Сара Дж. Маас - письменниця,що підкорила світ фентезі | Сходинки до таємничих чарівних світів

Сара Дж. Маас - американська письменниця, що творить та, безперечно, живе у жанрі фентезі та young adult. Популярність серед американських, а згодом і світових , читачів здобула завдяки написанню циклів “Трон зі скла” ( “Throne of glass” ) та “Двір шипів і троянд” ( “A court of thorns and roses”). Також Маас є авторкою циклу “Місто півмісяця” ( «The Crescent City» ). Багаторазова лауреатка премії «Goodreads Choice Award». Її романи стали бестселерами за версіями USA Today та The New York Times. Та в чому ж секрет успіху та глибокої проникливості письменниці? Спробуємо розібратися разом.

Сара Дж. Маас

( перед початком зроблю невеличкий дисклеймер: тут ви не знайдете практичний розбір творчого шляху письменниці, а лише мрійливі та трішки філософські роздуми авторки даного довгочиту )

Отож над своїм першим романом Сара Дж. Маас почала працювати у віці шістнадцяти років. Опублікувала кілька розділів на сайті для починаючих письменників, де швидко здобула прихильність читачів. 2012 року роман вийшов друком та здобув славнозвісну назву “Трон зі скла”. Він став першою книгою циклу “Трон зі скла” та лише почав зріст потенціалу письменниці, привідкрив для читачів завісу її безмежної фантазії, розгорнув її власну бібліографію на першій сторінці, ніби запрошуючи поглянути, що ховається за прологом.

“Трон зі скла”

У людських душах є добро - глибоко всередині в них завжди заховано дещицю добра. Мусить бути заховано.”

українське видання “Трону зі скла”

( авторка довгочиту додає анотацію, аби тобі, читачу, було легше зрозуміти контекст моїх роздумів, а також аби заохотити тебе до знайомства із чарівним світом фантазій Сари Дж. Маас )

Найбезстрашнішій з усіх асасинок Адарлену лише вісімнадцять. Селена — видатна вбивця, здатна вижити в соляних копальнях, де вона тяжко гарувала, і спробувати втекти з місця, з якого ще нікому не вдалось вибратися живим. В обмін на свободу король дає їй змогу побути його вірною оборонницею, але для цього треба виграти змагання. Злодії, асасини та воїни з усієї країни зійдуться в поєдинку, щоб здобути почесті, непогану платню та шанс стати вільними. Але в Селени значна перевага: вона неначе має магію в крові й попри всі закони Адарлену має намір цим скористатися, адже треба стражденним нарешті дати відсіч своїм поневолювачам. Коли раптом суперники починають один по одному помирати страшною смертю, змагання Селени за свободу перетворюється на борню за виживання, у якій вона має подолати непізнане зло.

Сара Дж. Маас подарувала читачам таємничий, багатогранний, непередбачуваний та небезпечний світ, сповнений загадок та відповідей, інтриг та скандалів, а головне - захоплюючих пригод. Сюжет роману сповнений plot twist-ів. Він затягує читача у вир насичених та загадкових пригод. Авторка також не оминає прийому з ретроспективою, створюючи таким чином ефект багатовимірного сюжету. Сара Дж. Маас створила нечувано різноманітний світ, що подарував читачам з усього світу шукану часточку магії, інтриг, кохання та силу духу, віру у себе та добро. “Трон зі скла” став приголомшливо успішним дебютом молодої авторки. Однак далі було лише більше…

Отож…Здобувши блискучий успіх, Маас сіла за написання другої частини циклу, що здобула назву “Корона опівночі” ( 2013р. ). Згодом світ побачили ще 5 частин циклу ( “Спадкоємиця тіней” ( 2014р. ), “Королева тіней” ( 2015р. ), “Імперія штормів” ( 2016р. ), “Вежа світанку” ( 2017р. ), “Королівство попелу” ( 2018р. )) та приквел до серії “Клинок вбивці” ( 2014р. ). Таємничий всесвіт цього фентезі незвичайний… Він нагадує фреску… Він заворожує читача, що не в змозі спинитися розглядати її красу…Авторка вкотре руйнує стереотип про фентезі як “стару, добру, дитячу казку”. Він суворий та жорсткий. Читацький свій вдячний Сарі Дж. Маас за розвиток нових можливостей для письменників в жанрі фентезі.

