Відео, тривалістю 5 хвилин і 55 секунд (референс до бренду «triple5soul», який Drake завжди носив у драмі «Degrassi»), вийшло 4 липня — у день незалежності США. Тоді Штати звільнились від британських колоніалістів.
До релізу кліпу Кендрік провів «Pop Out» шоу в «juneteenth», тобто в день звільнення рабів. Всі дати, звісно, сплановані зарання для того, аби показати, що Drizzy не є частиною американської культури.
Отже, на першому кадрі видно меморіал Мартіна Лютера Кінга — американського правозахисника, який боровся проти расизму. Символічно, що цей меморіал знаходиться біля будівлі суду — Compton Courthouse.
Адже в сцені з танцівниками розташовано 12 стільців (як 12 присяжних на суді), а наприкінці відео K. Dot вбивчим поглядом дивиться на сову, що потім сидить у клітці (алюзія на логотип лейблу «OVO»; натяк на те, що Обрі має сидіти в тюрмі). Або це референс до пісні Маї Анджело «I Know Why The Cage Bird Sings». Кендрік хотів цим сказати, що Дрейку краще почати співати, аніж читати реп.
Опісля звучить шматочок нової пісні, слова якої починаються з «I am reincarnated». Йдеться про певне перевтілення, новий образ чи стиль в музиці. Далі він каже: «I was stargazing». У цих словах є два значення: перше — до конфлікту Kendrick просто собі відпочивав, насолоджувався природою, надихався нею, намагався творити щось. А якщо сприймати ці слова буквально, то Kenny говорить про те, як він спостерігав за зіркою (Дрейком) і її падінням.
Словами «I need my babies» K. Dot мовби просить визнати «народжену» ним творчість. Потому він шукає «броколі», цебто гроші (бо і те, і те зеленого кольору). Далі говориться про музику, як зброю («Hot key, keep a horn on me, that Kamasi»). Мовляв, вона завжди поруч, як саксофон у Kamasi Washington (музикант з Лос-Анджелесу). Він, до речі, писав музику для альбому «To Pimp a Butterfly». Можливо наступний альбом матиме подібні джазові елементи.
На це ще й натякає схожість «Not Like Us» з піснею «Alright». У першому Кендрік зібрав жителів Лос-Анджелесу для зйомок, у другому — людей з Комптону. Обидва відео починаються з іншої пісні (в «Alright» грала пісня «U»), а ще вони зняті в сірому тоні.
Врешті-решт, завершується шматочок реченням «IP ownership the blueprint is by me», яке підкреслює важливість контролю над своєю творчістю, а також розуміння цінності власної роботи. Отож Kendrick тепер Mr. Get Off, який до біса впевнений в собі й в змозі затьмарити будь-кого.
Кімната, оббита нержавіючою сталлю, нагадує морг. Тоді фраза «I see dead people» набуває якогось сенсу. Водночас вона є паролем. А це вже стосується школи хіп-хопу. Пароль потрібен для того, щоб «культурні стерв‘ятники» не потрапили до класу. Отже, першим уроком є представлення діджея (ким є Tommy the Clown). Далі йде графіті, танці (“B-Boying” / Breakdancing), “MCing” (від слів “MC” — Master of Ceremonies) і насамкінець знання історії про хіп-хоп. Як бачимо, ми на уроці, проте в класі з 12 стільців одне є порожнім. А отже, хтось відсутній. Цей «хтось» — Drake.
Раніше згаданий Tommy the Clown, надихаючись танцем «Krumping», створив свій стиль — «Clowning». Трішки передісторії: у 1992 році був суд над чотирма білими поліціянтами, які побили чорношкірого Родні Кінга за те, що той чинив опір при арешті за перевищення швидкості. Після винесення вироку тисячі темношкірих американців вийшли на вулиці Лос-Анджелесу і почали заворушення. Врешті-решт все дійшло до погромів.
Те, чим став займатись Tommy the Clown, було по суті відповіддю на це все. Його рух мав стати здоровою альтернативою для дітей з Лос-Анджелесу, яких поглинула злочинність і проблеми з наркотиками. Саме тут K.Dot і Tommy сходяться у цінностях. Вони не імітують свою спільноту, а по-справжньому представляють і зцілюють її.
Разом зі словами «Beat your ass and hide the Bible if God watchin'» людина, яка передає Біблію, оперізувана банданами різного кольору, що символізує мир і єдність. Ба більше, Kendrick носить кепку синього кольору, хоча сам він дотичний до Piru (банда, яка має символіку червоного кольору).
Позаду Кендріка підкрадається чоловік у масці, що є алюзією на обкладинку альбому Дрейка «Dark Lane Demo Tapes». Отже, це нібито Drizzy намагається дістатись Кендріка. Утім, його здуває після фрази «Certified boogeyman, I'm the one that up the score with 'em». Поруч також знаходиться хлопець в кепці з написом «Compton», що символізує любов в підтримку міста.
Якось Kenny зняв відео з віджиманням посеред Комптону, (як у відео на пісню «N95»), що Drake висміяв у пісні «Push Ups» словами «Top told you, “Drop and give me fifty,” like some push-ups». Але ж якщо знаменитість може у рідному місті спокійно відтискатись від підлоги у будь-де, це говорить про любов і відчуття безпеки. Отож сцена з віджиманням відтворює те відео. Між іншим, Кендрік робить 17 віджимань, як 17 виграних ним Grammy. А ще це натяк на те, що Дрейк не хоче нікого старшого за 17 років. У цій же сцені разом зі студійними колонками розташована картина, яка лежить на підлозі й перевернута лицевою частиною до стіни. Так Кендрік відповів на слова Дрейка — «I know my picture on the wall when y'all cook up».
Використання дитячих ігор у кліпі, таких як класики (з англ. «Hopscotch») чи побиття піньяти у формі сови, натякає на те, що Кендрік бачить у своєму опоненті незрілу дитину.
Сцена з контейнерами має багато значень. Перше — це те, скільки всього ще у Кендріка є на Дрейка. Разом з тим, це говорить про те, як громадськість переходить на сторону Кендріка у цьому конфлікті. Тому Demar DeRozan вітається з Кендріком так, ніби його тільки-но випустили з контейнера.
Крім того, контейнери натякають на торгівлю людьми. В додаток до цього, на них написано CB1, тобто «Cell Block 1» — місце, де знаходяться усі в‘язні. І зрештою контейнери ж використовуються для імпорту/експорту. У цьому випадку говориться про імпорт/експорт культури.
У «Family Matters» Обрі звинуватив Кендріка в домашньому насиллі. Мовляв, він б'є свою дружину — Вітні. А справжнім батьком його дитини є Dave Free. Хоча Dave є режисером кліпу «Not Like Us», а сама Вітні носить майку, яку ще називають «wife beater». І наостанок згадаю кут зйомки цієї сцени, який нагадує приховану камеру. Словом, ми ніби спостерігаємо за тим, які насправді стосунки в сім'ї Кендріка.
Насамкінець треба згадати пісню «euphoria» і рядок «Keep making dance waving my hand and there won't be no threat». Протягом кліпу в «Not Like Us» Кендрік більшу частину відео танцює, а ближче до фіналу «махає рукою» в бік камери, фактично повернувшись до того, що він сказав в «euphoria».