Вступ

Іноді Гіт настільки важка для розуміння команда, що стає нелегко просто підбирати слова, щоб описати стан речей в Маямі. Навіть зараз, мені важко підібрати слова. Але ще важчою, на мою думку, є ситуація, яка склалась всередині клубу. Спробуємо в ній розібратись.

Минулий сезон 2023/24

Минулий сезон чимось нагадав сезон 2021 року : коли Гіт, після Фіналу НБА в попередньому сезоні (2020 рік та 2023 рік) - поступаються в першому раунді плей-оф, з розгромним рахунком в серії, майбутнім Чемпіонам НБА! В 2021 році такими були Мілвокі, в 2024 році Бостон. До речі, саме ці колективи Маямі проходили з боями в роки, коли виходили у Фінал НБА.

Окрім як пошуку історичних співпадінь, паралелей, минулий сезон Гіт практично нічим особливим не запам'ятався.

З позитивного, напевно, слід виділити новачка Хайме Хакеза. Який перед тим, як отримав травму паху в поєдинку проти Шарлотт 14 січня набирав : 14 очок, 51.3% влучань з поля, 35.3% влучань з-за дуги в середньому за гру. В якийсь момент він був єдиним гравцем, який по справжньому розглядався як "третя сила" в тоді "дуелі" за звання "Новачка Року" між Вембі та Голмґреном. Видав надзвичайний перформенс на Різдво набравши 31 очко та 10 підбирань в поєдинку проти Філадельфії.

Після ушкодження, до кінця сезону, набирав : 9.5 очок, 45.4% влучань з поля, 27.9% влучань з-за дуги. В підсумку це відкинуло його на 4 сходинку в гонці за звання "Новачка Року".

В загальному це був тренд для гравців Гіт - пропускати матчі через травми.

Джиммі Батлер пропустив 22 матчі. Террі Розір після переходу до Гіт пропустив 10 матчів з 41. Обидва через травми пропустили плей-оф. Тайлер Гірро пропустив 40 матчів.

Через це, та через інші фактори, атака Маямі виглядала жахливо. І вам не вдасться переконати мене у зворотньому. Їх баскетбол моментами виглядав наче баскетбол нульових, або взагалі, з минулого тисячоліття. І це скоріше не комплімент тій її частині, де вони на характері б'ються за кожен м'яч, покладаючись на свою фізичну підготовку (хоча за це їх і справді варто похвалити), а скоріше критика тієї частини, що від перегляду хотілось відкрити вікно - тому, що душно!

Маямі завершили сезон на 28 місці за кількістю викинутих кидків з гри.

І хоча нижче них опинились такі колективи як Міннесота та Орландо, все ж, Тімбервулвз та Меджик, на відміну від Гіт, можуть собі дозволити покладатись на оборону, жертвуючи при цьому атакою.

Чому? Банально через те, що вони мають для цього необхідний талант. Не просто для гри в обороні, а для побудови системи.

За рахунок чого Маямі хороший оборонний колектив? Правильно, за рахунок "Heat Culture", за рахунок фізичних показників, витривалості, підготовки. Не дарма жартують про те, що Джоель Ембіід чи Зайон Вільямсон ніколи б не опинились в Маямі, просто тому, що вони не пройшли б тест на рівень підшкірного жиру. Але ми не про "фет шейминг".

Можливо саме через подібний стиль гри Маямі, стиль їх існування, вектор розвитку, називайте це як хочете - можливо саме через це їх зірки так часто травмуються? Адже пробують компенсувати нестачу таланту важкою працею. Дуже важкою працею.

І, якщо під час умовного "спринту", яким є плей-оф - їм вдається показати себе з чудової сторони. То під час сезону загалом, регулярної частини чемпіонату зокрема, яка є справжнім "марафоном" - подібний підхід тільки шкодить.

Міжсезоння

Під час міжсезоння, на мій погляд, Гіт не вирішили жодних питань, які хоча б теоретично могли б сприяти вирішенню тих проблем, що були "озвучені" раніше.

Відповіді на поставлені "питання" точно не прийшли разом з Алеком Берксом та Нассіром Літтлом, які приєднались до Гіт у якості Вільних Агентів. Але якщо ви мене запитаєте : "чи вірю я у те, що Ерік Споельстра витягне з цих гравців небачені раніше таланти?", я відповім "так". Адже раніше бачив, як Данкани Робінсони, Гайвуди Гайсміти, Кендріки Нанни, Калеби Мартіни, приходили нізвідки як "ніхто" і ставали справжніми "кимось"!

Гіт продовжили співпрацю з такими гравцями як :

  • Гайвуд Гайсміт - 2 роки, 10.8 мільйонів;

  • Кевін Лав - 2 роки, 8 мільйонів;

  • Томас Браянт - 1 рік, 2.8 мільйони.

Але найголовніше продовження контракту сталось з :

  • Бем Адебайо - 3 роки, 165.3 мільйонів.

