Якщо ви думаєте, що у вас немає залежностей, то ви просто так думаєте

Залежність від читання стрічки новин, залежність від спортивного способу життя, залежність від горнятка кави з ранку, залежність від мобільних ігор - цей перелік можна продовжувати невпинно.

автор Pikisuperstar

Зазвичай у психології під залежністю розуміють сильне непереборне бажання до вживання психоактивних речовин (наркотики, алкоголь та інше) або прояви певної саморуйнівної поведінка із головною метою відходу від реальності.

І, якщо йдеться про залежність від психоактивних речовин, кожен школяр, якщо не дошкільник, знає про неї. Але за деякою причиною як суспільство ми спільно закриваємо очі на другий вид залежності. Тим часом, така саморуйнівна поведінка є не менш важливою, ніж вживання алкоголю, і також має великий вплив на соціум, як і токсикоманія чи наркоманія.

Сьогодні ми поговоримо про залежності в житті кожного з нас, оскільки кожен має свою "маленьку радість" як засіб втекти від реальності, хоч на декілька хвилин. Розглянемо питання, які залежності можуть бути корисними, а які - шкідливими для нашого психічного здоров'я.

Проблеми починаються, коли звичка перетворюється на залежність.

Кожен з нас має свої звички, які формують наш день. Це найпростіші та зрозумілі для кожного з нас ситуації, які повторюються щодня.


Для мене важливо випити горнятко кави з круасаном зранку. Якщо я не встигаю це зробити, то весь день йде даремно та важко.

Звісно, це нормально, коли є залежність від кофеїну, навіть якщо це всього одне горнятко кави на день. Якщо ви перериваєте цей цикл, через певну кількість годин, ваш організм просто починає бунт. Головний біль, роздратування – все йде шкереберть, і ніби всі навколо бажають нам докорити або якось нашкодити. Це все реакції вашого організму на дію синдрому відміни від кофеїну. І якщо ви хоча б раз із цим стикалися, то знаєте, що достатньо знову випити горнятко кави, і симптоми пропадуть, ніби це магія (але з'являться знову, коли прийде час для нової дози кофеїну).


Перегляд новин або нового випуску улюбленого шоу під час сніданку є для мене невід'ємною частиною ранкової рутини. Це дозволяє мені заощадити час та уникнути появи депресивних думок.Я слухаю музику в навушниках під час дороги, на вулиці, та навіть вдома. Це вже не здається дивним, адже я помітив, що це допомагає мені не чути власних думок та уникнути залишення наодинці з ними.

Обидві ситуації є яскравим прикладом того, як іноді ми можемо навіть самі того не розуміючи уникати своїх проблем і стати залежними від такої поведінки. Це не є поганим і не є добрим. У деяких ситуаціях така поведінка дійсно може допомогти переключити думки, якось переналаштуватися або навіть заспокоїтися. Проблемою стає тоді, коли ви вже не можете самостійно впоратися зі своїми думками іншим способом. Чому це стає проблемою? Тому що фактично ви постійно не вирішуєте свою проблему, а уникаєте її, перенаправляючи свою увагу на інші, не такі важливі речі.


Я завжди беру з дому важливі та необхідні речі, щоб відчуватися комфортно. Адже без них я не можу відпочивати і працювати належним чином.

Відчуття тривожності, нервозності і вічного "А раптом?" заважають спокійному виходу з дому без усього найнеобхіднішого набору. Продуманість - це добре, але погано, коли вона стає нав'язливою ідеєю. Поміркуйте самі, чи ви йдете в пустелю на декілька днів? Невже вам необхідно мати так багато речей з собою лише для звичайної прогулянки із колєжанкою? Це дійсно необхідно? Чому наявність або відсутність певних речей визначають ваш день? Задумайтеся, коли речі почали визначати рівень вашого спокою.


Мені також подобається обмінюватися новинами під час кава-брейк, це стало моєю звичкою за останні півроку. Іноді в мене з'являється відчуття, що я залишуся сама, якщо не прийду туди.

О, спілкування, спілкування і ще раз спілкування. Це вічна тема на яку можна писати нескінченно, та в цьому випадку ми поговоримо про потребу в соціальній підтримці. Це є досить нормальним і люди часто потребують взаємодії з іншими людьми, щоб почуватися задоволеними і прийнятими. Це стає проблемою якщо ваша потреба в соціальній підтримці є надмірною, це може привести до того, що ви будете постійно залежати від інших людей, не зможете приймати рішення самостійно, та відчуватимете тривогу, коли залишатиметися без підтримки на самоті. Вас це влаштовує?


Іноді я досліджую цікаві історії до самісінького ранку, щоб не заснути. Адже якщо засну, то ризикую прокинутися вже без часу на відпочинок перед роботою.

Читання є чудовим досвідом, оскільки воно розвиває навички мислення та формування думок, а також збагачує рівень обізнаності. Незалежно від того, яка література вам подобається, ви отримуєте специфічні знання, які можуть бути невідомі іншим людям. Однак, проблемою у даній ситуації є бажання втекти від реальності. Дівчина знайшла вихід - світ книг та відкладання життя, перебуваючи в мріях, а не в реальності. Дуже часто ми навіть не задумуємося, чому важко заснути. Іноді це через те, що занурюючись у телефон, книгу і т.д., ми намагаємося відтягнути настання завтрашнього дня. Адже, якщо дівчина з цієї ситуації засне, то прокинеться вже в новий день, де знову почнеться рутинна робота або навчання. Легко втекти до мрій, але важко повернутися в реальність.


Отже, дозволяється насолоджуватися маленькими задоволеннями в житті, але важливо пам'ятати, що це повинно бути в межах міри, щоб не впливало негативно на якість Вашого життя в цілому.

Дякую, що прочитали до закінчення! Можливо, у вас є звички, які на перший погляд можуть здатися безпечними, але насправді можуть мати негативні наслідки. Чи є такі у вас?

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Таня
Таня@t.ishchenko

Психологиня

3.9KПрочитань
5Автори
38Читачі
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

  • Техніка місяця для колоди метафоричних асоціативних карт “Resilio”

    Цей рік якимось чином несподівано розпочався із метафоричних карт. Так-так, саме несподівано. Адже не я була ініціатором цього, а моя подруга, яка 1 січня о першій годині ночі вирішила ...

    Теми цього довгочиту:

    Психомалюнки
  • Розкажи думки. Частина 1

    Думка. Що краще малювати психомалюнок самому чи запозичити у вільному доступі якщо "відчуваю, що він мій"?

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Кольори, лінії та приховані емоції: аналіз психомалюнків

    Ви коли-небудь замислювалися, що ваші малюнки можуть розповісти про ваш внутрішній світ?? Глибше зрозуміти емоції та переживання через колірну палітру, стилістику чи взагалі характер ліній. Це ключ до розуміння та початку роботи, що допомагає полегшити шлях людини до її зцілення.

    Теми цього довгочиту:

    Психомалюнки

Вам також сподобається

Коментарі (7)

Залежність від цукру ще можна додати в один ряд з кофеїном.

Взагалі цікаво було почитати і приємно було впевнитися, що у мене такого немає (з зазначених прикладів у статті). Тепер знаю, на що звертати увагу про всяк випадок)

Вам також сподобається