Коли хтось торкається люстри, грає чарівний звук, подібний до того, що був у пісні Тупака «Hail Mary» з альбому «The Don Killuminati: The 7 Day Theory». А ще «Squabble-Up» і «Hail Mary» поєднує той факт, що ці пісні є другими в трек-лісті альбомів.
Натяк на їхню сумісність був у відео до пісні «Not Like Us». Якщо придивитись на кепку Кендріка, можна побачити напис «Bomb First». А це перша пісня з альбому «The Don Killuminati: The 7 Day Theory». На цьому релізі слухачам представляють нову версію Тупака — Makaveli.
По суті теж саме сталось з альбомом «GNX». Бо Кендрік поводиться трохи дивно. Він ніби не є частиною цього відео. Що частково правда, адже кожна деталь відео записувалась окремо, ніхто навіть не знав для кого знімається це відео. Словом, все об'єдналось вже під час монтажу.
Кендрік вже вдруге поміщає себе в коробку, немовби він лялька, що застрягла там, вимушена постійно виступати (до речі, K.Dot вже виступав з лялькою, подібною на нього).
Тоді сцена, де Kenny читає книгу «How To Be More Like Kendrick For Dummies», не здається такою комічною. Навіть навпаки, сумною. Інша версія Кендріка вчить те, що йому потрібно уникати. Цебто речі, які від репера очікує публіка. Оскільки тільки так він втече з цієї коробки.
Тепер щодо «Squabble-Up»: пісня починається зі слів «I am», після чого йде пауза. Це нагадує фразу «I Am. All of Us» з пісні «The Heart Part 5», яка є референсом до слів Ісуса Христа («I am the way, the truth, and the life»). Kenny продовжує свою фразу словом «reincarnated», що теж пов'язано з Ісусом, хоча він не був реінкарнованим, тобто його ніхто не воскрешав, це радше метафора.
Щось подібне було у пісні «Family Ties», коли K.Dot говорив: «Before you get to the Father, you gotta holler at me first», що є чи не дослівною цитатою Ісуса: «Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене».
Для обкладинки альбому «Mr. Morale & the Big Steppers» Кендрік одягнув терновий вінець. Це рослинний вінок з колючками, який, згідно з Євангеліями, покладений на голову Ісуса Христа римськими воїнами під час наруги над Ним.
У пісні «Rich Spirit» він каже: «I'm Christ with a shooter». Хіба це не звучить як «Jesus saves gangsters too»? Мовиться про сцену, де Кендрік тримає плакат з цим написом. Він посилається на Gangster ministries — просвітницьку програму в Лос-Анджелесі, яка працює над тим, щоб мінімізувати бандитське насильство в суспільстві.
І тоді назва нового альбому — «GNX» — ділиться на «G and X», цебто «гангстер і X-mas» (або Christ-mas). Словом, Ламар проводить паралель між собою й Ісусом досить таки давно. І та картина з цінником, де намальований темношкірий Ісус, це ж про те, як Кендріка бачать інші. Наче він з роздутим его, а його музика тільки для продажу. Але, як на мене, це радше образ спасителя, яким можуть бути й всі інші («I Am. All of Us»).
Попри це все, назва альбому, схоже, взята з марки авто, яким володів батько Кендріка (GNX Buick Regal T-type). GNX розшифровується як Grand National Experimental. Між іншим, цей автомобіль випускався з 1987 року (у рік народження Ламара). Ба більше, батько Кендріка привіз його додому на цій автівці з пологового будинку.
Загалом кімната, у якій знімалось відео, нагадує сет з кліпу «The Next Movement» від гурту The Roots. Мабуть, це відповідь на слова барабанщика The Roots — Questlove — який вважає хіп-хоп мертвим.
До слова, у відео Kenny одягнутий у синє худі (натяк на банду Crips) і оперезаний поясом, з яким вперше з'явився на обкладинці альбому GNX. Ремінь створив дизайнер Елі Рассел Ліннец.
Цей образ— повна протилежність тому, як він виглядав під час Pop Out шоу. Тоді він носив худі червоного кольору (натяк на банду Bloods), повернуту в інший бік кепку і ланцюг на шиї.
