СТРАШНА КАЗКА ВІД КЛАЙВА БАРКЕРА: рецензія на книгу “Викрадач вічності”

«Великий сірої масті звір на прізвисько Лютий з’їв Гарві Свіка живцем. І хлопчик, похований у череві цього задушливого місяця, думав-гадав, чи вдасться йому прошмигнути крізь шпарину в холодних лещатах, що стиснулися між сьогодні та Великоднем»…

…прочитала я ці рядки і зрозуміла, що маю дочитати книгу до кінця.

Отже, Гарві Свік, знуджений своїм буденним життям, опиняється в чарівному Домі свят пана Гуда. Тут немає місця нудним справам чи рутині, зате є свята. Гелловін, Різдво, Великдень, сніг та по-літньому сонячне тепло. І все це в один день. Можна загадати й отримати будь-який подарунок, можна будувати будиночок на дереві (ото він на обкладинці зліва), можна їсти солодощі до несхочу. Не життя, а казка. Є тільки одне АЛЕ. Поки дітлахи насолоджуються святами в Домі пана Гуда, за великим муром життя проноситься у 365 разів швидше, їх батьки та знайомі старішають та помирають, епохи змінюються. А душі самих дітей пожирає пан Гуд.

Якби я прочитала цю історію в дитинстві, певна була би неабияк налякана. І навіть зараз на моменті де Гарві повертається додому і бачить постарілих батьків, я зловила певний вайб безнадії, як у «Казці про вкрадений час». Та разом з тим книга дає надію на те, що все ще можна виправити.

Я розумію, що у справжньому житті це так не працює, але мені все одно хочеться вірити. А ще хочеться насолоджуватися кожним днем. Не жити від свята до свята, а насолоджуватися тим, що мої рідні поруч зі мною, адже ЦЕ і є справжнє свято. Такі речі зазвичай усвідомлюєш вже в дорослому житті. А в дитинстві все ще думаєш, що батьки будуть поруч з тобою цілу вічність.

Як висновок скажу, що «Викрадач вічності» Клайва Баркера – це маст-рід для кожної дитини. Там є кілька страшненьких моментів, але яка гарна історія без жахастиків?

P.S. А ще тут чудовезні ілюстрації Іви Михайлян.

Ось це зображення дракона - моє улюблене.
Обидва фото позичено з мережі, бо забула сфотографувати:)

P.S.S. Трохи погугливши, я дізналася, що Клайв Баркер – це режисер «Повсталого з пекла», «Нічного народу» та інших фільмів жахів. Буде що подивитися ввечері.

 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Юлія Шум'ята
Юлія Шум'ята@shumiata

Письменниця, ілюстраторка

1.1KПрочитань
5Автори
13Читачі
На Друкарні з 29 листопада

Більше від автора

  • ВІДПОВІДЬ: ЦЕ РИНСВІНД: рецензія на книгу Террі Пратчетта “Ерік”

    Писати відгуки на твори сера Террі Пратчетта для мене найважче. Бо це наче намагатися описати словами перлину. Можна знайти десятки гарних прикметників, які розкажуть про те як сонце виграє на її молочно-білому боці чи як вона таємничо блищить, проте, як сказано у...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • ГЕЛЕНА В ПОШУКАХ ІНТЕРНЕТУ: рецензія на книгу Моніки Пец “Серце часу. Невидиме місто”

    Історіям про подорожі в часі вже більше ніж сто років (якщо рахувати від «Машини часу» Герберта Веллса). І за цей час письменники неодноразово та багатьма способами переосмислювали цей троп. Тож, коли я беру до рук чергову книгу про часові мандри, то не очікую...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • У ТЕМНОМУ-ТЕМНОМУ ЛІСІ: рецензія на книгу Марини Смагіної “Волковиці”

    У  густому лісі серед зелених схилів Карпат заховалося село Волковиці. На картах його немає, у книгах – ледве два слова знайдеш. Якщо ліс не забажає показати шлях, то блукатимуть мандрівники днями, а тоді й підуть ні з чим. А ще береже ліс страшну легенду, яка й не...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається