Ви ніколи не задумувались чому чим більш розвинена країна тим менша народжуваність? Я-так.
Статистика говорить що при економічному чи соціальному підйомі демографія починає різко падати. Завжди,без винятків. Найцікавішим на мою думку прикладом цього явища можна назвати курс зниження народжуваності емігрантів з африканських країн в Франції. Жінки цих національностей традиційно народжували мінімум п'ять дітей,що не влаштовувало французьку владу. Рішенням цієї проблеми стало не оподаткування багатодітних сімей і навіть не заборона в'їзду емігрантів. Ні,вони забезпечили жінок освітою. Кампанія отримала колосальний успіх,жінки отримавши можливості працювати не тільки на низько кваліфікованих,погано оплачуваних роботах почали розвиватись у напрямку кар'єри. Вони різко усвідомили що можуть реалізуватись не тільки як матері. В їхньому житті з'явилась можливість отримати інший сенс.
А тепер задумаємось над цим в маштабнішому плані. Тисячі років людське суспільство будувалось в схемі при якій комфортно жили пара відсотків від всього населення. Інші люди задля виживання все життя витрачали на жахливо важку,безмістовну в плані духовному роботу. Щоб там не казала піраміда маслов в навіть найжахливіших умовах людина шукає сенсу в особистісній площині. Щоб не зійти з розуму потрібно усвідомлення що твоє існування небезмістовне. Велику діру в цьому плані закривала релігія та чи достатньо цього для такої великої категорії мас? Людей практичних, в основі існування яких проста арифметика "працюй щоб вижити". В кінці кінців чи багатьом буде достатньо "відстраждай тут а ось потім"?Сім'я- ось що стало основним сенсом цих людей. Загнаний робочий каже собі що живе так бо має утримувати сім'ю а не тому що не має вибору. Робітниця дивиться на безвихідь свого становища і думає "це щоб підняти дітей". Це усвідомлення надає їм силу,воно освітлює життя сенсом.
Та чи не являється вищою формою егоїзму створювати нове життя задля ефемерної дози антидепресантів? Особливо знаючи що воно проведе свій вік в точно таких умовах.