Ще про одяг: субкультура Cholo та мексикансько-американський стиль вже давно є визначальною частиною естетики Лос-Анджелеса. Мовиться саме про фланелеві сорочки, застебнуті до самого верху, штани baggy khaki або Dickies, високі білі шкарпетки та кеди Chuck Taylors. У часи розквіту гангста-репу жінки робили стрілки на очах, фарбували губи в темні кольори і робили об'ємні зачіски.
А це колектив CUZZOS (або Cuzzosx5) фотографується на тлі рожевого серця. Дівчата вбрані у «airbrushed» футболки, а їхні джинси з графіті й LED-пряжки відображають моду 90-х - 2000-х років.
Далі бачимо хлопчика, який стоїть на дорожньому знаку. Він носить чорну футболку з цифрою 16. У пісні «wacced out murals» K. Dot згадує, що втратив 16 друзів («I done lost plenty friends, sixteen to be specific).
Власне тому Kenny майже весь час рухається під люстрою, ніби вона є хмаринкою (бо коли показують цю люстру, Кендрік каже слова: «Only God Knows»).
По боках від Кендріка розташовані люди, які немовби уособлюють дитинство Кендріка: хоча вони й члени різних банд, це все ще його сім‘я. До речі, чоловіки у червоному приховують очі, як це робилось на обкладинці альбому «good kid, m.A.A.d city».
Ровери з декорованими спицями називаються Scraper Bike. Вони стали популярними завдяки відео «Scraper Bikes» від колективу Trunk Boiz. Та й загалом величезний одяг і дреди є референсом пошана до Trunk Boiz і Keak da Sneak.
А сцена з відео, де дитина керує автомобілем за допомогою пульта, безпосередньо пов'язана з постом Кендріка на Finsta, де він в дитинстві грався машиною з пультом дистанційного керування.
Таз Арнольд, який був продюсером альбому «To Pimp a Butterfly», носить перстні з написоми «Hood» і «Love». Це референс до фільму «Do the Right Thing», де персонаж Radio Raheem носив кільця «LOVE» і «HATE».
Тоді як маленький хлопчик на велосипеді повторює сцену з фільму «Menace II Society», що символізує невинність дитини, навколо якої панує насильство, смерть. Про такий контраст Кендрік говорив у «good kid, m.A.A.d city».
Далі бачимо дошку, подібну до тої, що була у шоу «Soul Train». Його суть проста: спершу розгадували написане на дошці слово, а потім танцювали. Отже, що написано на цій дошці? «Omnia est Aliquid» (в перекладі з латинської — «все є чимось»). Можливо, натяк на те, що у цьому відео кожен символ має значення. З інших же літер складається «Key DT DT Answer», себто як «K. Dot is the answer», а це вже щось ближче до релігії. Тобто він, як Бог, є відповіддю на людські молитви. Він той, хто направить людей і поведе їх за собою.
Кадр з панафриканськими прапорами може бути референсом до Ebony Prince, у якого в твіттері на аватарці є цей прапор. Хто такий Ebony Prince? Працівник готелю, який злив Кендріку фото речей Дрейка (ті, що з обкладинки пісні «Meet the Grahams» і «6:16 in LA»).
Сцена з агресивним пітбулем — популярною породою собак серед жителів гетто — зрозуміліша жителям тих місцин. Мабуть, вона відображає несподіване насильство, яке стається в цих районах.
Чорна пантера — алюзія на Black Panther Party (об‘єднання, яке підтримувало спільноту темношкірих. боролося за права афроамериканців, захищало їх від насильства з боку поліції та сприяло соціальним змінам). Або це пов'язано з фільмом «Чорна Пантера» (бо там з‘явились деякі пісні Кендріка з альбому «Black Panther: The Album»).
Насамкінець, стосовно другого альбому (чи принаймні делюкс версію «GNX»): на це натякають посилання на подвійні альбоми від Isaac Hayes («Black Moses») і Nate Dogg («G-Funk Classics», той, що крутиться на диску).
До стільця прив‘язані дві кульки; по боках два прапори; у відео два велосипеди; у тизері альбому «GNX» було дві автівки. І зрештою пісні «The Heart Part» зазвичай виходили до релізу альбому (цього разу «The Heart Part 6» вже була на альбомі, цебто натяк, що далі буде ще один реліз).