Герасим і Муму

Недавно це було… Спостерігаю, як на вулиці бродяча собака отримує добрячого копняка під зад. Поглянув на свого Біма, що виляв хвостом біля моїх ніг, і з жахом зрозумів, за нього в афекті міг би вбити. Це неабияк приголомшило, навіть довелося трусонути бошкою, аби прогнати підступні пориви. Усвідомлення того, що ти раптом можеш – навіть в пориві гніву – перейти червоні лінії, які окреслюють людяність, дещо лякають, навіть спричиняють паніку. І тут пригадалося оповідання Тургенєва «Муму»…

 Навряд чи доля маленької собачки залишала байдужими дитячі душі, навіть дорослі, читаючи, зроняли набіглу сльозу, жаліючи і безпомічну маленьку істоту, і істоту побільше. І не замислювалися, до кого емоції сильніші. Звісно, жалко песика, та треба зрозуміти і Герасима! Адже доля його незавидно тяжка, позбавлена розумової обдарованості – потрібно підкорятися.

 Жалко створіння, що пустило бульки, жалко мужика, що пускає соплі, а ще жалкіше нас, з вами, що споглядаємо дійсність та мовчки переварюємо її в своєму нутрі

 Тож не будьмо герасимами – захищаймо свої близьких!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
О. Брама
О. Брама@O.Brama

Нічого особливого.

461Прочитань
2Автори
1Читачі
На Друкарні з 7 лютого

Більше від автора

  • Істина на дні бокалу (із циклу “Есе про все”)

    Істина на дні бокалу. Це ще не істина, лише аксіома. Лише твердження, яке завжди персональне, сформоване конкретною особою, тобто суб'єктивне. Істина на дні бокалу... За яку істину йдеться? Хто сформував цей постулат і що мав на увазі? Мабуть, йдеться про Правду та Брехню.

    Теми цього довгочиту:

    Есе

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається