Лакшмі, ведична богиня удачі, 1896 рік, автор Раджа Раві Варма (Wikimedia Commons)

Усе своє життя я був зачарований питанням удачі. Я вважаю, що те, що ми називаємо везінням або щасливим збігом обставин, не є сліпим випадком, а радше мережею причинних факторів, які можна визначити і розвивати.

Як пише класик окультизму 1908 року "Кібаліон":

Випадок — це лише термін, що вказує на причину, яка існує, але не усвідомлюється і не сприймається". Це близьке за своєю природою до теорії хаосу, хоча слово "складність" можна замінити словом "випадковість.

У питаннях удачі я пропоную 13 основних правил, поділені на 3 статті.

Частина 1:

  • Везінню можна навчитися.

  • Хороша хімія — це велика удача.

  • Щоб бути щасливим, ви повинені бути поміченими.

  • Підготовлений розум перемагає.

Частина 2:

  • Тверезість — це щастя.

  • Наполегливість перемагає шанси.

  • Невдача може бути щасливою.

  • Ні — це не завжди остаточна відповідь.

  • Ентузіазм і песимізм — випадкове поєднання.

Частина 3:

  • Приниження людей приносить невдачу.

  • Визнання інших покращує удачу.

  • Ви повинні допомогти "долі" знайти вас.

  • Щасливі люди вирішальні.

Поїхали!

1. Везінню можна навчитися

Нейрохірург з Медичного коледжу Університету Арізони сказав мені, що ніколи не варто легковажити поняттям везіння:

Я бачив багато пацієнтів, які жили або помирали на операційному столі завдяки тому, що ми називаємо везінням.

Проте нам важко сказати, що таке удача насправді. Вдачу чи невдачу можна розглядати просто як випадковість. Але чи є щось справді випадковим, за винятком крайніх винятків, коли за кожною подією можна виявити причину і наслідок, навіть якщо це відбувається лише згодом?

Очевидно, що ніхто не може контролювати незліченну кількість факторів, що стоять за кожною подією. Проте я помітив, що певні практики та звички регулярно покращують удачу або, інакше кажучи, впливають на обставини. Це відбувається навіть тоді, коли реципієнт не усвідомлює, що відбувається.

Відомий актор поділився з моїм другом своїм ключем до успіху:

Визначте речі, які роблять вас щасливим, а потім робіть їх більше

У цьому висловлюванні прихована віра в те, що дії, звички, стосунки та оточення, які можна ідентифікувати, за своєю природою є щасливими.

Талант та інтелект мають значення; але я знову і знову помічав, що ключові події в житті людей, а іноді й усе їхнє доросле життя, є результатом наявності або відсутності розглянутих тут практик і дисциплін.

Якщо дотримуватися цих практик, мотивовані люди потрапляють у потік долі або в потік удачі.

2. Культивуйте хімію

Компанія, яку ви обираєте, відіграє величезну роль не лише в цінностях, якими ви живете, але й у можливостях, які ви отримуєте.

Ніколи не сприймайте як належне силу взаємовідносин і співпраці. Те, що ми приписуємо лише таланту, насправді є наслідком нематеріальної, але життєво важливої хімії, яка виникає завдяки взаємодоповнюючим зусиллям, добре збалансованим слабким і сильним сторонам, особистій спорідненості та спільному баченню. Вона також виникає через перебування в центрі прибутку конкретного бізнесу.

Хороша хімія — це удача. Проскануйте своє життя на її наявність. Коли ви її знайдете або вже маєте, цінуйте і підтримуйте її. Тікайте від протилежного.

3. Щоб вас помітили

Ви не зможете скористатися можливостями, якщо інші люди, в тому числі впливові, не знатимуть, хто ви і що ви робите. Це не означає стати рабом соціальних мереж або нудним самопіаром. (Хоча мушу з незадоволенням відзначити, що чимала кількість самопіарників досягає успіху). Скоріше, ви повинні чесно і зрозуміло пояснювати іншим свої дії та ентузіазм.

Подруга, яка працює в аудіовиданні, якось розповіла мені, що їй важко бути поміченою на роботі. Вона зрозуміла, що приховувала свій ентузіазм і відданість справі. Можливо, це сталося через погану пораду, яку вона отримала багато років тому. Як вона розповіла:

Не знаю, чому я не ділився своїм захопленням на роботі. Можливо, тому, що одного разу менеджер сказав мені, що шлях до успіху в корпоративному видавництві — це "не висовуватися".

Тоді я подумав, що це хороша, практична порада. Але це не так. Це була формула посередності. І, що найважливіше, це не про мене.

Мій друг зрозумів, що був правий. Опускати голову — це безглуздо і приречено на поразку. І це погана етика: багато людей, які опускають голову, ніколи не вчаться. Вони рідко беруть на себе відповідальність, і змушують інших нести тягар за них.

