Привіт, я Стрічка і сьогодні я розкажу вам цікавинки про скорпіонінів.
Скорпіони, відносяться до павукоподібних.
Особисто мені вони дуже сподобалися
Як і всі павукоподібні, скорпіони в будові діляться на головогруди та черевце. Але, таке питання, якщо я вас попрошу показати, де ці частини тіла в нього?
Вірогідніше за все, ви поділите його саме так. Але, ця відповідь не є вірною.
Поділ скорпіона, виглядає саме так. Якщо ви запитаєтеся чому, то я скажу. У павукоподібних, головогрудьми вважається частина тіла, куди прикріплюються всі ходильні кінцівки. У скорпіонів, вони кріпляться до передньої частини тіла, тож її і вважають головогрудьми. Частина виділена овалом на фото, це черевце, його теж поділяють на передньо- і задньочеревце. Задньочеревце - це той самий “хвіст” з отруйним шипом на кінчику, все інше, передньочеревце. Якось багато складного тексту. Давайте до інших цікавинок.
У скорпіонів є 6 пар головогрудних кінцівок.
Передні дві пари, перетворилися на хапальні кінцівки і ті, що виконуюють щелепну функцію. Але питання, якщо кінцівок 12, то чому на фото бачимо 10?
Відповідь проста, найперша пара, розташована над ротовим отвором і є жвалами(хеліцерами), які служать для подрібнення їжі. Скорпіон хапає жертву клешнями і тримає її, перетираючи її хеліцерами та поглинаючи.
Дихають скорпіони легенями, що розміщені в нижній частині передньочеревця. Просто цікавий факт.
Також, вони мають особливості органів чуття. Окрім того, що вони мають доволі добре розвинені очі, вони на передньочеревці мають облямовані пластинки, що називаються гребінчастими органами. Вважається, що вони є органами дотику, а їх близькість до статевих органів скорпіона(в плані розміщення), змушує припускати, що вони слугують для збудження при зляганні.
Особисто мені, дуже подобається їх процес, такий романтичний☺️.
Вони живородні істоти. Самка виношує молодь на собі і є дуже дбайливою мамою. А статевої зрілості, скорпіони досягають через 4-5 років.
Сам процес спарювання, такий милий. Самець бере самку за клешні і вони танцюють ”весільний” танець. Самець водить самку вперед назад по ділянці ґрунту(така романтика🤧). Водячі самку, він періодично опускає її на землю, де перед цим лишив свою сперму. Такий танець, може йти декілька годин.
Період вагітності самки 10-12 місяців. Скорпіони живуть на матері, десь 12 днів, потім у них формується хітиновий покрив і вони починають жити вільно. В дикій природі, живуть до 10 років.
До останнього сегменту черевця, примикає грушоподібна отруйна капсула, якою скорпіон атакує, закидуючи черевце перед собою. В природі він майже не має ворогів, бо його панцир дуже міцний і його складно пробити.
Отрута скорпіона, є неймовірно дорогою. Ціна ща один мілілітр отрути, може досягати 10000$(у мене нема слів). Вчені здатні синтезувати це в лабораторії, дещо дешевше. Але вчені вивчають отруту скорпіона і в результаті виявили, що деякі її складники, здатні вбивати стафілококи і збудники туберкульозу. Але саме в плані шкідливості для людини, вона не дуже небезпечна, серед всіх можливих видів скорпіонів, для людини небезпечні лише близько 50. Щорічно від укусів скорпіонів гине близько 1000 людей, більшість з яких проживає і Індії чи північній Африці. В більшості випадків, викликає нудоту, почервоніння, біль, запалення, вкрай рідко смерть. Все таки найнебезпечніші види, живуть в тропічних країнах.
Отруйні і неотруйні скорпіони мають відмінності. Неотруйні, мають невелике жало і масивні клешні, отруйні навпаки.
До отруйних належать:
Жовтий ізраїльський скорпіон (Leiurus quinquestriatus), жовтий деревний скопіон(Androctonus australis), андрокторус товстохвостий(Androctonus crassicauda), тощо.
Дякую, що читали мене ❤️