгуків чи правил літератури. Пишіть те, що вам хочеться писати. Відкладіть і перечитайте завтра. Якщо це лайно — викиньте і забудьте. Якщо фантастика — опублікуйте!

9. Писати може кожен. 

У вас може бути погана українська, обмежений словниковий запас, дислексія, врешті решт. Нехай вас це не спиняє! Писати може абсолютно кожен. Багато читайте і пишіть, пишіть не спиняйтеся, і ви досягнете успіху!

10. Пишіть із пристрастю. 

Якщо ви пишете сцену, що викликає у вас особливий біль, сум, щастя — зануртеся в ці почуття, згадайте те, що в вашому житті викликало ці емоції і спрямуйте все це в правильне русло, викладіть емоції на папері. 

Що би ви не робили, не ставтеся до цього легковажно. Емоції — сильний письменницький інструмент, і від вас залежить, як саме з їх допомогою ви закохаєте читача в ваш текст. 

Письменництво — важка, але надзвичайно натхненна та цікава праця. Долучайтеся до щоденних звітів в телеграм-каналі “Буревій історій”, спілкуйтеся з колегами по творчості, надихайтеся та пишіть кожного дня! 

Вільний переклад статті Kristen Hamilton з доповненнями від Олександри Буревій.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Олександра Буревій
Олександра Буревій@o.bureviy

Моя базова травма — Україна(с)

9KПрочитань
2Автори
57Читачі
На Друкарні з 22 вересня

Більше від автора

  • Таємниці жанру: Жахи

    Жахи — літературний жанр, мета якого викликати в читача різноманітні емоції на спектрі від тривоги до захоплення. Це подорож у світ страхів, де реальність переплітається з фантазією, а звичайні речі набувають моторошних відтінків.

    Теми цього довгочиту:

    Жанри
  • Як обрати ідеальну книгу в подарунок?

    Вибір книги в подарунок — це завжди особливе завдання. Адже крім того, щоб просто порадувати близьку людину, хочеться підібрати саме ту історію, яка їй запам'ятається надовго. Давайте разом розберемося, як зробити цей вибір вдалим.

    Теми цього довгочиту:

    Подарунки
  • «Обожнюю те переживання за героїв, яке не дає о третій ночі піти спати» — Уляна Дадак. Інтерв’ю з авторкою

    Сьогодні в гостях у каналу «Буревій історій» Уляна Дадак — авторка фентезі, що дебютує аж з двома книгами: «За межами реальності» у видавництві «Богдан» та «Каррайк. Переродження» у видавництві «БукБанда»!

    Теми цього довгочиту:

    Інтерв'ю

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається