We Need to Talk About “We need to talk about Kevin“

In "We need to talk about Kevin", directed by Lynne Ramsay, this Tomato  Soup is branded as "Ms. Ramsay's tomato soup". This is a really meta tie to  the symbolism throughout the
We Need to Talk About Kevin, 2011

Початкове враження — це буде перший в історії фільм, де у маньячуги нормальні батьки, і режисер збирається звинуватити ПрИрОодУ. Але пронесло — стало очевидно наскільки оповідачка ненадійна. Карочє, “монстрів” з дітей роблять не завжди й не стільки жахливі батьки, як банальна сукупність дрібних подій, роки ігнорування жовтих прапорців, що з роками стають червоними прапорищами. А ще  —  дріб’язкова недбалість, неуважність, нечуйність, незнання про існування післяпологової депресії й кидання матері на одинці з нею. Отже, так, щоб прокачати потенціял убивці достатньо народитися у середньостатистичній сім’ї. Дещо некомфортне усвідомлення, еге ж?  

Повернімося до Еви. По-перше, свою жорстокість вона пояснює ППД (принаймні її першоджерела). По-друге, ми бачимо виключно добірку поганих моментів їхнього минулого. І саме на найгірші вона реагує жорстокістю. Наприклад, ламає руку малому, коли той навмисно сере в памперс, щоб змусити її опікуватися ним та схилити до бодай якогось контакту. А пацан просто не вміє (не навчили) ладнати зі своєю емоційно відстороненою, холодною матір’ю, яка реагує чесно лише на його найгірші прояви, тоді як увесь інший час вона напружена й далека, бо намагається не виказати зайвий раз очевидну річ — вона не любить свою дитину. "The most honest thing you ever did to me" каже він про те, як вона зі злості ламає йому руку. Пізніше, коли вони грають у міні-гольф, і Ева жорстко критикує товстих людей, хлопець заувважує, що ось в кого він такий harsh. З появою другої дитини йому все важче привернути увагу матері  —  тепер щоб викликати її на щиру взаємодію потрібно постаратися. Та й узагалі  —  чим старший він, тим вище ставки. Тож зрештою Кевін відчуває, що має викликати найбільшу огиду й неприйняття матері. Він убиває всіх тих дітей і єдину дитину, котру любить Ева, і батька Франкліна, який ніколи не бачив саме його, а лише своє уявлення про нього, який насправді ніколи ним не займався  —  він відсутній у всі важливі моменти, він лише дарує іграшки і проводить час за ними: вони з Евою ніби давно розлучена пара й він приїздить раз на місяць, щоб подарувати малому “снікерс” і лишитися героєм. Свою елеґантну версію скулшутинга Кевін реалізує за допомогою лука — батькового подарунка, символу єдиного щирого акту зацікавлення ним матір’ю (сцена, де вона читає казку про "Робіна Гуда", коли син занедужав). 

Кевін справді страждає через її ставлення. 
Eva : You don't look happy. 
Kevin : Have I ever?

або 
"Just because you're used to something doesn't mean you like it".

чи 
“Why would I not know the contex. I am the context”

Кімната малого — повний пиздець, просто якби психопат був приміщенням. Як після цього й далі можна було вдавати, що нічого не відбувається? Зрештою він і покарав їх за роки ігнорування дуже червоних прапорців і їхнє цілковите нехтування його ментальними спочатку дрібними негараздами. Тими, що могли б і не вилитися у трагедію, якби своєчасне втручання і допомога. Кінцівка — вважай гепі енд. Мав би бути. Вона нарешті щира з ним не через злість чи огиду. А от він не знає більше навіщо скоїв це — тепер, коли вона щира й не заперечує своєї провини — він вперше поводиться як дитина — розгублена і довірена матері. Його філософія “There is no point. That’s the point” більше не працює. Проте це ще й покарання  —  вона нарешті відмивається від крові (це червоне світло, фарба на будинку, сон, томатний соус у супермаркеті впродовж фільму —  🤌🤌) і усвідомлює свою провину перед дитиною. Але він  —  не відмивається. І вона приходить, щоб позбавити його відчуття впевненості та знання. Показати, що вона може бути чесною без конфронтацій, але запізно. Time’s up  —  остання репліка (конвоїру належить, між іншим) фільму. 

We Need to Talk About Kevin. О, Франклін і Ева дійсно мали. Але ця фраза так і не прозвучить у фільмі.

п. с. І так, ідея про те, що він став психом, бо мати випила келих під час вагітності — облиште, це вже було у “Сімпсонах”. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Lidia Lisova
Lidia Lisova@lidia_lisova

248Прочитань
3Автори
11Читачі
На Друкарні з 22 грудня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається