Чи погодитесь ви, що дуже велика частина враження від книги залежить від того як ви її читаєте? В якій атмосфері, чи відволікають вас і тому подібне?
Із “Все золото твоїх снів” у мене спочатку не склалося, бо я читав по 10 сторінок в день по пару раз на тиждень. На половині книги я зрозумів, що я просто не викупаю, що відбувається і треба з цим щось робити. А так як я просто так не здаюся, то почав спочатку і…пропав на день. Благо, що це була неділя, бо в робочий час довелось би пояснювати, чому я не відповідаю на повідомлення половину дня. У висновку закінчив роман за один присіст.
“Все золото твоїх снів” – це історія про дівчину Марту, яка зникла за дивних обставин. Близький друг Фауст знаходить щоденник, розписаний лякаючими записами про її сни. Використовуючи ці записи він намагається зрозуміти, що з нею сталося, що заводить його у…світ снів (маленький спойлер, який вам потрібен, щоб ви зацікавились).
“Все золото твоїх снів” – це чарівна подорож фантасмагоричним світом снів. Історія пошуку себе в собі, історія дружби, кохання та багато ще чого. Звісно сюжет не простий і місцями доводиться прям задавати собі питання “Що відбувається?”, але можу вас запевнити, що в кінці все стане на свої місця. З певної точки зору у фіналі залишається занадто мало загадок, як для такої містичної роботи. Роман дійсно схожий на сон. Але не той, що забувається зранку, а саме той, що ви запамʼятаєте на все життя: кольоровий, з багатьма персонажами, неочікуваними поворотами та відчуттям контрольованості реальності. Такий сон залишає по собі не точні спогади-картинки, а набір емоцій та вражень, які супроводжують тебе весь день, надають енергію та надію.
Кшися Федорович створила унікальну книгу, від якої я отримав задоволення і радив би читати любителям подорожей по загадковим світам. На книжкових сайтах “Все золото твоїх снів” поставили у теґи “Темне фентезі” або “Магічний реалізм” і гіршого маркетингу просто не придумаєш (проблема визначення жанру це взагалі окрема тема для розмови). Бо це міське фентезі у всій своїй красі. Магічний світ заснований на власній міфології (див. «Книга вигаданих неістот»), дія відбувається у місті, головні дійові особи – місцеві, так би мовити, корінні жителі. Можна навіть сказати, що Кшися писала по рулбуку, не відходячи від основних особливостей, вправно ними оперуючи.
Окремі слова похвали потрібно звернути Наті Фріден – ілюстрації вміло доповнюють враження від книги, додаючи необхідної казковості.
P.S.: До речі, багато речей в історії будуть зрозуміліші, якщо ознайомитись з «Книгою вигаданих неістот».