Маямі, очевидно, пріоретизують власних зірок, намагаються їх не лише зберегти але й сформувати майбутнє ядро навколо них. Бем, на мій погляд, на сьогоднішній день - є ключовою фігурою Гіт!

Допоможе сформувати ядро навколо Адебайо вибір на Драфті центрового Кал'ела Вера. Його обрали під 15-м піком.

Незважаючи на те, що Вер грає на одній позиції з Адебайо, він повинен допомогти Маямі.

По-перше через те, що він є класичним семифутером. Він додасть розмірів Маямі.

На відміну від Адебайо, однією з головних чеснот Вера - є гра на блок-шотах. Минулого сезону, за університет Індіани він набирав в середньому 1.9 блока за гру.

Його придбання мало б допомогти покращити Гіт саме показники блоків, які минулого сезону фінішували 30-ми в Лізі, за даною категорією.

По-друге через те, що він вміє кидати триочкові. Все за ту ж Індіану, він влучав 42.5% кидків з-за дуги при 1.3 спробі в середньому за гру. Отже, в теорії, він може грати разом з Бемом у одному лайнапі. Що на папері, робить їх зв'язку бігменів дуже потужною, що в обороні, що в атаці.

Сильні та слабкі сторони

Сильні сторони : Основна сила Маямі Гіт завжди полягала в їхній організаційній структурі, командному дусі та характері переможців. Незважаючи на те, що їхній ростер не виглядає найбільш зірковим чи талановитим, за останні п'ять років команда двічі виходила до Фіналу НБА. Хоча вони не здобули чемпіонства, сам факт дворазової появи у Фіналі - це вже велике досягнення.

Мене особисто дуже вразив прогрес Ніколи Йовича під час минулого сезону. Його роль особливо зросла у матчах, коли зіркові партнери були відсутні, і 21-річний форвард, ростом 6'10, мав можливість взяти на себе ініціативу в атаках. Хоча його статистика не виглядає неймовірною, його габарити, здатність бачити майданчик, відчувати гру та ефективно грати в обороні зробили його важливою частиною команди. Додатково, його 39.9% влучань з-за дуги минулого сезону стали приємним бонусом, що робить його справжнім "ковтком свіжого повітря" для Гіт.

Коли Тайлер Гірро та Террі Розір будуть здорові, вони можуть утворити потужний беккорт, зокрема в плані скорингу. Цей дует може стати справжньою загрозою для суперників завдяки діям в атаці.

Ще одним позитивом може стати інтеграція Кал'ела Вера в ротацію. Якщо йому вдасться ефективно вписатися в команду, він значно підсилить фронткорт і зніме частину оборонних обов'язків з Бема Адебайо, дозволяючи йому більше зосередитися на атаці. Незважаючи на те, що статистика Адебайо виглядає солідно, скоринг залишається однією з його слабших сторін.

Тішить і те, що Адебайо вже минулого сезону почав працювати над триочковими кидками. Є надія, що в новому сезоні він зможе ще більше розширити свій атакувальний арсенал, масштабувати загрозу з-за дуги.

І, звісно, головний козир Маямі Гіт - це їхній тренер Ерік Споельстра, якого багато хто вважає найкращим у Лізі. Зокрема я.

Слабкі сторони : Попри всі досягнення, Маямі Гіт накопичують проблеми, які рано чи пізно можуть стати серйозним викликом для команди. Існує відчуття, що вони наближаються до точки, коли ці проблеми можуть "прорвати греблю" і спричинити руйнівні наслідки.

Найбільш тривожним є фізичний стан гравців, зокрема їх здоров’я. Хоча є позитивні новини про відновлення Данкана Робінсона після травми спини. Але, Хайме Хакеза досі турбують проблеми з пахом, які тривають вже кілька місяців. Сюди ж можна додати старіючого Кевіна Лава, а також Джиммі Батлера і Тайлера Гірро, які останнім часом не демонструють стабільної фізичної готовності до повноцінної участі в кожній грі регулярного чемпіонату.

Крім того, у Гіт немає справжнього розігруючого. Хоча Бем Адебайо може частково виконувати функції плеймейкера, а Джиммі Батлер, Тайлер Гірро, Террі Розір і Хайме Хакез здатні розподіляти м’яч, жоден із них не є природним організатором гри. Це одна з причин, чому минулого сезону Маямі завершили лише на 28-й позиції за кількістю виконаних кидків.

Окрім фізичної втоми, у команді, здається, зростає і моральна виснаженість. Останнім часом неодноразово виникали натяки на напруженість між Петом Райлі і Джиммі Батлером. Хоча Джиммі відомий своїм гумором і щорічно розважає всіх під час медіадня своїми епатажними образами, його слова про те, що : "якби я грав, Бостон і Нью-Йорк вже б сиділи вдома", зустріли критику. Реакція Райлі, який порадив Джиммі : "закрити рота, якщо він не грає", може свідчити про глибші проблеми.

Крім цього, минулого сезону, Батлер пережив важку втрату - смерть батька. У документальному серіалі "Starting 5" від Netflix він сказав, що зобов’язаний виграти титул для міста, франшизи і свого батька. Також цьогоріч під час медіадня він уперше за кілька років з’явився без екстравагантного образу, що може свідчити про його серйозні наміри.

