Минулі дні

               Скільки часу вже минуло? День, коли все почалось, тепер здається таким далеким. Обличчя, які оточували, мені вже не впізнати. Деякі й зовсім нові, не знайомі мені. Іноді я гадаю, що сталося з тими, хто вирішив уникнути цього становища. Змінити перебіг долі, бодай для себе, на що мені не вистачило хоробрості. Все що мені залишається робити зараз, то лише згадувати давно минуле, адже тут не залишилося нічого, що має найменшу крихту радості.

               Звичайний день, звичайні турботи. Затьмарював лише прогноз погоди, передавали дощ до кінця доби. Дізнався про це коли вже сів у автобус, а парасоля залишилась вдома. Я встиг заскочити в будівлю рівно перед тим, як обрушилася злива. Слабо схоже на везіння, встиг та й встиг. Як тільки тепер повернутися додому? При цьому не ставши до нитки промоклою ганчіркою. Викликати таксі? Зазвичай, дощ ллє з перервами, я міг би почекати момент, але не схоже щоб сьогодні була така розкіш. Ще й вітер почав вередувати, посилючи свою міць. Про це ніхто не казав. З тугою я дивився у вікно, плануючи дорогу додому. Невже таки доведеться витрачатись на колеса?

               Звичний і нудний мені краєвид, що я завжди бачив, сьогодні таким не був. Сильний вітер і злива стали одним бурхливим ураганом, та й таких масштабів, яких я раніше бачив лише у фільмах. Люди судорожно бігали, ховалися хто де тільки міг. Ті, що не дочекались машини, так само розбігалися геть. Бурхлива природа не могла насититись тим, що вже наробила, ніби мститься нам за всі гріхи. Дерево, без жодної ознаки старіння, втратило рівновагу і остаточно впало. Секунду воно повисло на дротах, а потім обірвало їх. Світло в окрузі згасло, у нашій будівлі також.

               Я припустив, що робити тепер нічого. Ноутбуків фірма не мала. Ремонт такого типу руйнувань займе кілька днів, з умовами прогнозу на погоду. З цими думками я неквапливо зайнявся збиранням своєї сумки.

               Спускаючись до виходу, я почув гомін натовпу біля вхідних дверей. Люди начисто відмовлялися виходити на вулицю. Я вже бачив те, що діється з вікна і цілком розумію чому. Але все ж не маю наміру сидіти тут без світла, швидше хотілося додому. Заварити собі чайку, плюхнутися до телевізора, глянути бажаний мною, всі ці тижні, фільм. І все ж, я без парасольки, таки викликатиму таксі. Діставши мобільник, я зайшов у відповідну програму. Рука машинально приготувалася гортати карту у пошуку найближчої доступної машини, а мозок в оцінці додаткових витрат на послугу. На екрані з'явилося *Немає підключення до мережі*. Як так? Я ж не забув поповнити свій пакет. Мій погляд впав у кут екрану – мобільний зв'язок відсутній. Судячи з цього, десь ще обірвалися дроти. Від свого здогаду пробився легкий смішок, ніби я знаю причину всьому скоєному, крім впалих гілок і дерев. Все ж, можна почекати ще трішки у офісі, може й закінчиться цей дощ.

               Час йшов нудливо, нескінченний гомін, стукіт дощу по вікнах, завивання вітру. Навіть ігри, які встановив раніше, щоб відволіктися в транспорті, стали мене дратувати. Від чого я просто почав крутитись то в один, то в інший бік на своєму кріслі. Хтось покликав своїх подивитись на видовище за вікно. Що там нового? Мені аж самому стало цікаво. Велика машина котилася вулицею. Це вже не можна назвати простою зливою або штормом. Машина перевертається на свої боки та дах. Справи набувають небезпечного обороту. Без зв'язку ми не зможемо дізнатися, який нас чекає рівень загрози, проте нутро передбачало щось страшніше. Деякі люди спускалися на перші поверхи, у той час коли їх зміняли інші. Виглядало це так, ніби люди хотіли вибратися, але більшість цих сміливців, поверталися не виходячи за двері будівлі. Були ж й ті, що швидко вибігали і так само забігали назад, пошкодувавши через свою імпульсивність. Я спостерігав за цим деякий час, групка людей, що активно вештались по першому поверху, кудись зникли. Схоже, вони вирішили спробувати успіх через чорний хід. Мені теж кортіло вибратися, тому й подався на розвідку, за ними. Не міг вже тут стирчати.

               І я таки мав рацію, в тому напрямку знаходилися пожежні залізні двері. Її, здавалося, не турбував якийсь там вітерець, на відміну від центральних дверей. Далі все сталося швидко і збагнути не встиг. Відчиняючий двері, з неймовірною силою був притиснутий розпростертими дверима, які відкинуло поривом вітру. Потерпілий лише зітхнув перед тим, як знепритомніти. По його обличчю сочилася кров. Я був у ступорі, разом із рештою. І все ж двоє хлопців оговталися швидше і відтягли бідолаху від, тепер не дуже безпечних дверей. Протяг прорвався до будівлі і осипав нас крижаними краплями. Поряд з нами встиг зібратися приголомшений натовп, який почав спішно розбрідатися подалі від холодного коридору. Я разом з тією групою повернувся до головного входу, хлопці тягли постраждалого, підхопивши за руки. Ніхто не питав, що з ним трапилося, лише долинали перешіптування. Дехто стурбовано все ж запропонував надати бодай якусь медичну допомогу, та й у принципі привести до тями.

               Минуло кілька годин. Мій шлунок видавав гучні звуки. Рішив прогулятися у бік їдальні. Таких же зголоднілих зібралася пристойна черга. У цей момент я подумки вилаяв себе за нехтування такими простими речами, як скласти собі обід у судочок. Зазвичай співробітники поїли у свою перерву і вирушали на робочі місця. Зараз ніхто не поспішав кудись іти. Працівники їдальні, в поті чола обслуговували відвідувачів без світла. У їхніх можливостях було лише видавати готову їжу або ту, яку можна вживати без попереднього нагрівання. До моїх вух долинула лайка, швидше за все, з боку споживача. Деякі особи не мали при собі готівки і намагалися сторгуватися з касиром, а той у свою чергу відмовлявся вірити на слово, працюючи собі у можливий збиток. Зрештою, це рідкісна подія, яка незабаром закінчиться. Чому він повинен ризикувати своєю роботою та штрафами заради незнайомця, який може більше не показуватись у їдальні, приховуючи цю обіцянку. А людині ввечері здавати касу, як їй виправдати не стикування між проданим та виручкою? Платити зі своєї кишені? Це вже давайте самі.

               Чекаючи повільну чергу, я нарешті дістався довгоочікуваної їжі. Не рівень ресторану, але особисто мені подобалася тутешня їжа: ситна, смачна і відповідала своїй ціні, що важливо. Злива не давала і натяку на завершення своїх бурхливих намірів. А нещодавня картина, що постала перед очима, з тим хлопцем остаточно відбила бажання знову спробувати вибратись. Я швидко впорався з трапезою, але так само не поспішав виходити з їдальні. Тут куди тепліше та сухіше, ніж унизу при вході та безпечніше поверху з моїм робочим місцем. Шлунок нарешті вгамувався і на мене впала втома, хотілося спати після хорошого обіду. Я послухався цього бажання.

               Хоч й провалився в сон, все ще чув розмови людей та як брязкотіли столові прилади. Але з усіх звуків, що склалися в один шумовий фон, мене розбудила гнівна розмова вдалині. Я підняв голову зі складених на столі рук і обернувся у бік метушні. Чоловік знову обурювався на персонал за відмову брати в борг. Як вже раніше міркував, це не привід піднімати шум на весь зал через пропущений прийом їжі. Якщо немає можливості платити, то й ніякого обслуговування не буде. Проте ситуація за вікном вбивала надії повернутися додому хоча б до пізнього вечора. Крик озлобленого чоловіка наростав з кожною секундою, не оминаючи мати і погрози. Касир ніяк не реагував і лише повторював свою відмову, навіть без аргументів, він їх уже висловив. Чоловіка це не зупинило, він задіяв й інших людей, що також голодують без готівки. Ті одразу підскочили з вигуками на кшталт: * Так! Ми теж хочемо їсти! Ми вам не безхатьки якісь! Це вам так з рук не зійде! *. Персонал міг лише заперечувати, нагадувати про свої обов'язки та погрожувати поліцією. А з кухні прокричали, що коли люди чимось не задоволені, то нехай усі думки висловлюють у книгу скарг.

               Світло з вікон затухало, наступала темрява. З різних кутів приміщення почали активно з'являтись різні вогники. Не знаю, чим таким цікавим могли займатися люди, окрім бездумно тикати у телефон. Але навіщо комусь знадобився ліхтарик? Гаразд, чим би вони себе не тішили, заряд їхньої техніки закінчиться швидше. І я б на їхньому місці використовував телефон тільки у разі нагальної потреби. Не відомо, скільки ще нам доведеться тут сидіти. Мене знову хилило на сон. З іншого боку, тільки й залишалося як спати чи слухати розмови навколо себе.