Однак авторка й гадки не мала, що на неї чекає ще більший успіх… Натхненна власноруч створеним всесвітом, письменниця продовжує творити. 2015 року світ побачила перша книга циклу “Двір шипів і троянд”. Ця серія, безперечно, стала незрівнянною в жанрі фентезі. Мільйони читачів по всьому світу знайшли свій прихисток в чарівній Прифії.

“Двір шипів і троянд”

А що, як поєднати “Красуню та Чудовисько” з “Відьмаком” ?” - серія написана “читачам, що дивляться на зорі і мріють”.

українське видання “Двору шипів і троянд”

( авторка знову повертається до опису анотації, однак цього разу щиро перепрошує за спойлери )

Століттями світи людей та фейрі не перетиналися, розділені високою Стіною та “ненавистю”. Стіна, себто поділ світів, прадавня, вона оповита могутньою магією. Однак світ пам’ятає часи, коли все було інакше…Зрештою рівновага розмежених світів була непохитною, поки одного разу юна мисливиця Фейра не вбила вовка… який виявився фейрі. За вбивство безсмертного Фейра мусить поплатитися його правителеві та володарю - Вищому лорду Двору Весни Темліну. Юній дівчині доведеться змінити своє життя докорінно, пізнати таємничий, чарівний, сповнений прадавніх історій, інтриг, кохання та чарів світ. Фейра погоджується на довічне ув’язнення в маєтку Темліна, аби врятувати сестер та батька… Муки неволі перетворюються на палке кохання між смертною дівчиною та Вищим лордом Двору Весни. Та чи судилося їм отримати омріяне щастя? Прифія проклята королевою Підгір’я Амарантою, що тримає в страху чарівний світ фейрі, світ оповідок, забутих історій, світ хоробрих воїнів та прекрасних творців, світ магії та зірок. Отож Фейра вирушає до Підгір’я, аби врятувати коханого та усю Прифію. В “дворі жахіть” ( відсилка на “Двір мороку і гніву” ) дівчина зустрічає небезпечного, могутнього, зухвалого, пихатого ( та прекрасного ?) Вищого лорда Двору Ночі Різенда. Фейра у відчаї, попри застереження, укладає з ним угоду… Тож кому віддасть своє серце руйнівниця прокляття?

“ДШІТ” - не просто фентезі. Це глибокий, таємничий, прекрасний, небезпечний та до сліз прекрасний світ. В ньому панують кохання, відвага, мужність…Прифія - домівка книжок зі стертими сторінками, що приховують чарівні історії; легенд та оповідок; воїнів та митців; неприкаяних мандрівників та могутніх володарів; відьом та ремісників. В цьому світі кожен може доторкнутися до зірок. Всесвіт Сари Дж. Маас багатогранний. Він змушує читача пірнати в нього із головою, не бажаючи повертатися на поверхню. Авторка поєднала в цьому циклі усі відтінки магії, мистецтва та почуттів. “ДШІТ” вчить читачів мріяти, дарує надію та віру у кохання, а також у себе. Мандруючи сторінками цієї історії, кожен знайде для себе щось своє, частинку, що обов’язково відгукнеться десь в глибинках душі.

За зірки, що слухають, і мрії, які збуваються!” - певно, що улюблена цитата авторки довгочиту за всю історію прочитаного. Цитата, що здатна розчулити до сліз…

Маас створила неосяжну кількість комплексних, живих та складних персонажів. Протягом читання переконуєшся, що не існує абсолютних антагоністів та протагоністів. Це додає історії глибшого філософського підтексту. Неможливо оминути й непередбачуваний сюжет циклу з його тернистим шляхом. Тут Сара Дж. Маас не зраджує собі та лишається щедрою на ті самі plot twist-и.