Але проблеми виникають не тільки з Джиммі. Конфлікт із Калебом Мартіном, про який мало відомо, також вплинув на команду. Існують чутки, що Мартін погодився на контракт у розмірі 35 мільйонів з Філадельфією, хоча Гіт пропонували йому вдвічі більше.

Загалом, Маямі грає вже п’ятий рік разом одним "ядром", і хоч результати команди стабільно високі, відчуття поразок поступово накопичується, що негативно впливає на атмосферу в команді.

Прогноз на сезон 2024/25

Точка кипіння : Навряд чи Маямі вдасться так легко вирішити свої проблеми, тим паче протягом одного сезону. Але і залишити ситуацію без змін навряд чи вдасться, навряд чи у цьому буде логіка.

Маямі декілька років поспіль полювали на зіркового гарда. З початку таким був Деміен Ліллард. Пізніше появились чутки про Донована Мітчела. Але, поки Гіт були в роздумах, оцінювали ситуацію, "Дейм" перейшов в Мілвокі, а "Павук" перепідписав контракт з Клівлендом.

Це не означає, що вони взагалі не мають шансів на підсилення. Але цікаво, що минулого сезону, вони вирішили піти "маленькими кроками", взявши собі практично за безцінь Террі Розіра. Який, щоправда, чи то через звичку грати за поганий колектив, чи то через погану форму, проблеми зі здоров'ям, але нічим особливим в другій половині сезону за Гіт не запам'ятався.

Маямі не підписали нікого цінного на ринку Вільних Агентів.

У мене склалось враження, що Маямі підійшли до певного "роздоріжжя", до певної "точки". Або ж, як мінімум, вони впевнено наближаються до цього.

Наближаються до моменту, коли варто буде приймати радикальні рішення. Тим паче, що той ж таки Джиммі Батлер - для нього вже доступне продовження контракту. Гравець наче і дав зрозуміти, що він перебуває на такому етапі кар'єри, що кількість грошей йому не надто важлива - важлива можливість перемагати.

Гіт однозначно бракує таланту рівня Леброна Джеймса, який би допоміг френчайзу "перескочити через перепону" на шляху до чемпіонства. Чи наважаться вони вийти на серйозне полювання за таким? Ось в чому питання.

Якщо ж ні, то варто задуматись про те, щоб якщо не повністю йти в перебудову, то як мінімум відмовитись від Батлера і спробувати побудувати контендер навколо "молодого ядра" з таких гравців як : Адебайо, Гірро, Хакез, Йович.

Ну і на останок накину ще такого : Чи не варто Пету Райлі задуматись про зміну стратегії френчайзу? Можливо варто самому відійти від баскетбольних справ?

Не подумайте, що я намагаюсь передчасно "похоронити" Пета, чи ставлю під сумнів ясність його розуму чи ефективність роботи Гіт.

Але, наприклад, поспілкувавшись з деякими фанатами клубу я дізнався, що не всі з них розділяють бачення керівництва клубу. Зокрема бачення, що стосується гри. Наприклад те, що я згадував в попередніх розділах, коли клуб робить акцент на працездатність гравців, ігноруючи відсутність таланту та сучасні реалії Ліги. Що на одній грі в захисті та характері - далеко не заїдеш. А якщо і заїдеш - то нічого не виграєш.

Ну і звичайно вік Райлі. Наступного року йому виповниться 80 років. Бажаю йому многих літ життя! Чисто на вгад скажу, що Райлі, з запасом найстарший управлінець в НБА. Можливо прийшов час поступитись місцем свіжим ідеям?

Головні питання майбутнього сезону

Чи зможуть Маямі уникнути травм і провести сильну регулярку? Адже два роки поспіль вони фінішують в зоні плей-ін.

Хто з молодих гравців зробить крок вперед?

Чи зможуть Джиммі Батлер та клуб порозумітись в майбутньому сезоні, повернути довіру одне до одного?

Попередні публікації :

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Просто Про НБА
Просто Про НБА@ProstoProNBA

Роздуми, аналіз про баскетбол!

705Прочитань
1Автори
14Читачі
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

  • Прев’ю сезону 2024/25. Лос-Анджелес Лейкерс

    Заключне, тридцяте прев'ю, в ньому мова піде про Лос-Анджелес Лейкерс! Який би не був рік на вулиці, яким би не було становище клубу, про нього завжди є що сказати! Тим паче, якщо під час міжсезоння, з "озерними" трапились глобальні зміни, історичні події! Але про все по порядку.

    Теми цього довгочиту:

    Нба
  • Прев’ю сезону 2024/25. Чикаґо Булз

    Один з найлегендарніших френчайзів в історії НБА, після кількох років вдалих виступів, побудови цікавого колективу, здається знову готується для того, щоб впасти в багно "перебудови". Чи вдасться клубу уникнути негативних наслідків? Спробуємо розібратись!

    Теми цього довгочиту:

    Нба

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається