Мільйонний допис про те, як змінити світ

Останнім часом я постійно чую/бачу, як хтось говорить про масштабне мислення, про те, що нам потрібно змінити світ і наш спосіб мислення, ставити масштабні цілі тощо.

В соцмережах пишуть про це, в книжках пишуть (в одній книзі, яку читала для роботи, я зустріла тезу «Ви не розробляєте програмне забезпечення — ви змінюєте світ!»), на роботі про це говорять. Зрештою, я спіймала себе на тому, що читаю в Facebook черговий допис про зміну світу — й почуваюся трохи нікчемною, бо просто живу своє звичайне життя, виконую звичайні робочі задачі й не створюю ніяких глобальних змін.

Та знаєте, якщо подумати про це трохи довше, ніж п’ять секунд, і не слухати критичний голос, який миттєво починає нашіптувати, що я роблю недостатньо, то воно не зовсім так, як здається.

Ми всі змінюємо світ. Або навіть не так: ми створюємо його. Створюємо реальність, в якій живемо, — своїми щоденними дрібними вчинками, своїми словами, своїм ставленням до людей.

Так, я не маю можливості (та і бажання теж, якщо чесно) звертати гори й перевертати все з ніг на голову.

Але я можу усміхатися незнайомим людям в метро — і цим робити їх настрій трохи кращим.

Я можу не сміятися з гомофобних, трансфобних, сексистських чи інших жартів, що дискримінують людей, — і цим самим показувати, що я не хочу й не буду нормалізувати таке ставлення, що це не весело, не смішно й не «круто».

Я можу щиро розповідати про свої проблеми з психічним здоров’ям — і цим показувати, що погано почуватись іноді — нормально, мати проблеми — нормально, звертатися по допомогу — нормально, стигматизувати чи знецінювати чийсь досвід — НЕ нормально.

Я можу ділитися своїм досвідом про стосунки зі своїм тілом і шлях, який пройшла, писати свої дописи про бодінейтральність (нехай і лише для кількох десятків людей), не коментувати зовнішність людей — і цим самим допомагати іншим людям будувати кращі стосунки зі своїм тілом.

І ще безліч дрібниць: не кричати на людей у сфері обслуговування за найменшу помилку, не знецінювати чужу роботу, вислухати когось, коли людина цього потребує — без порад і засудження.

Це тільки те, що спадає на думку, поки я пишу. І кожен із цих маленьких вчинків впливає на людей навколо. А ці люди потім впливають на інших людей. І хто знає — можливо, комусь із цих людей наші маленькі вчинки допоможуть колись зробити глобальні зміни?

Не знаю, як закінчити цей рандомний роздум, тож згадаю те, що вже колись писала: мені подобається трактування карми, в якому її розуміють як принцип причинно-наслідкових звʼязків, такий собі закон взаємозалежності всього. Не «роби хороше й тобі повернеться хороше й навпаки», а «якщо я щось зроблю, щось станеться» — маючи на увазі, що будь-яка дія має наслідки. А будь-який наслідок — це маленька зміна. А без таких маленьких змін ніколи не буває великих.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Руслана Бабінська
Руслана Бабінська@RuslanaBabinska

1.6KПрочитань
3Автори
17Читачі
На Друкарні з 16 червня

Більше від автора

  • Міркування про бодінейтральність та бодіпозитив

    Я впевнена, що в світі не існує двох однакових людей з повністю ідентичним досвідом, переконаннями тощо. Але є мінімум одна спільна для нас штука: ми всі маємо тіло. І побудувати з ним здорові стосунки ніколи не було простим завданням.

    Теми цього довгочиту:

    Бодінейтральність
  • Каїн: стара історія з нового погляду

    Розповідаю про книгу Жозе Сарамаґо, в якій він бере за основу відомий біблійний сюжет про Каїна та Авеля й розвиває його в абсолютно новому напрямі.

    Теми цього довгочиту:

    Книги

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається