Позбуваємось росіянізмів у мовленні

Ох уже ж ці росіянізми… Якщо бути чесними одне з одним, можемо ствердити: російська сидить так глибоко в нашій свідомості, що іноді підібрати рідний відповідник до певних слів здається завданням не з легких, чи не так?

Саме для цього ми тут, поруч із вами. Сьогодні поговоримо про 5 найпоширеніших суржикових виразів, які точно потрібно викреслити з ужитку!)

1)  ПРИЙМАТИ УЧАСТЬ

Люди, що говорять мовою країни-сусіда на Північному Сході України, “принимают участие” в конкурсах, естафетах, різноманітних заходах тощо. Але ми завжди (і лише) БЕРЕМО УЧАСТЬ.

Так само замість “прийняти постанову”, ми “ухвалюємо постанови”; замість “приймати близько до серця”, ми “беремо близько до серця”.

2) ВИКЛЮЧЕННЯ

Якщо мова йде про “исключение”, використовуємо слово ВИНЯТОК. Якщо хочемо наголосити на непересічності, надзвичайності якогось явища, використовуємо ВИНЯТКОВИЙ

У нашій мові є й іменник “виключення”, та він стосується певної дії, адже утворений від дієслова “виключити”: Виключення росії з усіх міжнародних організацій.

3) ВІДНОШЕННЯ

Пропонуємо раз і назавжди забути про кальку від російського “отношение”.

Нижче – трохи прикладів із українськими відповідниками.

Неправильно

Правильно

Ця справа не відноситься до мене.

Ця справа мене не стосується. 

Погане відношення до нього.

Погане ставлення до нього.

Кашалот відноситься до ссавців.

Кашалот належить до ссавців.

4) В КІНЦІ КІНЦІВ

Цю фразу замінюємо на рідні “зрештою”, “врешті решт” або “кінець кінцем”.

5) ВИБАЧАЮСЬ

У випадку, коли відчуваємо провину перед кимось або хочемо попросити про щось, відриваючи людину від справ, використовуємо такі слова та словосполучення: перепрошую, вибачте мені, даруйте, пробачте.

Так, росіянізми присутні в нашому мовленні, і ми беремо на себе відповідальність не соромитись, а викорінювати їх із словників, додаючи до щоденного використання рідні слова!)Усі ідеї від вас завжди вітаються. Залишайте фідбек для файних адмінів, адже контент у нашому додатку творять саме користувачі.

Далі буде 🤫.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
soloviy
soloviy@soloviy

Застосунок про єднання 🇺🇦

999Прочитань
1Автори
8Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 квітня

Більше від автора

  • Традиції українського Різдва

    Свята вечеря, пост, колядки… Усе це в кожного з нас асоціюється лише з одним – святкуванням Різдва! Це час дива, народження першої зірки, теплої зустрічі з рідними та смачної куті. Згадаймо Різдвяні традиції? Або, можливо, порівняймо їх із сучасними трендами?

    Теми цього довгочиту:

    Різдво
  • Не лінуйтеся бути українцями / soloviyteam & VictoryЯ ©️

    Не лінуйтеся бути українцями. Говорити мовою своїх предків. Вони точно знали трохи більше, ніж ми з вами зараз. Ми покоління, понівечене мовною окупацією та зросійщене по самі вуха.

    Теми цього довгочиту:

    Мова
  • МОВА, ЯКУ ЛЕДЬ НЕ ЗАБРАЛИ

    Історію становлення мови варто пам’ятати. Варто розуміти, яку ціну платив наш народ за можливість використовувати свою мову у побуті та мистецтві. А після – думати: “Якою мовою я обираю спілкуватися сьогодні?”

    Теми цього довгочиту:

    Українська Мова

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Ваш довгочит дуже цікавий! 🤩

В понеділок його буде опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Вітаємо!

Вам також сподобається