Не пройшло і дня від останнього випуску, а я уже збираю новий. Надіюсь, він вийде цікавіший та змістовніший і мені не прийдеться в останній день шукати багато довгочитів. Тепер починаємо!
Чому нас лякає успіх?
Це, напевно, знайома річ для багатьох авторів. Твориш собі твориш. А тут з'являється думка, що якщо завтра Я стану популярним? Відкрилося б багато можливостей в житті. Впізнавали б на вулиці. Міг би собі дозволити сирки не по акції (взагалі фантастика).
І все це звучало б класно, якби не з'являлися “АЛЕ”. Як дізнатися, що моя писанина корисна? Що робити далі? Можливо я скажу щось не те і мене зненавидять? Ось вам і рефлексія на рівному місці. А якщо ці питання вас зачепили, то почитайте довгочит А що, як ми боїмося не невдачі, а УСПІХУ? від авторки соціофілки.
А ось і ваше улюблене — ✨критика✨. В цілому текст затягує та читається легко, але оформлення монолітне (дуже часта проблема). Можна добавити якесь виділення тексту, емоджі або малюнки (перший дуже класний). А ну і ще, всі, хто хотів знайти відповідь на запитання в заголовку, його тут не буде.
Розробка ігор
Хтось там говорив, що в минулому випуску не було довгочитів про ігри. Той тиждень я не знайшов чогось цікавого та просто проігнорував цю категорію. А зараз виправляюся.
Що ж, цей допис виділяється від інших тим, що його помітила сама друкарня, він попав в цікаві дописи та навіть в офіційний твіттер. Але не дивлячись на це, переглядів там доволі мало, тому попрошу вас зайти й поставити оплески. Навіть якщо ви не цікавитеся іграми, то все одно підтримайте старання автора.
Отже, Що таке геймджем і як підготуватись до участі в ньому? | Постмортем Victory Access (Частина 1) від автора Євгена Кочанжі. Довгочит пояснює, що таке геймджеми, як до них готуватися та які інструменти можна використовувати для створення гри на прикладі уже наявного творіння автора та його команди.
Написаний він класно, є форматування тексту, розділи, змістовний, охоплено багато інформації в доволі малому об’ємі й найкраще, що може бути у великих довгочитах це розділення на окремі дописи. Навіть немає до чого причепитися. Поки що є лише перша частина, але я чекаю її продовження та повну історію розробки гри.
Українська міфологія та задоволення для очей
А тепер давайте чесно, від кожного, хто не знав, що існує 28 видів мавок я чекаю 10 оплесків. Уже дехто догадався про який допис я говорю, але я дам ще пару підказок. Апостол Midjourney в Україні. Довгочити, які побудовані на візуалі. Автор, який не раз попадав до рекомендацій у твіттері та тіктоці. Можете зупинитися читати та подумати про кого я говорю…
Представляю вам новий допис BLCK DMTR. Пригоди серед мітологічних істот: 28 мавок, яких можна зустріти в лісі та в полі. Та їх образи згенеровані Midjourney. розповість вам про види мавок, яких є аж 28 (з назви можна зрозуміти). Знайти та форматувати по розділах текст це уже нормальний такий шмат роботи, але згенерувати малюнки до кожного образу це уже точно не допис за п’ять хвилин (особливо якщо з першого разу неправильно згенерувалися арти ;)).
Ніякої критики немає, бо автор є першопроходцем таких довгочитів на друкарні та пише їх якісно. Але я уже чекаю на новий допис з цікавими коментарями та фактами.
Маленький перекус
Тут у нас розмістилися маленькі довгочити на різноманітні теми
Історія створення українського автомата АК-ТК: як зброя з маленької країни стала однією з кращих в світі від автора Rodj. Заголовок повністю підходить змісту довгочита. Йому не вистачає фото цього автомата та характеристики в якихось випробуваннях. Також багато орфографічних помилок. Щоб їх зменшити рекомендую автору та всім іншим користуватися розширенням LanguageTool.
Як ChatGPT може зробити вас кращим менеджером? від Слави Шестипалова. Довгочит є перекладом англійської, але через це він не стає нецікавим. Після прочитання ви зможете провести паралелі між запитами до ШІ (Штучного Інтелекту) та делегуванням в команді. Допис гарно розбавлений ілюстраціями (хоча це скоріше плюс оригіналу), читається легко та цікаво.
Перший рік українізації: як це було від аня обходисвітка. Ось вам історія українізації російськомовної з народження українки. Текст трохи монолітний, його можна розбавити форматуванням та розділенням на розділи.
Післямова
Всім привіт ще раз. Це уже 6 випуск “Таки рубрики”, але помилки в довгочитах залишаються. Монолітність, беззмістовність в дописах, які подаються серйозно, неповне оформлення сторінки й так далі. Що ж, я не збираюся здаватися та далі буду продовжувати цю рубрику, щоб побачити зріст якості довгочитів на різні теми. Як би не було це дивно, але на мою думку, найякісніші довгочити пишуться на тему ігор (не дивлячись на деяку одноманітність). Це доволі дивно, бо такі довгочити не сильно набирають популярності на цей час. Висловив свою думку про якість довгочитів, можна і закінчувати.
Якщо вам сподобався випуск, то ви знаєте, що робити. Залиште оплески, напишіть коментар про сьогоднішні рекомендації, при можливості задонатьте (якщо хочете покращення цієї рубрики) або, не дай Боже, підпишіться на мене.