Якщо вас помітять і ви візьмете на себе відповідальність, то, швидше за все, в довгостроковій перспективі ви потрапите в потік визнання і удачі. Якщо ви візьмете на себе відповідальність, можуть траплятися випадки, коли вас будуть звинувачувати в чомусь. І можуть бути випадки, коли вину несправедливо покладатимуть на вас. Але навіть це може бути нагадуванням про вдалу практику: визнавати заслуги, коли вони є.

Одного разу я сидів на зустрічі, де публіциста хвалили за те, що він зробив важливий медійний хіт. "Насправді я нічого не зробив...", — почав пояснювати він. Топ-менеджер повернувся до нього і прошепотів: "Візьміть це собі. Тебе теж звинуватять, коли ти на це не заслуговуєш".

4. Підготовлений розум перемагає

У 1854 році вчений-новатор і теоретик мікробіології Луї Пастер (1822-1895) сказав під час лекції в Лілльському університеті на півночі Франції:

У сфері спостережень випадок сприяє лише підготовленому розуму.

Підготовка посилює всі випадкові фактори навколо вас. Вона гарантує, що ви будете в належному ментальному стані, щоб помітити, отримати і скористатися можливостями.

Ви повинні знати і бути достатньо обізнаними в усіх аспектах своєї галузі, навіть якщо ви зосереджені на ніші або спеціалізації в ній. Будьте в курсі сучасних технологій і розробок. Перш за все, будьте абсолютним експертом у своїй галузі. Практикуйте своє ремесло, як майстер бойових мистецтв, який постійно повторює рутину до того моменту, коли вона стає частиною його вроджених знань.

Письменник-мотиватор Дейл Карнегі (1888-1955) розпочав свою кар'єру як викладач ораторського мистецтва. Колишній актор, Карнегі зрозумів, що публічні виступи є життєво важливою навичкою для успіху в бізнесі в роки після Першої світової війни. Готуючись до виступу або презентації, Карнегі зауважив, що ви повинні накопичити стільки матеріалу, щоб дев'яносто відсотків його відкинути під час виступу. Сам факт вашої підготовки надає вам впевненості та сили говорити без нотаток і виступати невимушено, з ентузіазмом та у вільному стилі.

Формула Карнегі — це рецепт хороших результатів у всіх сферах життя. Ретельна підготовка робить вас переконливими. Ваші дії природні та невимушені. Ви можете обертатися. Ви набуваєте дитячої життєрадісності. І, як казав Пастер, до вас потрапляє те, що інакше залишилося б непоміченим.


Кінець першої частини!

Далі в програмі:

  • Як алкоголь впливає на успіх

  • Щастя від невдачі?

  • Різниця між ентузіазмом і оптимізмом

Читати другу частину!

Джерело: Mitch Horowitz / Medium

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ілько
Ілько@laktionof

1.8KПрочитань
6Автори
24Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • ТОП-3 ІНСАЙТИ ТИЖНЯ - ЦЕ ПЕРЕВЕРНУЛО МОЄ ЖИТТЯ!

    Всім привіт, я починаю свою діяльність, і відкриваю її з рубрики "Топ-інсайти тижня". В цій рубриці я буду ділитися інсайтами, які найбільше вразили мене, а також дуже вплинули на життя.

    Теми цього довгочиту:

    Інсайт
  • “ Кімната “

    Кожному приходила ситуація, під час сну або за межами, щоб я змінив в минулому, на щось ми відвертаємо голову а на щось наоборот, - привертаємо і огортаємо увагою, варто поглянути навколо, і інколи все стає ясним, тільки подивившись через візерунок відбитку.

    Теми цього довгочиту:

    Філософія
  • Суперечка

    Біла фігура танула на тлі місяця. Тонке вбрання розмаювали вітри зовсім інших світів. Примарна матерія життя...

    Теми цього довгочиту:

    Фентезі

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • ТОП-3 ІНСАЙТИ ТИЖНЯ - ЦЕ ПЕРЕВЕРНУЛО МОЄ ЖИТТЯ!

    Всім привіт, я починаю свою діяльність, і відкриваю її з рубрики "Топ-інсайти тижня". В цій рубриці я буду ділитися інсайтами, які найбільше вразили мене, а також дуже вплинули на життя.

    Теми цього довгочиту:

    Інсайт
  • “ Кімната “

    Кожному приходила ситуація, під час сну або за межами, щоб я змінив в минулому, на щось ми відвертаємо голову а на щось наоборот, - привертаємо і огортаємо увагою, варто поглянути навколо, і інколи все стає ясним, тільки подивившись через візерунок відбитку.

    Теми цього довгочиту:

    Філософія
  • Суперечка

    Біла фігура танула на тлі місяця. Тонке вбрання розмаювали вітри зовсім інших світів. Примарна матерія життя...

    Теми цього довгочиту:

    Фентезі