               З дверей різко влетів силует. Я вже не міг розгледіти, кому він належав. Лише голос інформував про цю людину. Чоловік захекався, проте зміг донести знайомим, що його напарника здуло вітром. Вони намагалися вилізти на дах і зловити сигнал для телефону.

-              Дійсно, кілька людей нещодавно підіймалися кудись, - прошепотів я собі на видиху, знову укладаючись на руки. – Схоже, спроба провалилася.

               Люди навколо знову загомоніли. Хтось переживав про рідних, хтось за вихованців, а хтось не потрапив на сьогоднішнє побачення з бажаною дівчиною. І так, ніби рахуючи овець, я знову заснув. Насамкінець з'явилася чергова лайка, але я вже не розумів, про що, та й не цікавило.

               Розплющивши очі, я зустрів новий ранок. Мене окинуло величезне розчарування, коли я зрозумів - те що відбувається, не сон. Ми все ще тут, а за вікном все та ж мерзенна погода. Хтось встиг прокинутися і балакав з іншими. Хтось все ще насолоджувався сном. Принаймні питання із їжею закрите. Як бачу, персонал здався, але за умови розписки. Тільки я думав зрадіти, що сьогодні обійдеться без сварок, почався інший срач. На порядку денному влада тих, хто приніс із собою павербанк і тих, чогось незадоволених, що з ними не хочуть ділитися своєю власністю. Чомусь їм думалось, що аргумент *мені нудно, я хочу пограти\почитати книжку* стане вагомим аргументом для розтрати таких важливих ресурсів. Також серед нас з'являлися інші нервові, які бажали залишити місце. За вже знайомою схемою група покинула їдальню і через якийсь час повернулася назад. Вони повідомили — один сміливець зумів покинути будівлю. Мені хотілося вірити йому. Хотілося вірити, що він мав план. Та навіть якщо й не мав. Щоб він не забув про нас і не пропав. Щоб він привів допомогу...

               Минали дні. Їжі ставало дедалі менше. Люди зникали все більше, з прагненням нарешті врятуватися, бодай самому. Вони намагалися, один за одним. Але ніхто не повертався. Хлопець, який отримав травми першого ж дня, так і не прокинувся. Він тримався кілька днів… Гомін натовпу все більше вщухав. Люди втомились. Хто залишився, не хотів нічого, крім дізнатись – коли закінчиться ця вимушена ізоляція?

               Мені дуже хочеться повернутися в ті нудні дні. У ті трудові будні, які я ненавидів усім нутром. Тепер, у кожного з нас поняття майбутнє та минуле перестало мати якесь значення. Є тільки сьогодні, зараз і залишки тлінних думок.

© DeadNeko 2023

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
DeadNeko & Polska kotka
DeadNeko & Polska kotka@DN_PK

Біснуваті творчі кицьки

658Прочитань
32Автори
32Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 червня

Більше від автора

  • Не те кіно

    У своїх снах іноді хочеться відпочити від повсякденності. Побути у тиші і спокої, де час належить тобі. Але, чи так легко цього осягнути? Коли тебе можуть збити з пантелику чи налякати. Чи не наздоженуть твої спогади і не заженуть у темний куточок?

    Теми цього довгочиту:

    Жахи

Вам також сподобається

  • Оповідки

    Коротенькі оповідання, про Марка - працівника підтримки та ремонту магічних витворів та пристроїв.

    Теми цього довгочиту:

    Творчість
  • “ Свідчать “

    Все навколо сповнене таємничості: туманні розповіді, віщують кінець видіння. Герой розмірковує про події, які відбуваються, при світлі місяця, приймаючи, що не все дано побачити чи зрозуміти.

    Теми цього довгочиту:

    Поезія

Коментарі (1)

Ідея й редакція — Polska kotka.

Реалізація основи — DeadNeko.

Вам також сподобається

  • Оповідки

    Коротенькі оповідання, про Марка - працівника підтримки та ремонту магічних витворів та пристроїв.

    Теми цього довгочиту:

    Творчість
  • “ Свідчать “

    Все навколо сповнене таємничості: туманні розповіді, віщують кінець видіння. Герой розмірковує про події, які відбуваються, при світлі місяця, приймаючи, що не все дано побачити чи зрозуміти.

    Теми цього довгочиту:

    Поезія