Фольклор
25 довгочитів2. Пісні про кохання: мотиви, символіка, художня мова.
Рекомендую підписатися на мій телеграм-канал https://t.me/mova_testzno тут купа безкоштовних відеоуроків та конспектів.
Теми цього довгочиту:
Унт та ще 3 теми15 повчальних казок про тварин, які варто прочитати кожній дитині
Народні казки – це мудрість поколінь, передана крізь образи тварин та алегорії, що вчать добру, чесності й кмітливості. Казки про тварин завжди цікавили дітей своєю казковою атмосферою, яскравими персонажами та простими, але важливими життєвими уроками.
Теми цього довгочиту:
Казка та ще 2 темиЕволюція фольклорних та міфологічних образів у сучасному горорі
Фольклор та міфологія завжди були джерелом натхнення для письменників, і жанр горору не став винятком. Сучасні автори горору активно черпають матеріал із фольклорних мотивів і міфологічних сюжетів, поєднуючи їх із новими соціальними й культурними контекстами.
Теми цього довгочиту:
Література та ще 4 темиХотіли взяти Ки́їв, а дістали киї́в: давні й нові приповідки про Золотоверхий
Назва столиці України є чи не найуживанішою серед усіх власних географічних назв в українських прислівях і приказках. З нагоди дня Києва, який киян(к)и й гості міста святкують в останню неділю травня, до вашої уваги добірка паремій про Золотоверхий Київ.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 4 темиБабине поле
Ранком баба Параскева встає по темноті, та аж так, що ще й зорі досвітньої не видно. Кришить поживу птахам, лісовим та польовим, на всі чотири сторони світу, що відходять від хати. Розчісує гриву своєму вовкові. Кидає сухих дров у піч, щоби на ній змії вигрівали своїх змієнят.
Теми цього довгочиту:
Короткий гайд по німецькій фолк сцені
До західноєвропейського фолку у мене особливе відношення. Це музика надзвичайно багата на цікаві пісні, мелодії, а іноді і історії. І особливо виділяються німці купою фолк-гуртів на будь який смак: від легенького ірландського фолку, до епічного вікінгського фолк-металу.
Теми цього довгочиту:
Фолк-рок та ще 4 темиБажаю усім міцного!
Я написав дещо божевільне, чи може геніальне? Не знаю, але краще шаленство у голові, аніж порожнеча.. Я не знаю де публікуватися. Не знайшов активного середовища взаємодії автора з читачами, а мене цікавить саме зворотне спілкування.
Теми цього довгочиту:
Самвидав та ще 4 темиСкарби РОКу. Deloraine. Дика і містична душа слов'янського фолк-року
Музика для слов’янського фентезі. Таку асоціацію пісні гурту Deloraine викликали у мене ще до того, як я дізнався скільки пісень вони наробили по мотивам всім відомого Відьмака 3. І в цьому пості я спробую поділитись вибіркою найцікавіших їх творів.
Теми цього довгочиту:
Son ar chistr. Пісня з рекордною кількістю варіацій і політичних міфів. Історія і найкращі версії
Пісня з унікальною історією. Пісня що має більш ніж 50 версій на різних мовах. Пісня яку хибно проголосили гімном ІРА і Люфтваффе. Або просто “пісня про сидр”. Пропоную познайомитись з цим шедевром фолк музики, найкращими його версіями і віхами його історії.
Теми цього довгочиту:
Музика та ще 4 темиТеми цього довгочиту:
Нечиста Сила та ще 4 темиWarhammer 40000 та українська народна демонологія
З Днем Незалежності, Україно! До даного свята я вирішив зробити читачам невеличкий подарунок - переклад своєї червневої статті англійською на Reddit про взаємозв'язок українського фольклору та деяких моментів у Warhammer 40000
Теми цього довгочиту:
Warhammer 40000 та ще 4 темиНародні колискові пісні
До вашої уваги переклад з російської авторського тексту, а також транслітерація народної мови з ярижки, викладених у статті “Народні колискові пісні” з Харківського збірника, 2-го випуску 1888-го року.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 4 темиНародні уявлення й вірування
До вашої уваги переклад з російської тексту укладача, а також транслітерація народної мови з ярижки, викладених у статті “Народні уявлення й вірування, стосовні до зовнішнього світу” Харківського збірника, 2-го випуску 1888-го року.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 4 темиСимволіка вогню в українському фольклорі
Вогонь — давній символ життя і джерело енергії. Це могутня природна стихія, яка має силу, що може надавати життя, але також здатна завдавати величезної руйнівної сили.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 2 темиРусалонька
Як напевно ви знаєте, слов’янські русалки не мають хвостів і жодного стосунку до моря, позаяк є духами річок.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 4 темиСіньовити
Сіньовити (серб. сеновити — укр. тінистий, від сѣнь) — назва дерев-святинь у південних слов’ян. За свідченнями Вука Караджича, існувало повір’я, що людину, яка зрубала таке дерево, у покарання настигне хвороба або навіть смерть.
Теми цього довгочиту:
Міфологія та ще 4 темиВатвечір або традиції новорічних обходів серед ватників
Так і живемо: олів’є, горілка, жадоба, відлюдкуватість, злість.
Теми цього довгочиту:
Фольклор та ще 4 темиШубін
Кумедно. Загадка походження імені «шубіна» давно розкрита, але в україномовній літературі, тому росіяни й російськомовні манкурти без роду й племені досі фантазують про випалювання метану і шубу.
Теми цього довгочиту:
Міфологія та ще 2 темиДва кольори мої, два кольори… або інцест по-українськи
Із розділу "Метаморфози" з книжки "Світогляд українського народу. Ескіз української міфології" Івана Нечуя-Левицького.