Отож після приголомшливого успіху “ДШІТ” з-під пера авторки вийшли ще 4 частини циклу: “Двір мороку і гніву” ( 2016р. ), “Двір крил і руїн” ( 2017р. ), “Двір холоду і зоряного сяйва” ( 2018р. ), “Двір срібного полум’я” ( 2021р. ). Що, до слова, є парадоксом - перша книга вважається найбільш невдалою з-поміж усіх частин циклу. Однак, як на мене, це лише є доказом невпинного розвитку персонажів та всесвіту авторки.

“Місто півмісяця”

українське видання”Дому землі та крові”

Найновішим та наразі останнім в бібліографії Сари Дж. Маас став цикл “Місто півмісяця”. Отож натхненна успіхом своїх перших двох серій, письменниця взялась за створення третьої. Вже 2021 року світ побачила перша книга циклу “Місто півмісяця” - “Будинок землі і крові”. Шанувальники творчості Маас радо зустріли її та відкрили свої серця, аби поринути в новий всесвіт авторки.

( цього разу авторка довгочиту не зупинятиметься так детально на описі даної серії, оскільки, на превеликий жаль, не так близько знайома із нею, однак анотацію додасть )

У її циклі «Місто Півмісяця», а саме першій книзі циклу «Дім Землі та Крові», розповідається історія напівфейки-напівлюдини Брайс Квінлан, яка прагне помсти в світі, повному магії та небезпеки.
Брайс Квінлан працює в антикварній галереї в місті, де мешкають і ангели, і демони. Життя Брайс кардинально змінюється, коли вона стає свідком жорстокого вбивства своєї найкращої подруги. Винуватця знайдено, але Брайс відчуває, що розгадка не така проста, і починає проводити власне розслідування.
В процесі пошуків Брайс зустрічає Ганта, який є представником однієї з найпотужніших рас у світі міста Півмісяця. Разом вони розпочинають власне розслідування, в процесі якого з’ясовують, що за вбивством може стояти щось більш складне та загрозливе, ніж вони могли уявляти. Їм доведеться боротися з небезпекою та ризикувати власним життям, щоб розгадати та протистояти темним силам, які погрожують місту.

Певно, що ця книга привертає увагу читачів насамперед через помітно більший обсяг твору. Перша частина циклу налічує 880 сторінок. Однак вона точно варта вашої уваги та терпіння ( ахахахах ). Наразі українською перекладено лише першу частину циклу. А втім, 2022 року друком вийшла друга книга - “House of sky and breath”. цього року - “House of flame and shadow”. Тож спостерігатимемо далі за розвитком подій у читацькому світі фентезі, а зокрема за новинками українських видавництв.

Тож підсумовуючи, хочеться додати, що Сара Дж. Маас подарувала читачам можливість проживати ті тисячі життів, живучи одне; можливість фантазувати і мріяти; вибудовувати чарівні світи у власній голові. Це гідне носити назву феномену. Успіх письменниці в її фантазії та баченні прекрасного. А також трішки в майстерності авторського стилю ( ахахахах ). У світі фентезі вона, безперечно, незрівнянна.

Любий читачу, я щиро вдячна тобі за твою увагу та час. Хапай до рук горнятко кави, вмощуйся якомога затишніше та поринай у таємничі світи Сари Дж. Маас. І ніколи не припиняй мріяти… Зорі усе чують!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ольга Дука
Ольга Дука@olya.probooks

Не пишу книжок,пишу про книжки

328Прочитань
11Автори
8Читачі
На Друкарні з 23 липня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (5)

Дуже щиро пишеш.

Як тобі “Американські боги” Ніла Геймана?

Вам також сподобається