Зернятко успіху Андрія Новіка

Дизайнерка: Єкатерина Коновалова

Відкриваємо нову рубрику із сучасними українськими письменниками про особливості успіху наших авторів. У ній ділитимемося порадами письменників і письменниць, їхні пошуки копалин натхнення, способи боротьби з вигоранням та багато інших корисностей. 

Про секрети Андрія Новіка дізнавалась наша журналістка Аліна Пирогова.


Підходи в письмі 

Не впевнений, що маю якісь креативні підходи до свого письма. Навіть навпаки: я зробив письмо своєю рутинною роботою з обов’язковою кількістю слів на день. Це допомагає мені залишатися в тонусі та не відставати від власних графіків. Але не можу сказати, що маю детально прописаний план, радше десятки коротких нотаток, які з часом перекочовують у текст. 

Для когось це може бути мінусом, бо герої часом можуть почати жити своїм життям, який не збігається із планом, проте я не проти іноді підлаштуватися під живий текст, це мені подобається. 


Джерела натхнення 

Зазвичай надихаюсь роботами інших письменників, друзів, їхньою завзятістю та відданістю праці. Авжеж також будь-яка цікава література, серіали та  особливо відеоігри. Але головним натхненням, мабуть, стає моя божевільна фантазія, яку з часом можна перетворити на щось оригінальне для своїх книжок. 


Важливість натхнення 

Коли систематизуєш писання та вводиш норми слів у день — натхнення перестає домінувати над автором. Прокрастинація чи втома, звісно, однаково навідуються. У такому разі даю собі час відпочити настільки довго, наскільки буде потрібно. Поки знову не прийдуть ідеї. Найчастіше з цим допомагає читання, серіали чи відеоігри з хорошими сюжетами. 


Поради письменникам-початківцям 

Перша й головна порада — це передовсім читати. Однак, будучи письменником варто розглядати книги не лише як історію, а й вивчати її будову, як прописані арки персонажів, стилістику й так далі. 

З часом це може вбити магію читання, але треба прийняти, що письмо для вас тепер стало роботою.


Коректорки: Ангеліна Іванченко та Анна Ковбасенко

Дизайнерка: Єкатерина Коновалова


Маєш цікавий матеріал про сучасну українську літературу та хочеш, аби його опублікували? Надсилай на пошту [email protected].

Популяризуймо сучукрліт разом!


Ми у соцмережах: Instagram, Telegram, TikTok, YouTube

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Bestseller
Bestseller@bestseller.media

Літературне медіа BestSeller

2.8KПрочитань
2Автори
38Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

  • Що читає та рекомендує Дара Корній?

    Яке найдивніше питання ставили Дарі Корній, яку книгу вона обрала б для екранізації, а яку подарувала незнайомій людині? Про це та інше — читай у новому бліці від медіа Bestseller.

    Теми цього довгочиту:

    Сучукрліт
  • Бліц із Катериною Самойленко, авторкою сучасного українського фентезі

    Кому сподобається книга «Двоповня. Закони Невриди»? Чиєю творчістю надихається Катерина Самойленко та екранізацію якої книги із сучасної української літератури мріє побачити?

    Теми цього довгочиту:

    Сучукрліт
  • Рецензія на книгу «Корчма на перехресті світів»

    Що станеться, якщо об’єднати 11 авторів, фентезі різноманітних піджанрів і одну корчму, що стоїть на перетині часопросторів? Вийде «Корчма на перехресті світів» — роман, де кожне оповідання, як кіндер-сюрприз: непередбачуване, захопливе й поєднане спільним сюжетом.

    Теми цього довгочиту:

    Сучукрліт

Вам також сподобається

  • 3

    У моєму маленькому містечку три будинки та один магазин. Містечко стоїть у зимовому полі, кільцем загнане великими деревами. Немає заводів, немає підприємств. Але мешканців завжди більше, ніж домівок.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • 3

    У моєму маленькому містечку три будинки та один магазин. Містечко стоїть у зимовому полі, кільцем загнане великими деревами. Немає заводів, немає підприємств. Але мешканців завжди більше, ніж домівок.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво